
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Справа № 945/1803/21
Провадження № 3/945/38/22
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 січня 2022 року м.Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Войнарівський М.М., за участю секретаря судового засідання Куртія О.Ф., прокурора Задирко Р.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Миколаївської області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Українипро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Миколаєва, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , депутата Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області восьмого скликання, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановив:
У провадженні Миколаївського районного суду Миколаївської області перебуває протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 є депутатом Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області восьмого скликання, відповідно до рішення сесії сільської ради №1 від 30.11.2020 року. Відповідно до підпункту “Б” п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону. За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 подав декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік 12.04.2021 року. Вказане правопорушення було виявлене 26.08.2021 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнав, щиро каявся та просив суд суворо його не карати.
Прокурор Задирко Р.В. у судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Рішенням №1 від 30.11.2020 року на 1-й сесії 8-го скликання Нечаянської об`єднаної територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області визнано повноваження депутата ОСОБА_1 (а.с.22).
Відповідно до підпункту «Б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно з положенням абз.2 п.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи. Які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені в п.1 ч.1 ст.3 цього ж Закону (підпункт «Б» - депутати місцевих рад), зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік 12.04.2021 року (а.с.12).
Так, згідно послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (іпн — НОМЕР_2 ) встановлено, що останній роботу в Реєстрі декларацій фактично розпочав тільки 12.04.2021 року о 14 годині 35 хвилин, що свідчить про те, що у період з 01 01.2021 року до 01.04.2021 року ОСОБА_1 не вживав жодних заходів, спрямованих на своєчасне подання декларації типу «щорічна за 2020 рік».
Відповідно до листа Нечаянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області №1465-04-03-21 від 26.07.2021 року, з додатками, депутатам сільської ради восьмого скликання, у тому числі ОСОБА_1 , було роз`яснено щодо необхідності подання декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.19-20).
Крім того, відповідно до відомостей Єдиного Державного Реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з офіційного сайту НАЗК України встановлено, що ОСОБА_1 27.10.2017 року подавав декларацію типу «щорічна» за 2016 рік, 06.03.2018 року декларацію типу «щорічна» за 2017 рік, 28.03.2019 року декларацію типу «щорічна» за 2018 рік, 05.05.2020 року декларацію типу «щорічна» за 2019 рік. Вказане свідчить про обізнаність останнього щодо необхідності своєчасного подання декларації (а.с.12).
Таким чином, ОСОБА_1 не вжив заходи щодо подання декларації своєчасно, чим порушив законодавство.
Відповідно до абзацу 9 підпункту 1 пункту 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Тому, ОСОБА_1 не мав поважних причин порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції», а саме на несвоєчасне подання декларації за 2020 рік, а доказів на підтвердження поважності несвоєчасного подання декларації за 2020 рік ОСОБА_1 суду не надав.
Крім того, в період необхідності подання ОСОБА_1 декларації за 2020 рік Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування працював в належному стані.
За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність. Обставиною, що пом`якшує покарання є щире каяття. Обставини, що обтяжують відповідальність не вбачаються.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, ст.221, ст.283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суд,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн 00 коп (Отримувач коштів: Миколаївс.УК/Миколаївськ.р-н/21081100; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA758999980313060106000014230; Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 496 грн 20 коп в дохід держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів.
Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.
Суддя М.М.Войнарівський