Справа № 2а-3872/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2010 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Колесниченко О.В.,
при секретарі Болотовій К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку у розмірі 164,3 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Ізмаїльська обєднана державна податкова інспекція звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку у розмірі 164,3 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням відповідачем вимог п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»шляхом не сплати у встановлені терміни узгодженої суми податкового зобовязання.
Позивач був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, однак в судове засідання не з'явився, надіслав заяву, у відповідності до якої підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд розглядати справу за відсутності представника позивача.
Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, однак на неодноразові вимоги суду в судове засідання не з'явився, письмових доводів та заперечень проти позову по суті заявлених вимог не надав, у звязку з чим справа розглядається за наявними матеріалами в порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно довідки Озернянської сільської ради Ізмаїльського району Одеської області №4667 від 26.11.2009 року за громадянином ОСОБА_1 обліковується земельна ділянка житлового фонду площею 0,28 га на території с. Озерного.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про плату за землю»використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Згідно ст. 5 Закону України «Про плату за землю»об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Статтю 14 Закону України «Про плату за землю»передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
У відповідності до ст. 17 Закону України «Про плату за землю»податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно ст. 27 Закону контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Як було встановлено в процесі розгляду справи, за відповідачем рахується заборгованість зі сплати земельного податку за 2008-2009 роки в сумі 164,3 грн.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п.п.2,3 п.1 ст.9 зазначеного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»№509-ХІІ від 04.12.1990 року державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г»п.п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті.
Як було встановлено в процесі розгляду справи, заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 164,3 грн. була визначена податковим повідомленням від 15.07.2009 року №0060771701, яке було отримано відповідачем 15.07.2009 року.
Проте, відповідачем належні до сплати суми земельного податку сплачені не були, у звязку з чим виникла заборгованість за узгодженими податковими зобовязаннями.
Згідно п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена у встановлений законодавством строк, є сумою податкового боргу.
Згідно з пп.3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У відповідності до п. 11 ч. 1 ст. 10 «Про державну податкову службу в Україні»від4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу “Підстави для звільнення від доказування”.
На думку суду, наявність заборгованості по орендній платі за землю, яка рахується за ОСОБА_1, у розмірі 164,3 грн. підтверджується обґрунтованим розрахунком суми заборгованості, доданим до позовної заяви. Доказів щодо сплати заборгованості у сумі 164,3 грн. відповідачем з дотриманням приведених вище вимог ст.ст. 69 - 71 КАС України під час розгляду даної справи до суду представлено не було.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 3, 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ, п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 164, 167, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В : Адміністративний позов Ізмаїльської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати земельного податку у розмірі 164,3 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 / АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1/ на користь держави / р/р 33214813700229, код платежу 13050300, одержувач ВДК в Ізмаїльському районі Одеської області, код ЄДРПОУ 23214695, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011/ податкову заборгованість по земельному податку у розмірі 164,3 грн. / сто шістдесят чотири грн. 30 коп./.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 05.07.2010 року. Суддя О.В. Колесниченко
05 липня 2010 року