Постанова № 10264820, 30.06.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2010
Номер справи
2а-2512/10/1370
Номер документу
10264820
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 червня 2010 р.                                                                                 № 2а-2512/10/1370

          

          Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Москаля Р.М., за участю секретаря судового засідання Шийки Н.П., прокурора Клак Ю.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Прокурор Шевченківського р-ну м.Львова в ін. ТУ ГДІ на АТ у Л/о

до ТзОВ "Львівські автобусні заводи"

пропро стягнення штрафних санкцій , Прокурор Шевченківського району м. Львова звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до ТОВ «Львівські автобусні заводи». Прокурор просить суд стягнути з відповідача в дохід державного бюджету фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. Позовні вимоги мотивовані наступним. 10 листопада 2009 року начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області виніс постанову №093571 про накладення на відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення, передбачене абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Провівши перевірку, прокурор встановив, що постанови від 10.11.2009 року відповідач не оскаржував, однак вказаних коштів до бюджету також не сплатив, а тому і просить суд їх стягнути у примусовому порядку.

Прокурор та позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, надали пояснення, аналогічні до викладеного у позовній заяві, просили позов задовольнити повністю. Повідомили, що станом на дату засідання відповідач не оспорив постанови №093571 від 10.11.2009р. про накладення на відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Відповідач в судове засідання знову не з`явився, про поважність причин неявки суд не повідомив, заперечень на позов не подав. Про час та місце проведення судових засідань відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується як повідомленнями про вручення поштового відправлення, так і розписками відповідача. Враховуючи наведені обставини та сплив встановленого КАС України двомісячного строку розгляду адміністративної справи суд на підставі ст.ст. 71, 128 КАС України ухвалив розглянути справу без участі відповідача за наявними доказами.

В судовому засіданні суд на підставі ч.3 ст. 160 КАС України оголосив вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено 05 липня 2010 року.

Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення прокурора та позивача, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити з огляду на наступне.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначено Законом України «Про автомобільний транспорт». Відповідно до вимог ст. 5 цього Закону основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг. За порушення перевізниками законодавства про автомобільний транспорт до них застосовуються передбачені ст. 60 цього ж Закону санкції. Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі –Порядок), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р.

Відповідно до пп. 2-4 Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Відповідно до вимог пп. 27, 28, 29 Порядку, за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Судом встановлено, що 10 листопада 2009 року начальник територіального управління ГДІ на автомобільному транспорті у Львівській області виніс постанову № 093571 про застосування до ТОВ «Львівські автобусні заводи»фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено абз. 3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»(надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів передбачених ст. 39 та 48 цього Закону: не оформлені ліцензія, ліцензійна картка та дорожній лист, схема маршруту, розклад руху). Постанова винесена на підставі акта перевірки відповідача від 05.10.2009р.. Згідно з цим актом, під час перевірки виявлено, що у перевізника не оформлена ліцензія, відсутні ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, а також розклад руху. На виконання вимог п. 29 Порядку, копію постанови про застосування фінансових санкцій направлено відповідачу. Встановивши, що постанова від 10.11.2009 р. про застосування до ТОВ «Львівські автобусні заводи»штрафних санкцій в сумі 1700 грн. у встановлені законом строки ані не оскаржена, ані не виконана, прокурор просить суд стягнути з відповідача вказану суму фінансових санкцій у примусовому порядку.

Таким чином, позовні вимоги Прокурора Шевченківського району м. Львова, заявлені в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Щодо судових витрат, такі відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19,94, 160-163 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи»(м. Львів, вул. Стрийська, 45; ідентифікаційний код 33894928) на користь бюджету фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанову суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя                                                                                           Москаль Р.М.