Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 червня 2010 р. № 2а-8226/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Качур Р.П.,
за участю секретаря судового засідання - Дрозди І.С.
Державна податкова інспекція у Дрогобицькому районі Львівської області
до МПП "Підкарпатська калина"
пропро скасування юридичної особи , за участю представників сторін:
від позивача: Людкевич Р.Я. (довіреність № 11003/10/10-010 від 17.09.2009 року)
від відповідача: не зявилися
ВСТАНОВИВ:
16 грудня 2009 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ДПІ у Дрогобицькому районі до Малого приватного підприємства «Підкарпатська калина» про припинення юридичної особи.
Підставою позову є не подання відповідачем впродовж року податкової звітності.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач не забезпечив участі свого представника в судовому засіданні, хоча про час та дату його проведення належним чином повідомлявся. Судовий виклик направлявся за зареєстрованим місцезнаходженням відповідача. Згідно Листа Головного управління статистики у Львівській області (Вх. № 23178, від 25.06.2010 року) таким є: вул. Фабрична, буд. 61, корп. 15, кв. 43, м. Дрогобич, Львівська область. Згідно ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Однак, поштова кореспонденція із судовими документами поверталась до суду.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Мале приватне підприємство «Підкарпатська калина»зареєстроване Виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради Львівської області, ідентифікаційний код 22407274, що підтверджується листом Головного управління статистики у Львівській області, долученим до матеріалів справи.
Відповідач взятий на облік платника податків у ДПІ у Дргобицькому районі Львівської області 27.04.1995 року за № 534, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 30.11.2009 року № 14008/9/29-016.
Згідно довідки № 14014/9/15-1 від 30.11.2009 року Мале приватне підприємство «Підкарпатська калина»з 2006 року по даний час не подає декларації по податку на прибутку, у звязку з чим порушує п.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Як вбачається із наявних в матеріалах справи довідок, відповідач заборгованості зі сплати податків, зборів (обовязкових платежів) не має.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»однією з підстав для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ч. 5 ст. 38 згаданого Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у звязку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Однак, враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в згадану комісію, суд, з врахуванням положень ст.. 19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобовязати будь-яких осіб виконувати обовязки членів ліквідаційної комісії.
Окрім того, як передбачено ч. 6 ст. 38 вищенаведеного Закону, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у звязку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 98, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-IV (із змінами та доповненнями), суд
П О С Т А Н О В И В :
1.Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Припинити юридичну особу мале приватне підприємство «Підкарпатська калина»(вул. Фабрична, буд. 61, корп. 15, кв. 43, м. Дрогобич, Львівська область, ідентифікаційний код 22407274).
3.Зобовязати засновника здійснити заходи повязані з ліквідацією підприємства в установленому законом порядку і в трьохмісячний термін подати органу державної реєстрації документи відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців».
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 05 липня 2010 року
Суддя Качур Р.П.