Постанова № 10263857, 16.06.2010, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2010
Номер справи
2а-4072/10/0670
Номер документу
10263857
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-4072/10/0670

категорія 2.11.9

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2010 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Євпак В.В.,

при секретарі - Гнітецькій Т.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Арніка" до Регіонального Управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Житомирськії області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,-

встановив:

Приватне підприємство "Арніка" звернулось до адміністративного суду з позовом, в якому просить скасувати рішення РУ Департаменту САТ ДПА України в Житомирській області від 30.04.2010 року №060342/13-32 про застосування до них фінансових санкцій в розмірі 15576 грн. Вважає застосування штрафних санкцій за порушення ст.15 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" є неправомірним, оскільки в Єдиний державний реєстр не вносяться місця зберігання, що розташовані за однією адресою із місцем роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав письмові заперечення. Пояснив, що в ході проведення перевірки було встановлено порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме, зберігання алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання таких товарів. За наслідками проведеної перевірки був складений акт та винесено рішення про застосування фінансових санкцій. Вважає рішення правомірним, та таким, що не підлягає скасуванню.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив, 26.04.2010 року працівниками РУД САТ ДПА України у Житомирській області проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання суб"єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов"язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами бару "Арніка", розташованого за адресою: вул. Грушевського, 12, м. Малин, що належить суб'єкту господарювання ПП "Арніка".

За результатами проведеної перевірки складено акт №48/32-2/13579378 від 26.04.2010 року.

В ході проведення перевірки було встановлено порушення позивачем вимог ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме встановлено факт зберігання алкогольних напоїв вартістю 15576 грн. у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.

На підставі акту перевірки, згідно до ч. 2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" відповідачем винесено рішення №060342/13-32 від 30.04.2010 року про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 15576 грн. - 100 відсотків вартості товару, який знаходився в місці зберігання, не внесеному до Єдиного державного реєстру.

Суд погоджується з висновками відповідача з огляду на наступне.

Згідно ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Згідно вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання.

Згідно п.2.1, п.2.3, п.2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.2002 року № 251, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.08.2002 року за № 670/6958 (з відповідними змінами від 07.09.2009 року за №489), для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Дана довідка має перебувати на кожному місці зберігання.

Факт зберігання ПП "Арніка" алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання та відсутності довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру на момент проведення перевірки підтверджується матеріалами справи, зокрема, актом проведення перевірки, підписаним головним бухгалтером бару Грицей Ю.В.

Не заперечує даного факту і представник позивача в судовому засіданні.

Відповідно до ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Отже, як встановлено в судовому засіданні, ПП "Арніка" здійснювало господарську діяльність з порушенням вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", тобто, без внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.

Посилання позивача на те, що до Єдиного державного реєстру не вносяться місця зберігання алкогольних напоїв, що розташовані за однією адресою із місцем торгівлі алкогольними напоями є безпідставними, так як на час здійснення перевірки та розгляду справи в суді наявні роз"яснення ДПА України від 08.10.2009 року № 4850/32-0415, від 04.02.2010 року № 1114/6/32-0615, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.11.2004 року № 8359, згідно яких до Єдиного державного реєстру має вноситись будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремленому від об"єкта торгівлі місці (складському приміщенні).

Судом встановлено, що фінансові санкції до суб"єкта господарювання застосовані відповідно до вимог Закону: в розмірі 15576 грн. - 100 відсотків вартості товару, який знаходився в місці зберігання, не внесеному до Єдиного державного реєстру. .

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги приватного підприємства "Арніка" є безпідставними, а тому в задоволенні позовних вимог позивачу відмовляє.

Керуючись Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні позовних вимог Приватного підприємства "Арніка" до Регіонального Управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Житомирськії області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій №060342/13-32 від 30.04.2010 року відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:В.В. Євпак

Повний текст постанови виготовлено: 21 червня 2010 р.

присуджено до стягнення <сума >грн.

матеріальну шкоду <сума >грн.

моральну шкоду <сума >грн.