Постанова № 102637249, 14.01.2022, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
14.01.2022
Номер справи
133/2002/21
Номер документу
102637249
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.01.2022 Справа № 133/2002/21

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення № 2 Хмільницького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , такого, що не працює, за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.06.2021, складеного ІСРПП ВП № 2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області лейтенантом поліції Березнюком В.А., 20.06.2021 о 23 год. 30 хв. у с. Сигнал, вул. Космонавтів, 20, водій ОСОБА_1 керував мопедом Хонда діо AF-34 (не зареєстрованим) в стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився у медичному закладі, що підтверджується висновком на стан алкогольного сп`яніння №11 від 21.06.2021, чим порушив п. 2.9 А ПДР.

Дії ОСОБА_2 посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

За змістом ч.1 ст. 130 КУпАП, дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У судові засідання 19.07.2021, 06.08.2021, 08.11.2021, 14.01.2021 ОСОБА_1 не з`явився.

Про судове засідання призначене на 06.08.2021 був належним чином повідомлений, про що свідчить розписка, яка міститься в матеріалах справи.

04.08.2021 захисник ОСОБА_1 – адвокат Пилипчук В.О. подав заяву, у якій просив суд відкласти судове засідання, призначене на 06.08.2021, оскільки його підзахисний перебуває на лікарняному, що підтверджується консультаційним висновком спеціаліста №1529 КП «Козятинська центральна районна лікарня Козятинської міської ради». Також вказав, що ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні даного адміністративного правопорушення не визнає. а тому бажає приймати участь у судових засіданнях та відстоювати свою позицію.

Однак у судове засідання 14.01.2021 ОСОБА_1 не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання, що підтверджується розпискою від 01.12.2021. Причини неявки в судове засідання не повідомив, заяв та клопотань від ОСОБА_1 чи його захисника не надходило. Захисник на вказану дату також гне з`явився в судове засідання, хоча був належним чином повідомлений.

Крім того, 04.08.2021 адвокат Пилипчук В.О. подав клопотання про долучення доказів, у якому він просить суд долучити до матеріалів справи про адміністративне правопорушення №133/2002/21 письмові докази, які були надані на адвокатський запит КП «Козятинська ЦРЛ Козятинської міської ради» та стосуються обставин проведення медичного огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння, а саме:м копія адвокатського запиту; квитанція про відправлення; супровідний лист №824; копія посвідчення лікаря про проходження підвищення кваліфікації; копія акту медичного огляду №11; копія журналу реєстрації медичних оглядів; копія сертифікату відповідності та свідоцтва; копія декларації про відповідність; копія інвентарного опису, та дослідити вказані докази у судовому засіданні, з метою перевірки на предмет відповідності вимогам чинного законодавства процедури проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, наявні письмові пояснення, суддя приходить до наступного.

У відповідності зі ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 КУпАП, об`єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Пункт 1.3 Правил дорожнього руху України, передбачає, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.

В пункті 1.9 ПДР України встановлено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до вимог п. 2.9 «а» ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідальність за порушення зазначеної вимоги ПДР України передбачена ст.130 КУпАП.

Згідно п. 2 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Згідно п. 3 розділу І Інструкції ознаками ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров`я (п.6 розділу І Інструкції).

За змістом вимог п. 7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров`я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.

Згідно ч.1. Розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, протокол про адміністративне правопорушення складається в письмовій формі відповідно до статті 254 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення долучаються: 1) письмові пояснення свідків правопорушення в разі їх наявності; 2) акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу в разі здійснення його затримання; 3) акт огляду на стан сп`яніння в разі проведення огляду на стан сп`яніння; 4) інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.

Порядком оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення п.2.6. передбачено, що особі, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, пропонується надати письмове пояснення та зауваження по суті вчиненого правопорушення. Пояснення та зауваження або включаються до протоколу, або додаються до протоколу окремо.

У матеріалах справи міститься направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарський препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пройшов огляд у КП Козятинська Центральна районна лікарня, у зв`язку з виявленими поліцейським ознаками сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Огляд проводився за допомогою Alcotest Drager 6510, результат огляду – 1,44 проміле. Особу на огляд у заклад охорони здоров`я доставив ІСРПП ВП №2 Хмільницького РВП лейтенант поліції ОСОБА_3 .

У висновку КП «Козятинська центральна районна лікарня» щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №11 (складений 21.06.2021 о 00:55 год.), вказано, що ОСОБА_1 був направлений на огляд ІСРПП ВП №2 Хмільницького РВП ОСОБА_3 та оглянутий лікарем ОСОБА_4 ; висновок огляду: ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння легкого ступеню.

Відповідно до акту огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 21.06.2021, ІСРПП ВП №2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції Пазюн О.М., у присутності свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , здійснив огляд та тимчасове затримання транспортного засобу – скутера Хонда Діо д.н.з б/н, власником якого являється ОСОБА_1 , для зберігання на спеціальний майданчик у м. Вінниця, вул. Ботанічна, 28. Огляд та тимчасове затримання транспортного засобу здійснено у зв`язку з керуванням транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння.

Постановою про накладення адміністративного стягнення про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії БАВ №46014 від 21.06.2021, на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3400,00 грн. за скоєне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5, ч. 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126, ч. 2 ст. 36 КУпАП.

Відповідно до диска з відеозаписом, ОСОБА_1 в медичному закладі пройшов тест на вміст алкоголю в організмі, який показав результат 1,44 проміле.

Матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів того, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом у стані алкогольно сп`яніння, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Отже, доведеними є подія адміністративного правопорушення та вина ОСОБА_1 .

Щодо доказів, наданих адвокатом Пилипчуком В.О. з метою перевірки законності проведеної процедури огляду на стан алкогольного сп`яніння, суд зазначає наступне.

Розділ ІІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачає:

3. Огляд у закладах охорони здоров`я щодо виявлення стану сп`яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.

4. Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп`яніння в обстежуваної особи.

5. Лікар (фельдшер) повинен ознайомитися з документами особи, яку оглядає (паспорт, особисте посвідчення, посвідчення водія тощо) (за наявності).

6. Відсутність документів не може бути причиною для відмови у проведенні огляду на стан сп`яніння. У цьому разі в акті медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зазначаються дані щодо зовнішнього вигляду особи, яку оглядають, а також те, що дані про цю особу записані з її слів. У разі надходження документів дані про оглянуту особу долучаються до акта медичного огляду.

7. Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов`язкове.

8. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп`яніння.

15. За результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.

16. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.

17. Зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.

19. Акт медичного огляду особи складається в одному примірнику, який залишається в закладі охорони здоров`я.

20. Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров`я.

21. Кожний випадок огляду на стан сп`яніння у закладі охорони здоров`я реєструється в журналі реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №11, який надано КП «Козятинська ЦРЛ» на адвокатський запит вбачається, що лікарем, який проводив огляд є ОСОБА_7 .

У висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №11, зазначено, що ОСОБА_1 був оглянутий лікарем ОСОБА_4 .

Крім цього, у акті та у висновку зазначено, що у ОСОБА_1 не було у наявності документів, що посвідчує особу.

У супровідному листі т.в.о. директора КП «Козятинська ЦРЛ» вказав, що лікар-анестезіолог ОСОБА_4 не проходив підвищення кваліфікації за відповідною програмою.

Відповідно до посвідчення про проходження підвищення кваліфікації по диплому НОМЕР_1 , ОСОБА_7 у період часу з 17.10-31.10.2017 проходив підвищення кваліфікації у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова по спеціалізації «Клініка та діагностика станів сп`яніння».

Згідно журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції КП «Козятинська ЦРЛ», 21.06.2021 о 00:55 год., ОСОБА_7 констатував факт алкогольного сп`яніння легкого ступеню (1,44 проміле) у ОСОБА_1 .

Отже, з матеріалів справи вбачається, що огляд ОСОБА_1 проводився лікарем, який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою. Факт складення лікарем ОСОБА_4 висновку за результатами огляду не суперечить чинному законодавству, зокрема і п. 3 Інструкції. Також, відсутність документів, що посвідчує особу, не могло бути причиною непроведення лікарями огляду на стан сп`яніння особи.

За змістом п. 9. вказаної Інструкції, використання в закладах охорони здоров`я для проведення лабораторних досліджень вимірювальної техніки та обладнання, дозволених МОЗ, підтверджується сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

Згідно Свідоцтва Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки №12-01/4120, який чинний до 01.07.2022, газоаналізатор Alcotest 6510 за результатами повірки, вказаний засіб вимірювальної техніки відповідає вимогам ДСТУ 8950:2019.

Отже, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів того, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, та долучені адвокатом Пилипчуком В.О. докази не спростовують цього факту.

В розумінні ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до приписів ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 241 цього Кодексу; 3) про закриття справи.

Призначаючи адміністративне стягнення, суддя, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує обставини справи, особу правопорушника, ступінь його вини, а також характер вчиненого правопорушення та ступінь його суспільної небезпеки, а саме те, що дане правопорушення є грубим порушенням правил дорожнього руху та становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю та здоров`ю.

З огляду на викладене приходжу до висновку, що у відношенні ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст. 130 КУпАП , з позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 1 (один) рік, оскільки відповідно до довідки, виданої відділенням поліції № 2 Хмільницького РВП ГУПП у Вінницькій області, ОСОБА_1 має посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 02.09.2009.

За змістом ст. 40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлена Законом України «Про судовий збір», Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» .

Керуючись ст. ст. 33, 130, 221, 251, 255, 268, 278, 279, 280, 283, 284, 287 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, з позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок судового збору на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити особі, на яку накладено адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня винесення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Наталя ПЄТУХОВА

Дата документу 14.01.2022