Єдиний державний реєстр судових рішень
06.07.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2010 р. Справа № 2а-6235/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхно І. В. <Текст > при секретаріЧупіній О.В. за участю: представника позивача Федорової А.Б. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до приватного підприємства «Міськінформбюро» про примусове стягнення боргу за рахунок активів, - ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Міськінформбюро» про стягнення податкового боргу. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 67 Конституції України, Закону України «Про систему оподаткування» та Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» не було сплачено суми податкових зобовязань з податку на прибуток, податку на додану вартість, комунального податку у встановлені законом строки. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом. Представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх в повному обсязі, виходячи з положень норм Конституції України, Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України «Про державну податкову службу України», та з підстав, викладених в адміністративному позові. Відповідач у судове засідання не зявився вдруге, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином відповідно до вимог ч. 8 ст. 35 КАС України, однак, на адресу суду 01.06.2010р. та 11.06.2010р. повернулись конверти з примітками поштового відділення про причини невручення адресату організація не розшукана (а.с. 58, 53).
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідач - приватне підприємство «Міськінформбюро» зареєстрований рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради від 07.06.2005р. (а.с. 5-7) та перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Також, згідно п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» до загальнодержавних належать такі податки і збори (обов'язкові платежі), зокрема, податок на додану вартість.
Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Приватне підприємство «Міськінформбюро» подало до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська наступні податкові декларації по податку на додану вартість:
- № 69698 від 19.11.2008р. на суму 915,00 грн. (а.с. 8-9);
- № 73494 від 16.12.2008р. на суму 360,00 грн. (а.с. 10-11);
- № 81320 від 16.12.2009р. на суму 164,00 грн. (а.с. 22-23).
в яких самостійно визначило до сплати податкові зобовязання.
Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобовязань у встановлені законом строки.
Посадовими особими Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська на підставі п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (№ 509-XII від 04.12.1990р.) було проведено документальні невиїзні (камеральні) перевірки платника податку на додану вартість відповідача з питання своєчасності подання декларації з податку на додану вартість, за результатами яких складено акти:
-№ 4427/152/33611209 від 02.12.2008р. (а.с.12);
-№ 4695/152/33611209 від 15.12.2008р. (а.с.15);
-№ 1071/152/33611209 від 31.03.2009р. (а.с.19);
-№ 132/152/33611209 від 21.01.2010р. (а.с.24).
Перевірками виявлено порушення абз. «а» п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181, а саме, не своєчасне подання декларації по податку на додану вартість у граничні строки, встановлені законодавством та за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань.
На підставі вищезазначених актів податковим органом було самостійно нараховано щодо відповідача податкові зобовязання:
-повідомлення рішення № 0016111502/0/32311/10/15-240 від 15.12.2008р. застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкової звітності (а.с. 13);
-повідомлення рішення № 0016111502/0/32311/10/15-240 від 15.12.2008р. застосовані штрафні санкції у сумі 22,60 грн. за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань (а.с. 17);
-повідомлення рішення № 0019911502/0/8952/10/15-240 від 31.03.2009р. застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань (а.с. 20);
-повідомлення рішення № 0000741502/0 від 21.01.2010р. застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань (а.с. 25).
Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення податкового рішення вважається днем його вручення.
У звязку з відсутністю підприємства за місцезнаходженням вищезазначені повідомлення були розміщені на дошці оголошень податкового органу, про що складено акти № 4427 від 17.12.2008р., № 4695 від 17.12.2008р., № 1071 від 31.03.2009р., № 132 від 21.01.2010р. (а.с. 14, 18, 21).
Однак, відповідачем не було сплачено зазначену суму податкових зобовязань.
Враховуючи наявність переплати з податку на додану вартість, яка рахується на особовому рахунку відповідача та часткової сплати, сума податкового боргу становить 975,38 грн., в тому числі пеня 37,97 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р. (з подальшими змінами), податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до п. 11.1 ст. 11 вищезазначеного Закону, податковими періодами для сплати податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.
Відповідно до п. 16.4. ст. 16 цього ж Закону, податок за звітній період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року повну.
Згідно абз. «б» п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно до пп. 7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97 ВР від 03.04.1997 року, податковим періодом для сплати податку на додану вартість є один календарний місяць.
Відповідно до абз. „а" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (далі - Закон України № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Посадовими особами Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська на підставі п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (№ 509-XII від 04.12.1990р.) було проведено документальні невиїзні (камеральні) перевірки платника податку на прибуток, за результатами яких складено акти:
-№ 4634 від 11.12.2008р. (а.с.27);
-№ 699 від 11.03.2009р. (а.с.29);
-№ 909 від 16.03.2009р. (а.с.33).
Перевірками виявлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181, а саме, не своєчасне подання декларації по податку на прибуток у граничні строки, встановлені законодавством.
На підставі вищезазначених актів податковим органом було самостійно нараховано щодо відповідача податкові зобовязання:
-повідомлення рішення № 0014291501/031974/10/15-128 від 11.12.2008р. застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкової звітності (а.с. 28);
-повідомлення рішення № 0002191501/06061/10/15-128 від 11.03.2009р. застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкової звітності (а.с. 31);
-повідомлення рішення № 0002401501/0 від 16.03.2010р. застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн. за несвоєчасне подання податкової звітності (а.с. 34).
Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення податкового рішення вважається днем його вручення.
У звязку з відсутністю підприємства за місцезнаходженням вищезазначені повідомлення були розміщені на дошці оголошень податкового органу, про що складено акти № 699 від 11.03.2009р., № 31 від 11.03.2009р., № 213 від 31.03.2009р., № 168 від 16.03.2010р., № 169 від 16.03.2010р. (а.с. 29, 30, 32, 35, 36).
Враховуючи наявність переплати з податку на прибуток, яка рахується на особовому рахунку відповідача та часткової сплати, сума податкового боргу становить 497,32 грн.
Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобовязань у встановлені законом строки.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р. (з подальшими змінами), комунальний податок належить до загальнодержавних податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Статтею 18 вищезазначеного Декрету передбачено, що органи місцевого самоврядування встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до межах установлених граничних розмірів ставок.
Відповідачем до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська було подано податкові наступні розрахунки комунального податку;
-розрахунок № 43739 від 07.08.2008р. у сумі 81,60 грн. (а.с. );
-розрахунок № 57576 від 15.10.2008р. у сумі 81,60 грн. (а.с. );
-розрахунок № 23895 від 08.05.2009р. у сумі 20,40 грн. (а.с. );
-розрахунок № 50823 від 10.08.2009р. у сумі 20,40 грн. (а.с. );
-розрахунок № 74960 від 09.11.2009р. у сумі 20,40 грн. (а.с. ).
Враховуючи наявність переплати з податку на прибуток, яка рахується на особовому рахунку відповідача та часткової сплати, сума податкового боргу становить 98,99 грн.
Однак, підприємством не сплачено суму вище визначених ним податкових зобовязань у встановлені законом строки.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України № 2181-III податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання податкової декларації. Згідно аб.1 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Таким чином, відповідач має податковий борг, який є узгодженим з:
-податку на прибуток у загальній сумі 497,32 грн.;
-податку на додану вартість у загальній сумі 975,38 грн.;
-комунального податку у загальній сумі 98,99 грн.
Наявність заборгованості підтверджується Довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с. 45-54).
Відповідно до пункту «а» пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 закону України № 2181, перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до пункту "б" пп. 6.2.3 пункту 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України № 2181, було направлено відповідачу поштою першу податкову вимогу № 1/1019 від 14.07.2008р. на суму 185,07 грн. (а.с. 42), а також другу податкову вимогу № 2/1409 від 24.09.2008р. на загальну суму 110,50 грн. (а.с. 43).
Відповідно до пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У звязку з неможливістю вручення вищезазначених податкових вимог відповідачу, вони були розміщені на дошці оголошень податкового органу, про що складено акти від 08.08.2008р. та від 06.10.2008р. (а.с. 42, 43).
Таким чином, сума заборгованості зі сплати податку на прибуток, податку на додану вартість, комунального податку, є узгодженою, і набула статусу податкового боргу платника податків.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 128, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська до приватного підприємства «Міськінформбюро» про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Міськінформбюро» (код ЄДРПОУ 33611209, р/р 26000001042600 ВАТ «ХК БАНК», МФО 307123) на користь бюджету податковий борг з:
-податку на прибуток у загальній сумі 497 (чотириста девяносто сім) грн. 32 коп. на р/р 31113009700007, код ЄДРПОУ 24232360, код платежу 11021000, відділення у державного казначейства у Кіровському районі м. Дніпропетровська, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012;
-податку на додану вартість у загальній сумі 975 (девятсот сімдесят пять) грн. 38 коп. на р/р 31115029700007, код ЄДРПОУ 24232360, код платежу 14010100, відділення у державного казначейства у Кіровському районі м. Дніпропетровська, банк-одержувач: УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012;
-комунального податку у загальній сумі 98 (девяносто вісім)
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 22.06.2010р.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >І.В. Юхно
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >