
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 293/2273/21
Провадження № 2/293/159/2022
05 січня 2022 рокусмт Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді Проценко Л.Й.
секретаря судового засідання Тишкевич К.Б.,
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представників відповідача Проценка С.М., Блажиєвського В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Черняхів у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Черняхів-Добробут" Черняхівської селищної ради за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління соціального захисту населення Житомирської РДА Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання здійснити перерахунок вартості послуг з вивезення твердих побутових відходів
ВСТАНОВИВ :
І. Короткий зміст позовних вимог
01.11.2021 позивач звернувся до суду з позовом до КП "Черняхів-Добробут" Черняхівської селищної ради, в якому просить визнати бездіяльність відповідача щодо неврахування передбаченої п.5 ч.1 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" 75- процентної знижки оплати послуг з вивезення твердих побутових відходів відносно ОСОБА_1 , як учасника бойових дій, інваліда другої групи за адресою: АДРЕСА_1 протиправною; зобов`язати відповідача здійснити перерахунок вартості послуг з вивезення твердих побутових відходів з урахуванням передбаченої п.5 ч.1 ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" 75- процентної знижки оплати послуг з вивезення твердих побутових відходів, починаючи з 01.05.2020 року.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що на підставі свідоцтва про право власності на житло він є власником квартири АДРЕСА_1 . За адресою вказаної квартири, він, як споживач, отримує від КП «Черняхів-Добробут» Черняхівської селищної ради комунальні послуги з вивезення твердих побутових відходів та йому оформлено особовий рахунок № НОМЕР_1 . Також відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 від 06.03.2007 має статус учасника бойових дій та має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій. 01.05.2020 на підставі його заяви та долучених до неї документів, а саме: довідки про склад сімї, копії посвідчення учасника бойових дій, копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, копії паспорта, між ним та КП "Черняхів-Добробут" Черняхівської селищної ради було укладено Договір №303 від 01.05.2020 про наданння послуг з вивезення твердих побутових відходів. З часу укладення договору оплата за надані послуги з вивезення твердих побутових відходів йому не нараховувалась, у зв`язку з тим, як пояснив йому директор, що він має право на пільги та проживає сам.
Разом з тим, вказує, що відповідно до листа № 178 від 11.10.2021 відповідачем не врахувано будь-яких пільг з оплати наданих житлово-комунальних послуг. На неодноразові звернення до відповідача з проханням переглянути дану заборгованість йому було відмовлено. Вважає такі дії відповідача протиправними, у зв`язку з неврахуванням 75% знижки відповідно до п.5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії соціального захисту», та нарахуванням позивачеві заборгованість з вивезення побутових відходів в сумі 246,37 грн.
ІІ. Процедура та позиції сторін, заяви, клопотання.
Ухвалою суду від 04.11.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Перше судове засідання суд призначив на 11:00 год. 23.11.2021.
Відповідач отримав копію позовної заяви з додатками та 16.11.2021 надав суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Зокрема вказує, що КП «Черняхів-Добробут» Черняхівської селищної ради є лише виконавцем комунальної послуги з поводження з побутовими відходами за договором, а не є суб`єктом надання субсидій, пільг тощо. Уповноваженим органом з цих питань є структурних підрозділ з питань соціального захисту населення. Тому, на думку відповідача, КП «Черняхів -Добробут» Черняхівської селищної ради є неналежним відповідачем у цій справі (а.с.17-21).
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання у порядку ч.5 ст. 259 ЦПК України, від 23.11.2021 суд постановив відкласти розгляд справи на 11 год. 00 хв. 09.12.2021 (а.с.25).
09.12.2021 ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання у порядку ч.5 ст. 259 ЦПК України, суд постановив залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Управління соціального захисту населення Житомирської РДА Житомирської області та відкласти розгляд справи на 12 год. 00 хв. 16.12.2021 (а.с.31-32).
Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання у порядку ч.5 ст. 259 ЦПК України, від 16.12.2021 суд постановив відкласти розгляд справи на 14 год. 00 хв. 05.01.2022 та повторно здійснити виклик третьої особи (а.с.36-37).
29.11.2021 позивач надав суду відповідь на відзив, в якій просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, з тих підстав, що з травня 2020 року та по теперішній час він не отримував ні субсидію, ні пільгу на вивезення твердих побутових відходів. Крім того, звернув увагу суду, що у договорі №303 від 01.05.2020 про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів взагалі не вказано розміру щомісячної плати за надані послуги, при цьому послугами не користувався. Разом з тим, вказує, що він не укладав договору від 01.10.2020, відповідно до якого йому нараховано заборгованість на оплату житлово-комунальної послуги з вивезення твердих побутових відходів (а.с.28).
05.01.2022 до канцелірії суду адвокат Блажиєвський В.В., який діє в інтересах КП "Черняхів-Добробут" на підстві укладеного договору про надання правової допомоги №04/01/2022-С від 04.01.2022, подав клопотання про включення до судових витрат витрати на правничу допомогу у розмірі 1500 грн.
05.01.2022 позивач та його представник Соломонюк С.А., який діє на підставі ордеру серії ЖТ №087678 від 05.01.2022, в судовому засіданні позов підтримали, просили його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві. Позивач пояснив, що є інвалідом ІІ групи та ветераном війни і відповідно має пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» він має право на 75 % знижку на оплату послуг з вивезення твердих побутових відходів, у зв`язку з чим звернувся з заявою до відповідача, надавши необхідні документи. Також зазначив, що він підписав договір №303 від 01.05.2020 про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів КП «Черняхів-Добробут», в якому не вказано розміру місячної плати за надання послуг та зазначено, що договір діє до 31 грудня 2020 року. Позивач відповідно нічого не сплачував, оскільки вважав, що не повинен нічого платити згідно з умовами договору. Однак, в подальшому при оформленні субсидії з`ясувалось, що він має борг за надання КП "Черняхів -Добробут" послуг з вивезення твердих побутових відходів, згідно умов іншого договору від 01.10.2020, в розмірі 246,37 грн. Звернув увагу суду, що він не підписував договір №303 від 01.10.2020, про який йому стало відомо зі змісту листа КП "Черняхів-Добробут" №178 від 11.10.2021, та згідно якого він повинен був щомісячно сплачувати 12 грн 74 коп.
Представник позивача - Соломонюк С.А. зауважив суду, що у позивача відсутні кошти на призначення почеркознавчої експертизи, а тому клопотання про призначення судом почеркознавчої експертизи, для встановлення приналежності підпису ОСОБА_1 у договорі №303 від 01.10.2020, заявлено не було.Також звернув увагу суду, що договір № 303 від 01.05.2020, дійсність якого не оспорюється, зобов`язує виконавця послуг, тобто КП "Черняхів-Добробут" Черняхівської селищної ради, надавати споживачу необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості, тощо. Однак, відповідач вимоги договору не виконав, так як не повідомляв споживача - позивача по справі про загальну суму як місячного платежу, так і подальшої суми заборгованості. Будь-яких квитанцій на адресу позивача про сплату заборгованості по наданню послуг з вивезення твердих побутових відходів не надходило. Такі дії відповідача є протиправними. А тому позивач, який має статус учасника бойових дій, має право на перерахунок зазначеної заборгованості з урахуванням п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» .
Представник відповідача КП «Черняхів-Добробут» Проценко С.М., як тимчасово-виконуючий обов`язки керівника підприємства в судовому засіданні заявлений позов не визнав, та пояснив, що пільги та субсидії на житлово-комунальні послуги передбачені Законом України «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до ч.3 ст.11 вказаного Закону передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому КМУ. Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов`язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, зобов`язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою. Із довідки управління соціального захисту населення ЖРДА Житомирської області від 09.11.2021 №552 ОСОБА_1 з січня 2020 отримав житлову субсидію на послуги КП «Черняхів-Добробут в сумі 64 грн. 87 коп., згідно поданої заяви від 11.07.2019. З травня по липень 2020 користувався пільгою учасника бойових дій на оплату житла в сумі 41 грн. 10 коп., які зараховані на безготівковий рахунок в Ощадбанку. З серпня по вересень 2020 пільга в сумі 27 грн 40 коп виплачена позивачу через банківську установу за заявою пільговика. Вважає позов безпідставним.
Представник відповідача Блажиєвський В.В. в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позовних вимог, зокрема, вказуючи на те, що ОСОБА_1 користувався послугами відповідача, знав про заборгованість, про що свідчить його сплата коштів підприємству у вересні 2020 у розмірах 100 грн та 30 грн. На підтвердження сплати вказаних сум просив суд долучити до матеріалів справи копію листа з журналу Черняхів-3 2020.
ІІІ. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Згідно свідоцтва №308-а про право власності на житло від 07.12.1993 ОСОБА_1 на праві власності належить квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.5).
Із наданої позивачем копії посвідчення серії НОМЕР_2 від 06.03.2007 вбачається, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій та відповідно до довідки Міністерства охорони здоров`я України до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серія 12 ААВ №009698 від 27.04.2020 ОСОБА_1 з 09.04.2020 має ІІ групу інвалідності (а.с.4).
Відповідно до повідомлення КП «Черняхів-Добробут» Черняхівської селищної ради від 11.10.2021 №178 - 01.10.2020 між КП Черняхів-добробут та фізичною особою ОСОБА_1 що проживає за адресою: АДРЕСА_1 укладено договір про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів №303 та договір №303-а від 08.09.2020 з централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідно до п.4 Договору №303 від 01.10.2020 розмір щомісячної плати за надані послуги на дату укладення договору становить 12,74 грн. Згідно Рішення сесії Черняхівської селищної ради від 27.05.2021 №58 щомісячна плата за надані послуги з вивезення твердих побутових відходів становить 23,00 грн на одну особу. Споживач зобов`язаний до 25 числа поточного місяця провести плату за надані послуги. Станом на 01.10.2021 за ОСОБА_1 рахується заборгованість з вивезення твердих побутових відходів в сумі 246,37 грн (а.с.6).
В матеріалах справи міститься копія типового договору №303 про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів від 01.05.2020 укладений між КП «Черняхів-Добробут (виконавець) в особі директора Філіманкова І.Г. та ОСОБА_1 (споживач), що проживає в АДРЕСА_1 . Відповідно до вказаного примірника договору, оригінал якого було надано позивачем для огляду в судовому засіданні у п.4 Договору - не вказано розмір щомісячної плати за надані послуги на дату укладення цього договору (а.с.7). Крім того, п. 13 Договору зобов`язує виконавця надавати споживачу необхідну інформацію про перелік послуг, структуру тарифу, загальну суму місячного платежу, норми споживання, режим надання послуг, їх споживчі властивості, тощо. Також своєчасно ознайомлювати споживача з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг.
У справі наявна ще одна надана позивачем копія типового договору №303 про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів від 01.10.2020 (виправлена дата з "01" травня 2020), укладеного між КП «Черняхів-Добробут в особі директора Філіманкова І.Г. та ОСОБА_1 , оригінал якого було надано відповідачем для огляду в судовому засіданні у п.4 якого вказаний розмір плати за надані послуги - 12,74 грн (а.с.8).
Із довідок управління соціального захисту населення Житомирської РДА Житомирської області від 24.11.2021 №596 та від 08.12.2021 №640, виданих ОСОБА_1 вбачається, що він з травня 2020 і по теперішній час субсидію на вивезення твердих побутових відходів не отримував та з липня 2020 по теперішній час пільгою на вивезення твердих побутових відходів не користувався (а.с.29, 30).
ІІІ. Норми права, застосовані судом, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Суд, вислухавши пояснення сторін, їх представників, дослідивши матеріали справи, оцінюючи докази в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об`єктивному розгляді справи в судовому процесі на засадах змагальності, як того вимагає ст.12 ЦПК України, та у відповідності з ч.1 ст.81 ЦПК України, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За вимогами ст.ст.12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.
Відповідно до ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать:
1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Згідно до ст.11 вказаного Закону при наданні житлово-комунальних послуг застосовуються державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування, встановлені законодавством. Гранична норма витрат на управління житлом громадян, які відповідно до законодавства мають пільги або користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Гранична норма витрат на оплату комунальних послуг для громадян, які відповідно до законодавства мають пільги або користуються субсидією на оплату житлово-комунальних послуг, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Передбачені законодавством пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг виплачуються споживачу в грошовій формі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абзацу першого п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій (статті 5, 6) надаються такі пільги: 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Відповідно до пункту 5 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №117, для включення до Реєстру інформації про пільговика він подає уповноваженому органу довідку про склад сім`ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім`ї на пільги, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, пред`являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких має пільги та реально ними користується.
Фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення проводилось за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, в межах обсягів, затверджених у бюджетах міст на зазначені цілі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі та механізм надання у грошовій формі таких пільг.
За рішенням Конституційного Суду України від 18 грудня 2018 року 312-р/2018, абзац 9 пункт 6 мотивувальної частини, забезпечення державою соціального захисту осіб, які відповідно до обов`язку, покладеного на них частиною першою статті 65 Конституції України, захищали Вітчизну, суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України, та членів їхніх сімей згідно з частиною п`ятою статті 17 Конституції України в поєднанні з частиною першою цієї статті означає, що надання пільг, інших гарантій соціального захисту ветеранам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону N 3551, не має залежати від матеріального становища їхніх сімей та не повинне обумовлюватися відсутністю фінансових можливостей держави.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив та відповідачем не оспорювалось, що позивач перебуває на обліку у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, як учасник бойових дій.
Відповідно до частини третьої статті 12, частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.6 ст.81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом безспірно встановлено, що позивач не отримував жодної квитанції від КП "Черняхів-Добробут" Черняхівської селищної ради про нарахування коштів на вивезення твердих побутових відходів та відповідно заборгованість по наданню послуг з вивезення твердих побутових відходів.
Разом із тим, матеріали справи не містять доказів того, позивач був обізнаний про умови договору № 303 від 01.10.2020, за умовами якого було встановлено щомісячний тариф у розмірі 12,74 грн.
Разом з тим, відповідачем не надано підтверджуючих документів на обгрунтування правомірності нарахованої суми боргу, яка виникла станом на 01.10.2021 у розмірі 246,37 грн.
При цьому, надана суду копія з журналу Черняхів-3 2020 не є належним доказом, оскільки не містить даних приналежності її КП «Черняхів-Добробут» Черняхівської селищної ради. Представники відповідача не обґрунтували належність вказаного доказу на підтвердження своїх вимог, оскільки зазначена копія не містить інформацію щодо предмета доказування.
Щодо обов`язку суду надання відповіді на кожен аргумент, поданий сторонами, судом зазначається наступне.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення від 10 лютого 2010 року у справі «Серявін та інші проти України» (Seryavin and others v. Ukraine, № 4909/04, § 58).
Оскільки із досліджених в судовому засіданні матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 з травня 2020 по теперішній час пільги на вивезення твердих побутових відходів не отримував, а абзац перший пункту 5 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», який діяв в зазначеній редакції впродовж всього часу заявленого у справі нарахування заборгованості відповідачем позивачеві, суд вважає дії відповідача по нарахування позивачеві заборгованості за оплату послуг з вивезення твердих побутових відходів в повному розмірі вартості неправомірною.
В зв`язку з цим суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача здійснити перерахунок вартості наданих послуг відповідачеві з урахуванням 75 % знижки на оплату послуг відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту».
При цьому варто зазначити, що обмеження або неврахування пільг для ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність вказаного закону, варто розцінювати як порушення прав позивача, як особи, яка захищала Вітчизну, та членів їхніх сімей.
Тому право позивача щодо здійснення перерахунку нарахованих та сплачених комунальних послуг із застосуванням 75 процентної знижки оплати за користування комунальними послугами підлягає захисту, з метою забезпечення ефективного захисту особи, яка має статус інваліда війни другої групи, якій держава гарантує соціальні пільги.
Таким чином, відповідач неправомірно не врахував позивачеві вище зазначену пільгу, порушивши його право на її врахування, а відтак позов слід задовольнити в повному обсязі.
V. Розподіл судових витрат.
Згідно ч. 6 ст.141 ЦПК України та у зв`язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», судовий збір суд відносить за рахунок держави.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», ст. ст. 2, 76-81, 84, 258, 263-265, 279 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати бездіяльність комунального підприємства «Черняхів-Добробут»Черняхівської селищної ради щодо неврахування передбаченої п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 75-процентної знижки оплати послуг з вивезення побутових відходів відносно ОСОБА_1 як учасника бойових дій, інваліда ІІ групи за адресою: АДРЕСА_1 , - протиправною.
Зобов`язати комунальне підприємство «Черняхів-Добробут»Черняхівської селищної ради здійснити перерахунок вартості послуг з вивезення побутових відходів за адресою: АДРЕСА_1 , з урахуванням передбаченої п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 75-процентної знижки оплати послуг з вивезення побутових відходів, починаючи з 01.05.2020.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Повний текст рішення складено та підписано: 10.01.2022.
Головуюча суддя Людмила ПРОЦЕНКО