Рішення № 102480436, 10.01.2022, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2022
Номер справи
300/5808/21
Номер документу
102480436
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" січня 2022 р. справа № 300/5808/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Главача І.А., розглянувши адміністративну справу за позовом приватного нотаріуса ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, третя особа на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Муніципальна інспекція "Добродій" про визнання протиправним та скасування пункту 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 "Про демонтаж вивісок",

ВСТАНОВИВ:

04.10.2021 приватний нотаріус ОСОБА_1 (надалі, також - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (надалі, також - відповідач), третя особа на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Муніципальна інспекція "Добродій" (надалі, також - третя особа, КП «Муніципальна інспекція «Добродій») про визнання протиправним та скасування пункту 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 "Про демонтаж вивісок".

Позовні вимоги мотивовані тим, що пунктом 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 "Про демонтаж вивісок" виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26.08.2021 №1215 «Про демонтаж вивісок» порушені права позивача щодо здійснення приватним нотаріусом ОСОБА_1 професійної діяльності, є прямим порушенням законодавства України, в тому числі статті 8-1 Закону України «Про нотаріат» відповідно до якої держава гарантує і забезпечує рівні умови доступу громадянам до зайняття нотаріальною діяльністю та рівні можливості нотаріусами в організації та здійсненні ними н6отаріальної діяльності.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.10.2021 дану позовну заяву залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення її недоліків.

25.10.2021 ухвалою суду відкрито провадження за вказаним позовом, а справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

15.11.2021 представник Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради подав суду клопотання про розгляд даної адміністративної справи з викликом сторін.

Ухвалою суду від 19.11.2021 відмовлено в задоволенні клопотання Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про розгляд адміністративної справи №300/5808/21 за позовом приватного нотаріуса ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, третя особа на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Муніципальна інспекція "Добродій" про визнання протиправним та скасування пункту 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 "Про демонтаж вивісок" з викликом сторін.

Також Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради скористався правом подання відзиву, який отримано судом 15.11.2021 за №1340/11.1-03/14в від 12.11.2021. Так, у відзиві представник відповідача зазначив, що пунктом 1.1 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26.08.2021 №1215 «Про демонтаж вивісок» вирішено КП «Муніципальна інспекція «Добродій», демонтувати вивіски, власників, яких встановити не можливо за адресою: вул. Грюнвальдська, 16 (Нотаріус - 2 шт). Питання щодо проведення демонтажу вивісок у м. Івано-Франківську регулюється Правилами благоустрою м. Івано-Франківська, затвердженні рішенням Івано-Франківської міської ради від 02.05.2018 №106-19 (надалі, також - Правила). Пунктом 12.19.1 Правил, встановлено, що вивіски, які встановлені з порушенням хоча одного пункту з цих Правил вважаються самовільно встановленими і підлягають демонтажу. Зокрема, п.12.19.2 передбачено Порядок виявлення та демонтажу самовільно встановлених вивісок на території міста Івано-Франківська. А саме, у випадку, власник/користувач вивіски невідомий, або відмовляється надати свої дані, працівник відділу/сектора Муніципальної інспекції з благоустрою наклеює копію припису щ самостійний демонтаж на вхідних дверях приміщення, на якому самовільно розміщена вивіска. По закінченні трьох календарних днів з моменту наклеювання, у разі не проведення самостійного демонтажу, здійснюється примусовий демонтаж вивіски на підставі рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Так, підставою для прийняття п.1.1 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26.08.2021 року №1215 «Про демонтаж вивісок» був припис №2625 від 07.07.2021 року, акт обстеження території в м. Івано-Франківську №3494 від 07.07.2021 року, копія фотофіксажу та копія фотофіксажу, який підтверджує факт наклеювання припису вхідних дверях приміщення. Як вбачається з припису №2625 від 07.07.2021 про усунення порушень вимог-законодавства у сфері благоустрою, який був складений інспектором сектору вивісок та реклами КП «Муніципальна інспекція «Добродій» Гуком В.І., власником вивісок «Нотаріус» було порушено п.12.12.7 Правил благоустрою м. Івано-Франківська, а саме розміщено окремі елементи вивісок, що містять інформацію, яка повторюється за адресою: вул. Грюнвальдська, 16 та вказано, що усунути дане порушення до 17.07.2021 шляхом приведення до відповідності та про виконання даного припису повідомити по вказаному телефоні або адресі, зазначеній у приписі. Однак, власником вивісок не було усунуто вимоги вказаної у приписі. Отже враховуючи зазначене, вважає що рішення виконавчого комітету міської ради від 26.08.2021 №1215 (п.1.1) прийнято з дотриманням процедури визначеної у розділі 12 Правил. Щодо посилання позивача на те, що рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 30.12.2016 року №908 «Про затвердження порядку розміщення вивісок в м. Івано-Франківську» (надалі Порядок) є протиправним, оскільки суперечить законодавству оскільки передбачає виготовлення паспорта вивіски та погодження його з виконавчим комітетом міської ради, то слід зазначити наступне. Зокрема, як вбачається із припису № від 07.07.21р., власником вивісок «Нотаріус» було порушено п. 12.12.7 Правил, а саме встановлення вивісок забороняється: розміщенням окремих елементів, що містять інформацію, яка повторюється (за винятком вивісок, що розміщуються біля декількох входів до приміщення (території), де здійснюється господарська діяльність та у випадку коли приміщення знаходиться на розі будівлі) (аналогічна норма міститься і п.3.12.7 Порядку). Тобто, оскаржуване рішення про демонтаж вивісок на вул. Грюнвальдська, 16 було прийнято у зв`язку з недотриманням вимог встановлених згідно Правил благоустрою м. Івано-Франківська та Порядку, а не щодо виготовлення паспорта вивіски та його погодження, як стверджує позивач. Крім цього зазначаємо, що Порядок є чинним, рішенням суду не скасований, а відтак дотримання його вимог відповідно до ч.1 ст.144 Конституції України та ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є обов`язковим. Окремо, слід зазначити і те, що рішення про демонтаж стосується саме вивісок за адресою вул. Грюнвальдська, 16, а не об`єктів зовнішньої реклами. Крім цього, у п.49 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067,зазначено, що демонтажу підлягають вивіски, які розміщені з порушенням Типових правил, в тому числі і за порушення благоустрою території. А відтак, враховуючи вищенаведене вважаємо, що оскаржуване рішення є правомірним, просив у задоволенні позову відмовити в повному обсязі (а.с.46-47).

Від позивача на адресу суду 22.11.2021 надійшла відповідь на відзив, у якій звернула увагу, що при прийнятті оскаржуваного рішення, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради вийшов за межі наданих йому законом повноважень, а тому рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №908 від 30.12.2016 року "Про Порядок розміщення вивісок в м. Івано-Франківську" є по суті незаконним. За таких обставин, коли підпункт 12.12.7 розділу 12 Правил благоустрою міста Івано-Франківська, затверджених рішенням Івано-Франківської міської ради від 02.05.2018 №106-19, та і самі Правила не відповідають приписам Типових правил благоустрою населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 27.11.2017 за №310, а також суперечать Типовим правилам розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року №2067, тобто нормативно-правовим актам, що мають вищу юридичну силу та є обов`язковими до виконання на всій території України, а тому до спірних правовідносин необхідно застосовувати норми Типових правил благоустрою населених пунктів, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 27.11.2017р. за № 310, та Типових правил розміщення зовнішньої реклами №2067, як актів, що мають вищу юридичну силу. Вважає, що відповідач не довів правомірності свого рішення, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню (а.с.67-69).

На поштову адресу суду 01.12.2021 від третьої особи надійшли письмові пояснення щодо позову, в яких вказала на необґрунтованість аргументів позивача та просила в задоволенні позову відмовити (а.с.72-78).

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 є приватним нотаріусом Івано-Франківського міського нотаріального округу, відповідно до Закону України «Про нотаріат» здійснює незалежну професійну нотаріальну діяльність на підставі свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю НОМЕР_2 від 26.05.2009 та реєстраційним посвідченням про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності НОМЕР_3 від 31.12.2009 (а.с.5,6).

Робоче місце (контора) приватного нотаріуса ОСОБА_1 розташоване за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується роздруківкою із Єдиного реєстру нотаріусів із зазначенням адреси робочого місця.

Згідно наданого позивачем акту про сертифікацію робочого місця (контори) ОСОБА_1 , яка має намір займатися приватною нотаріальною діяльністю від 28.12.2009 приміщення за адресою АДРЕСА_1 відповідає вимогам ст.25 Закону України «Про нотаріат» та Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за їх дотриманням, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №186/5 від 17.04.2007 із змінами внесеними згідно з наказами Міністерства юстиції україни №186/5 від 17.04.2007, №62/5 від 19.01.2009, №1142/5 від 26.06.2009 та може використовуватись для розташування в ньому робочго місця приватного нотаріуса ОСОБА_1 (а.с.7-8).

Актом про сертифікацію робочого місця (контори) приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу від 17.08.2015 встановлено, що приміщення робочого місця приватного нотаріуса Івано-Франківського міського округу ОСОБА_1 відповідає вимогам ст.25 Закону України «Про нотаріат», Положенню про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю та організацією нотаріальної діяльності, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №888/5 від 23.03.2011 та може використовуватись як робоче місце приватного нотаріуса. Зафіксовано, що на фасаді приміщення розміщено інформаційну вивіску та інформацію щодо встановленого графіку прийому громадян.

07.07.2021 інспектор сектора вивісок та реклами КП «Муніципальна інспекція «Добродій» Гук В.І. провів обстеження (огляд) території за адресою вул. Грюнвальдська, 16. В ході якого зафіксовано факт, що окремі елементи вивісок містять інформацію, яка повторюється по вул. Грюнвальдська, 16. Про дане порушення Правил благоустрою м. Івано-Франківська пп.12.12.7 п.12.12 Розділу 12 інспектором Гуком В.І. складено акт про обстеження огляд тенриторії №3494 від 07.07.2021 (а.с.54).

07.07.2021 інспектором сектора вивісок та реклами Гуком В.І. винесено припис №2625 з вимогою усунути порушення Правил благоустрою м. Івано-Франківська пп.12.12.7 п.12.12 Розділу 12, а саме розміщення окремих елементів вивісок, що містять інформацію, що повторюється до 17.07.2021 шляхом приведення до відповідності (а.с.12,53). Оскільки, приміщення було зачинене, встановити власника вивісок було неможливо, тому даний припис інспектором розміщений на жалюзі, які закривають вхід в приміщення, що підтверджується сканкопією фотофіксації в матеріалах справи (а.с.56).

Відтак, пунктом 1.1 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26.08.2021 №1215 «Про демонтаж вивісок» вирішено КП «Муніципальна інспекція «Добродій», демонтувати вивіски, власників, яких встановити не можливо, за адресою: вул. Грюнвальдська, 16.

Не погоджуючись із вимогою пункту 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради «Про демонтаж вивісок», позивачка звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» встановлено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов`язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста), а також, що рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов`язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами".

Згідно частини 2 статті 21 цього ж Закону, вивіска є малою архітектурною формою, елемент декоративного чи іншого оснащення об`єкта благоустрою.

Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об`єкта благоустрою (інформаційні стенди, дошки, вивіски).

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об`єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, норм і правил.

02.05.2018 рішенням №106-19 Івано-Франківської міської ради (19 сесія) сьомого демократичного скликання було внесено зміни Правила благоустрою м. Івано-Франківська, затверджені рішенням сесії міської ради від 25.12.2015 №68 виклавши їх у новій редакції (надалі - Правила), які є нормативним актом, що встановлює порядок благоустрою та утримання об`єктів благоустрою, визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста, які спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Статтею 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» вивіски віднесено до малих архітектурних форм, які, в свою чергу є елементами благоустрою.

Разом з цим, Правила благоустрою м. Івано-Франківська розроблені у відповідності до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Типових правил благоустрою території населеного пункту» №310 від 27.11.2017 та спрямовані на регулювання відносин на території міста.

Згідно з п. 1.3 Правил, вони є обов`язковими для виконання на території м. Івано-Франківська всіма органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та іншими суб`єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, посадовими особами міської ради, об`єднаннями громадян, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

Розділом 12 Правил благоустрою встановлено вимоги до вивісок, а саме щодо місця їх встановлення, розмірів, технічні характеристики, мовні вимоги тощо, порядок погодження вивісок на пам`ятках архітектури, а також процедура та порядок проведення демонтажу вивісок.

Підпунктом 12.12.7 пункту 12.12 Правил визначено, що забороняється розміщення окремих елементів, що містять інформацію, яка повторюється (за винятком вивісок, що розміщуються біля декількох входів до приміщення (теиторії), де здійснюється господарська діяльність та у випадку коли приміщення знаходиться на розі будівлі).

Як вбачається із акту обстеження (огляду) території від 07.07.2021 та фотофіксації позивачем розміщено окремі елементи вивісок, що містять інформацію, яка повторюється, а саме: два кронштейни прикрпілені до стіни справа та зліва від входу у приміщення з надписами «Нотаріус» (а.с.54,55).

Пунктом 12.19.1 Правил встановлено, що вивіски, які встановлені з порушенням хоча б одного пункту з цих Правил вважаються самовільно встановленими і підлягають демонтажу, порядок останнього, в свою чергу, визначено пунктом 12.19.2.

Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території (ч. 1 ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування»).

Суд зазначає, що станом на дату прийняття оскаржуваного рішення та дату подання цього позову, Правила були дійсними та обов`язковим для виконання.

Згідно статті 3 Закону України «Про нотаріат», нотаріус - це уповноважена державою фізична особа, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Статтею 25 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що приватний нотаріус може здійснювати нотаріальну діяльність лише за наявності акта про сертифікацію робочого місця (контори) приватного нотаріуса або рішення суду, яке набрало законної сили, яким визнано незаконним акт про відмову у сертифікації робочого місця (контори) приватного нотаріуса.

Обов`язок нотаріуса встановлення вивіски регламентовано «Положенням про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності» (далі - Положення), затверджене наказом Міністерства юстиції України від 23.03.2011 № 888/5. Однак, дане Положення не звільняє нотаріуса від обов`язку дотримання інших нормативно-правових актів та Правил благоустрою.

Згідно п. 8 «Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності», біля входу у приміщення повинна знаходитись інформаційна вивіска, що ідентифікує робоче місце (контору) приватного нотаріуса.

Вивіска має містити інформацію про державу Україну, Міністерство юстиції України, найменування головного управління юстиції, до сфери діяльності якого належить нотаріус, найменування нотаріального округу, напис «Нотаріальна контора», якщо приватний нотаріус має контору (працюють два та більше приватних нотаріусів), або «Нотаріус», якщо нотаріус працює одноособово.

При вході до приміщення також розміщуються графік роботи приватного нотаріуса (інформація щодо часу початку та закінчення робочого дня, часу обідньої перерви, вихідних днів) та графік прийому громадян, якщо він відмінний від графіка роботи.

Як вбачається із матеріалів справи, позивача повідомлено про порушення вимог законодавтсва у сфері благоустрою згідно акту від 07.07.2021 та надано строк для усунення зазначеного порушення до 17.07.2021. Оскільки позивач не демонтуваала вивіски на фасаді будинку по вул. Грюнвальдська, 16, що містять інформацію, яка повторюється, Виконавчий комітет івано-Франківської міської ради пунктом 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 вирішив КП «Муніципальна інспекція «Добродій» демонтувати вивіски на фасаді будинку по вул. Грюнвальдська, 16 (Нотаріус - 2 шт.). В свою чергу, посадовою особою КП «Муніципальна інспекція «Добродій», інспектором благоустрою Винаградовим О.О. за адресою вул. Грюнвальдська, 16 вручено повідомлення про те, що з 10.09.2021 буде проводитися демонтаж вивісок на підставі рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №1215 від 26.08.2021 «Про демонтаж вивісок», що додається.

Більше того, суд вважає за потрібне вказати, що вивіска із написом «Нотаріус» повинна знаходитись біля входу у приміщення, а не на кронштейнах фасаду будівлі, тим паче, як вбачається із матеріалів справи, а саме фотофіксації, на вивісках дублюється напис «Нотаріус», що свідчить про порушення пункту 12.12.7 Правил, розміщення окремих елементів, що містять інформацію, яка повторюється (за винятком вивісок, що розміщуються біля декількох входів до приміщення (території), де здійснюється господарська діяльність та у випадку коли приміщення знаходиться на розі будівлі).

Суд дійшов висновку, що позивач як приватний нотаріус повинна дотримуватись «Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності» затверджене наказом Міністерством юстиції України від 23.03.2011 № 888/5, оскільки таким положенням не передбачено звільнення нотаріуса від обов`язку дотриматись порядку (процедури) розміщення вивіски, встановленого органом місцевого самоврядування на території того населеного пункту де розміщена нотаріальна контора і де здійснює свою професійну діяльність нотаріус.

А тому є підстави вважати, що пункт 1.1 рішення №1215 від 26.08.2021 "Про демонтаж вивісок" виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради є законний, обґрунтований, виданий в межах повноважень, а відтак відсутні підстави для задоволення позову.

Щодо покликання суду позивача на практику Верховного Суду у справі № 1340/4421/18 та у справі 640/4421/18 то суд вважає, що у цих справах розглядалось питання розміщення реклами, а не вивіски та трактування органом місцевого самоврядування розміщеної нотаріусом конструкції як реклами без виданого дозволу.

Слід зазначити, що частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Закон України «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.

Відповідно до статей 1 та 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.

Так, згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до пункту 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 09.12.1994, серія A, №303-A, пункт 29).

Зважаючи на викладене вище, в задоволенні позову приватного нотаріуса ОСОБА_1 необхідно відмовити.

Щодо розподілу судових витрат, то такий у відповідності до статті 139 КАС України не здійснюється.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач - приватний нотаріус ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1 );

відповідач - Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (вул. М. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 04054346);

третя особа - Комунальне підприємство «Муніципальна інспекція «Добродій» (вул. Галицька, 152, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 43436032).

Суддя Главач І.А.