
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
11 січня 2022 року Справа №200/14929/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
УСТАНОВИЛА:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, відповідно до тексту позовної заяви, позивач просить суд:
визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 в розмірі 90% від суми грошового забезпечення (рішення від 24.02.2020 №200/13792/19-а) на підставі довідки Державної установи “Територільне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області” від 30.06.2021 №33/25-1400, яка включає в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад – 2 500,00грн., оклад за спеціальним званням – 2 000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції (50%) – 2 250,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (44,98 %) – 3 036,15 грн., премія (80,70 %) – 7 897,42 грн.;
зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90 % від суми грошового забезпечення (рішення від 24.02.2020 №200/13792/19-а) з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії починаючи з 01.12.2019 зазначених у довідці Державної установи “Територільне медичне об`єднання МВС України по Донецькій області” від 30.06.2021 №33/25-1400, яка включає в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад – 2 500,00 грн., оклад за спеціальним званням – 2 000,00 грн., надбавка за стаж служби в поліції (50%) – 2 250,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (44,98 %) – 3 036,15 грн., премія (80,70 %) – 7 897,42 грн., з урахуванням раніше проведених виплат, здійснивши виплату невідкладно та однією сумою.
Ухвалою суду від 08.11.2021 провадження у справі №200/14929/21 відкрито, розгляд справи визначено проводити спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвалою суду від 13.12.2021 подальший розгляд справи №200/14929/21 вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче судове засідання у справі призначено на 11.01.2022. Сторони у призначені час та дату не прибули, про причини неявки суду не повідомили. При цьому в матеріалах справи наявна заява представника позивача про розгляд справи за його відсутності.
Судом установлено, що предметом оскарження у цій справі є протиправність дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії з 01.12.2019 пенсіонеру МВС України, призначеної згідно із Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ) на підставі довідки №33/25-1852 від 19.07.2021.
Дослідивши зібрані матеріали у справі, суд зазначає, що ухвалою Верховного Суду від 28.12.2021 відкрито провадження у справі №560/5483/21 з правовідносинами, що виникли з підстав перерахунку пенсії, розмір якої визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова КМУ № 988) в порядку, визначеному п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ № 103).
В ухвалі про відкриття провадження у справі №560/5483/21 Верховним Судом наголошено, що ураховуючи підстави, на яких подано касаційну скаргу, предмет спору, Суд вважає, що у цій справі слід здійснити касаційний перегляд рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.06.2021 та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 06.10.2021 для перевірки правильності застосування судами ст. 43, 51, 63 Закону № 2262-ХІІ, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, у питанні перерахунку пенсії після набрання законної сили 19.11.2019 частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, яким визнано протиправним та скасовано п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
Порівняльний аналіз предмету та підстав позову в адміністративних справах №200/14929/21 та №560/5483/21 є підставою для висновку, що спір виник у подібних правовідносинах, оскільки позивачі є пенсіонерами МВС та одержують пенсію, призначену відповідно до Закону №2262-XII, а підставою для звернення до суду слугувало переконання позивачів про порушення їх прав у сфері публічно-правових відносин з огляду на відмову Головних управлінь пенсійного Фонду України у відповідній області у проведенні перерахунку пенсії розмір якої визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова КМУ №988) в порядку, визначеному п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» після набрання законної сили 19.11.2019 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Пунктом 2 ч. 5 ст. 328 КАС України передбачено, що не підлягають касаційному оскарженню: судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики.
В ухвалі суду касаційної інстанції у справі № 560/5483/21 вказано, що рішення касаційного суду у цій справі може мати значення для формування єдиної правозастосовної практики.
За змістом ч. ч. 1, 2, 5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі № 200/14929/21 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі №560/5483/21 (адміністративне провадження № К/9901/40189/21.
Керуючись статтями 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі № 200/14929/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії зупинити до набрання чинності судовим рішенням Верховного Суду у справі №560/5483/21.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Буряк І.В.