Постанова № 10244288, 01.07.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2010
Номер справи
2а-3081/10/0870
Номер документу
10244288
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2010 року о 12 год. 20 хв. Справа № 2а-3081/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтрельнікової Н.В.

при секретаріГорбовій І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя,

м. Запоріжжя

до:Товариства з обмеженою відповідальністю «Смерека», м. Запоріжжя

про:припинення юридичної особи

за участю представників:

від позивача:Крючек К.В. за довіреністю № 486/10-014 від 01.02.2010;

від відповідача:не зявився;

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі ДПІ у Орджонікідзевському районі) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Смерека» (далі ТОВ «Смерека»), в якому позивач просить суд припинити юридичну особу ТОВ «Смерека».

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на ст. 19, 38 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ст.11 Закону України «Про державну податкову службу Україні» та зазначає, що у Єдиному державному реєстрі є запис про відсутність юридичної особи за своїм місцезнаходженням.

Представник позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позові та просить задовольнити позовні вимоги припинити юридичну особу ТОВ «Смерека».

У судове засідання представник відповідача не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмові заперечення на позов та документи на їх обґрунтування до суду не надходили.

Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представника відповідача.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Смерека» (ЄДРПОУ 32861053) зареєстрована Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 18.02.2004, як суб'єкт підприємницької діяльності юридична особа, номер запису 1103120 0000 003716, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 198884. Місцезнаходження відповідача: 69057, м. Запоріжжя, вул. 40 років Радянської України, буд. 84 Б.

Відповідно до листа ДПІ у Орджонікідзевському районі № 9367/10/28-113 про надання інформації, остання податкова звітність (податкова декларація з податку на прибуток за І квартал 2010 року) ТОВ «Смерека» подавалась до податкового органу 26.04.2010.

Судом встановлено, що 20.06.2008 державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців внесено запис 4 про внесення інформації щодо відсутності юридичної особи ТОВ «Смерека» за вказаною адресою, про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка № 5599039 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно п. 17 абзацу 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.

За правилами ч. 2 ст. 38 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Пунктами 7 та 8 ст. 19 зазначеного Закону встановлено: (7) не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу; (8) якщо до Єдиного державного реєстру не внесено запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, то в разі неодержання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу в установлений частиною сьомою цієї статті строк, а також у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

Таким чином, Закон розрізняє обидві вказані реєстраційні дії та не ототожнює їх. Внесення запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням повязано з поверненням до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою, в той же час внесення інформації щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою здійснюється у разі одержання державним реєстратором від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити наступне, що Наказом Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.1998 затверджено «Порядок обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)», яким встановлено: п. 11.3. Якщо підрозділом з оподаткування юридичних/фізичних осіб, підрозділом примусового стягнення податків, підрозділом податкового аудиту або іншим підрозділом органу державної податкової служби встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то акт перевірки місцезнаходження платника податків, інформація про вжиті заходи щодо з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, всі отримані відомості про платника податків (у тому числі й про фактичне місцезнаходження) та про допущені порушення податкового законодавства й суму податкового боргу передаються цим підрозділом до підрозділів з обліку платників податків; п. 11.4. Щодо кожного платника податків за яким виявлена відсутність його за місцезнаходженням (місцем проживання) та не з'ясоване його фактичне місце розташування (місцезнаходження), підрозділи з обліку платників податків або інші підрозділи органу державної податкової служби готують та передають підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за формою, що затверджується центральним органом державної податкової служби. Щодо кожного встановлюваного платника податків оформляється один окремий запит незалежно від кількості порушень та несплачених видів податків. До Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Реєстру фізичних осіб відповідного рівня вносяться дані про подання запиту.

До матеріалів, що передаються підрозділу податкової міліції, включаються акт перевірки місцезнаходження платника податків, інформація про вжиті заходи щодо з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, усі отримані відомості про платника податків (у тому числі і про фактичне місцезнаходження), про допущені порушення податкового законодавства, суму податкового боргу, анкетні дані відповідальних, афілійованих осіб, розширені реєстраційні відомості про платника податків (код, назва, дата реєстрації (перереєстрації), відомі адресні дані, відомості про відкриті/закриті банківські рахунки, види діяльності та всі інші наявні реквізити із відповідного рівня Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Реєстру фізичних осіб).

З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку в ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, в останнє подавав звідність до податкового органу 26.04.2010, заборгованість перед бюджетом відсутня. Крім цього, податковим органом не доведено у судовому засіданні необхідності та фактичного проведення перевірки відповідача щодо встановлення його місцезнаходження за юридичною адресою, доказів для виконання яких службових обовязків у податкового органу зявилася необхідність перевірки місцезнаходження відповідача, як і доказів вжиття ДПІ заходів, передбачених вищенаведеним Порядком, для зясування фактичного місцезнаходження відповідача.

Приймаючі до уваги викладене, суд вважає, що позовні вимоги ДПІ у Орджонікідзевського району щодо припинення юридичної особи ТОВ «Смерека» є такими, що не підлягають задоволенню.

На підставі викладено, керуючись ст.ст. 94, 158, 161-163 КАС України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Смерека» про припинення юридичної особи відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя (підпис)Н.В. Стрельнікова

Постанова складена в повному обсязі 05 липня 2010 року