
Справа № 450/3196/21 Провадження № 3/450/1641/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 серпня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мельничук І. І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління Держпраці у Львівській області, про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТзОВ «Компанія Віром», ЄДРПОУ 33488152, жителя АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 41 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення №ЛВ10080/1358/АПП/П/ПТ від 23.07.2021 року, директор ТзОВ «Компанія Віром» ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, виявлене 23.07.2021 о 15.00 під час проведення планової перевірки у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Компанія Віром», що знаходиться за адресою: 81131, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Солонка, вул. Повітряна, буд. 8, кв. 38, а саме: порушення вимог законодавства про працю, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: порушення вимог ч. 1 ст.115 КЗпП України, ч. 1 ст. 24 Закон України «Про оплату праці» - виплата заробітної плати проводиться менше двох разів на місяць через проміжок часу, що перевищує 16 календарних днів, пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, а саме: відповідно до наданої відомості на виплату готівки №16 від 18.06.2021 заробітну плату працівникам за червень (аванс) 2021 року не виплачено, оскільки на відомості не проставлено підписи працівників про отримання заробітної плати; відповідно до наданої відомості на виплату готівки №17 від 02.07.2021 заробітну плату працівникам за червень 2021 року не виплачено, оскільки на відомості не проставлено підписи працівників про отримання заробітної плати; ч. 1 ст. 116 КЗпП України - при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить працівнику від Товариства не провадиться в день звільнення, а саме: ОСОБА_2 звільнений 07.03.2019 згідно з наказом від 06.03.2019 №6, а розрахункові кошти не виплачено, оскільки на відомості №11 від 07.03.2019 не проставлено підпис працівника про отримання заробітної плати.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, надав суду належним чином завірені копії відомостей про розподіл виплат, про відсутність проведення яких зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення, просить закриття провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення в межах наявних доказів, вислухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП щодо ОСОБА_1 слід закрити виходячи з наступного.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимогами статті 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконання правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Об`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП характеризується порушенням встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Разом з тим наданими суду належним чином завіреними копіями відомостей про розподіл виплат від 07.03.2021 року, 18.06.2021 року, 02.07.2021 року спростовані факти порушення, що ставляться у провину ОСОБА_1 , разом з тим під час проведення перевірки зазначені документи взяті до уваги не були, що зумовило виникнення у уповноваженої особи на наявність підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 .
Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 № 23-рп/2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпція, в тому числі і закріпленій у ст. 62 Конституції України презумпції невинуватості.
Згідно зі ст. 129 Конституції України, розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості, а тому суд не може виконувати одночасно функцію дізнання, обвинувачення і правосуддя.
У справі відсутні допустимі та достатні докази, які б підтверджували наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41КУпАП, тому справу слід закрити на підставі п. 1 ст. 247КУпАП – у зв`язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст.7,245, 247, 251,266,279,280,283, 284,294 КУпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТзОВ «Компанія Віром» до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП – закрити за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяІ. І. Мельничук