
Дата документу 20.12.2021
Справа № 334/8892/21
Провадження № 3/334/3397/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2021 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Філіпова І.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Національної Поліції України Департамент Внутрішньої безпеки, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ленінського районного суду міста Запоріжжя перебуває справа про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 27/2021 від 15 листопада 2021 року старший оперуповноважений відділу кримінальної поліції, будучи, згідно з п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи звільненим 27.08.2021 з посади старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Запорізького районного управління поліції, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та будучи ознайомленим із вимогами вказаного Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі вимог фінансового контролю, усупереч вимогам ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Затвердженого Рішеням Національного агенства з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року № 3 ( у редакції наказу Національного агенства з питань запобігання корупції від 12 грудня 2019 року № 168/19), несвоєчасно та без поважних причин подав 29.09.2021 декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиросердно розкаялася.
Прокурор в судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАПта просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята призначити йому стягнення в межах санкції зазначеної статті у вигляді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи, суддя встановив наступні обставини.
Згідно з наказом ГУНП в Запорізькій області від 16.01.2021 року № 40 о/с ОСОБА_1 призначено на посаду старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Запорізького районного управління поліції.
Згідно до наказу ГУГП в Запорізькій області від 26.08.2021 року № 393 о/с ОСОБА_1 звільнено, з посади старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Запорізького районного управління поліції, з 27.08.2021 року.
Згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесено згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за 3 1153/29283 і набрало чинності 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «про запобігання корупції» декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу у два етапи.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року, «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає роботу у два етапи:
1)перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 закону ( декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування),службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
2)другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно п.п. 2 п.5 р. ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Затвердженого Рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 року ( у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12 грудня 209 року № 168/19), яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року за № 1300/34271, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що декларація перед звільненням-декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або інші діяльності, зазначеної у пунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
ОСОБА_1 будучи звільненим 27.08.2021 року з посади старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Запорізького районного управління поліції, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та будучи ознайомленим із вимогами вказаного Закону, у тому числі вимог фінансового контролю, усупереч вимогам ст.. 45 Закону України «Про запобігання корупці», Порядку формування ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10 червня 2016 року № 3 ( у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19), несвоєчасно та без поважних причин подав 29.09.2021 декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , декларацію перед звільненням особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період неохоплений раніше поданими деклараціями подано лише 29.09.2021 року.
Згідно ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції", правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Диспозицією ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Об`єктивною стороною вищевказаного адміністративного правопорушення, яка має активну форму прояву, є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Диспозиція ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушенняза своїм змістом є бланкетною адміністративно - правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Так, примітка дост. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вміщуючи вказівку на суб`єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно - правових актів, що наповнює норму ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушеннябільш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Так, для кваліфікації діяння за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушеннянеобхідним є несвоєчасне подання без поважних причин декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , при розгляді справи, думку прокурора, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 23/2021 від 15 листопада 2021 року, письмовими доказами; витягом з офіційного сайту НАЗК щодо подання ОСОБА_1 29.09.2021 року декларації перед звільненням за період неохоплений раніше подання деклараціями, особи, які припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; накази по особовому складу ГУНП в Запорізькій області; поясненням ОСОБА_1 , іншими матеріалами, які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, суддя доходить висновку про доведеність вчинення ОСОБА_1 адміністративного проступку, що має кваліфікуватися за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержанняКонституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного правопорушення та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимогст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогамст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушенняяке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.
На підставі викладеного та керуючись ст.52 Закону України «Про запобіганнякорупції», ст.6 Конвенції про захист правлюдини і основоположних свобод,ст.ст.38,11,172-6,245,251,280,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд –
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в доход держави. Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081100; ЄДРПОУ: 37941997; Банк:Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA558999980313060106000008479; ККДБ: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні, 00 копійок. Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Кодкласифікації доходів бюджету: 22030106; Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
У відповідності до вимог ч. 2ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушенняу разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення зазначеної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена учасниками процессу до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Ленінський районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Філіпова І. М.