Рішення № 102263093, 16.12.2021, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
16.12.2021
Номер справи
906/1455/20
Номер документу
102263093
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______

_____________

майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" грудня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/1455/20

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Маріщенко Л.О.

секретар судового засідання: Малярчук Р.А.

за участю представників сторін:

від позивача: Радецька О.В. - дов. №6269 від 12.01.2021

від відповідачів: не з`явилися

від третьої особи : не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Житомирської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком"

до 1)Управління соціального захисту населення Бердичівської районної адміністрації Житомирської області

2) Гришковецької селищної ради

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Бердичівське управління державної казначейської служби України Житомирської області

про стягнення 21 491,36 грн

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про відшкодування 21 491,36 грн. вартості телекомунікаційних послуг пільговій категорії населення.

Ухвалою суду від 21.12.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 906/1455/20 за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Бердичівське управління державної казначейської служби України Житомирської області.

30.12.2020 від третьої особи до суду надійшли письмові пояснення, у яких зазначено, що згідно до ст. 43 Бюджетного кодексу України органи казначейства забезпечують казначейське обслуговування бюджетних коштів, де бюджетним установам відкриваються реєстраційні та спеціальні реєстраційні рахунки в установленому законом порядку. Відповідно до ст. 25 Бюджетного кодексу України казначейство здійснює безспірне списання коштів на підставі рішення суду, тому при наявності виконавчого документа списання буде здійснюватись з рахунків боржника, який обслуговується в Бердичівському управлінні.

11.01.2021 на електронну адресу суду та 13.01.2021 поштовим зв`язком від третьої особи до суду надійшов лист у якому просить здійснювати розгляд справи без участі її представника.

Ухвалою суду від 19.01.2021 продовжено відповідачу процесуальний строк на подання до суду відзиву на позовну заяву до 12.02.2021.

15.02.2021 до суду від Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області надійшла заява про заміну неналежного відповідача.

При цьому Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області посилається на те, що на час виникнення спору не є стороною по справі виходячи з наступного:

- по-перше: Компенсаційні виплати за надання громадянам пільг з послуг зв`язку здійснюються відповідно до районної Програми забезпечення пільгами окремих категорій громадян на 2019 рік, затвердженої рішенням сесії Бердичівської районної ради від 14.12.2018 № 424 (зі змінами), ст. 91 Бюджетного кодексу України. Вказана районна Програма була прийнята Рішенням Бердичівської районної ради Житомирської області на Двадцять восьмій сесії VII скликання від 14.12.2018 року № 424 «Про районну Програму забезпечення пільгами окремих категорій громадян на 2019 рік».

Відповідно до розділу 1 учасниками програми є Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, управління фінансів райдержадміністрації, сектор економічного розвитку і торгівлі РДА, сільські та селищна ради, які надають послуги з перевезення автомобільним та залізничним транспортом, ТОВ «Укртелеком». Бюджети, які беруть участь у виконанні Програми складаються із районного бюджету та бюджетів сільських та селищної рад.

Відповідно до розділу 6 вказаної програми координацію та контроль за виконанням Програми здійснює управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області.

На виконання вказаного розділу Управлінням праці були передані від ПАТ Укртелеком відповідні розрахунки видатків на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг помісячно у 2019 році до Гришковецької селищної ради.

Управління фінансів та сектор економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації, сільські, селищна ради, що є учасниками програми, здійснюють аналіз стану реалізації програми та надають інформацію про її виконання до управління праці та соціального захисту населення Бердичівської райдержадміністрації Житомирської області.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації узагальнює надану інформацію та інформує голову Бердичівської районної державної адміністрації.

Отже, відповідно до статей 91, 102, 106 Бюджетного кодексу (в редакції на 2019 рік) кожна сільська, селищна рада передбачає виділення коштів в бюджеті на відповідний рік на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг по пільговикам, які проживають на території відповідної сільської, селищної ради та відповідно до міжбюджетного трансферту передають. Так, на запити Управління праці отримано відповіді від Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області №1364 від 16.10.2020 та №478 від 02.12.2020 про те, що згідно рішення Гришковецької селищної ради «Про селищний бюджет Гришковецької селищної ради на 2019 рік» від 15.01.2019 №20 було передбачено міжбюджетний трансферт до районного бюджету у вигляді іншої субвенції на оплату пільг з послуг зв`язку жителям Гришковецької ОТГ в сумі 27,0 тис. грн.. Згідно розпису іншої субвенції передбачено до районного бюджету здійснювалося фінансування коштів щомісячно, а саме: 28.01.2019 №13, 04.02.2019 № 42, 04.03.2019 № 62,03.04.2019 № 78, 02.05.2019 № 92. У зв`язку з незаключенням угоди між Гришковецькою селищною радою та ПАТ «УКРТЕЛЕКОМ» відшкодування коштів на оплату пільг з послуг зв`язку жителям Гришковецької ОТГ не здійснювалось з рівня селищної ради і платіжним дорученням від 24.10.2019 року № 1523 кошти було повернуто із районного бюджету до селищного бюджету. Вказані кошти повертаються відповідно до рішення сесії Гришковецької селищної ради.

Управління праці має статус юридичної особи публічного права, якій надано повноваження координації та контролю за виконанням вказаної Програми з метою узагальнення та надання інформації та інформування голови Бердичівської районної державної адміністрації. Управління праці не є учасником цивільних правовідносин між сторонами правочину та порушником прав, що вникають із цих відносин. В Управлінні праці відсутня процесуальна заінтересованість в предметі спору.

Учасниками даних цивільних правовідносин та спору, пов`язаного з ними, є сторони: ПАТ "Укртелеком" в особі Житомирської філії ПАТ "Укртелеком" та Гришковецька селищна рада. Беручи до уваги положення постанови пленуму ВСУ від 06.11.2009 р. № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» та керуючись статтею 51 Цивільного процесуального кодексу України.

На підставі вищевикладеного відповідач просить суд: замінити у справі № 906/1455/20 про стягнення 21 491,36 грн. первісного відповідача — Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області, на належного відповідача — Гришковецьку селищну раду.

Представник позивача в судовому засіданні, зазначив про необхідність залучення до участі у справі № 906/1455/20, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Гришковецьку селищну раду.

Однак судом відмовлено в задоволенні заяви про заміну неналежного відповідача, оскільки вона подана відповідачем а не позивачем та суперечить нормам ст.48 ГПК України.

Ухвалою суду від 18.02.2021 здійснено перехід до розгляду справи № 906/1455/20 за правилами загального позовного провадження. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні позивача - Гришковецьку селищну раду. Розгляд справи № 906/1455/20 почати зі стадії відкриття провадження у справі. Підготовче засідання призначено для розгляду.

06.04.2021 від позивача до суду надійшло клопотання про заміну відповідача, у якому просить суд здійснити заміну назви відповідача з Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області на Управління соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області.

Ухвалою суду від 06.04.2021 було змінено назву відповідача Управління праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області на Управління соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області.

В судовому засіданні 03.06.2021 представник позивача заявив усне клопотання про залучення до справи Гришковецької селищної ради в якості співвідповідача по справі №906/1455/20.

Ухвалою суду від 03.06.2021 залучено до участі у справі № 906/1455/20 у якості співвідповідача - Гришковецьку селищну раду. Розгляд справи почато спочатку. Справу призначено до розгляду у підготовчому засіданні.

Ухвалою суду від 02.09.2021 строк підготовчого провадження продовжено.

Ухвалою суду від 26.10.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі.

Представники відповідачів та третьої особи в судове засідання не з`явились, хоча були належним чином повідомлені про час, день та місце розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Укртелеком", відокремленим підрозділом якого є Житомирська філії ПАТ "Укртелеком" (позивач) є оператором телекомунікацій, який надає телекомунікаційні послуги споживачам відповідно до вимог Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України "Про телекомунікації", Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 № 295, інших законодавчих актів України.

Публічним акціонерним товариством "Укртелеком" в особі Житомирської філії ПАТ "Укртелеком" надано протягом січня - грудень 2019 року включно телекомунікаційні послуги на пільгових умовах частини населення Бердичівського району Житомирської області, яке включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають пільги і підпадає під дію Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний статус", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та "Про охорону дитинства",тощо.

Факт надання послуг та фактичне споживання їх споживачами, які користуються такими пільгами, підтверджується розрахунком боргу та розрахунками видатків на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг (Форма №2,3-пільга) населенню за період січень - грудень 2019 рок ).

Позивач (щомісячно) направляв відповідачу 1, для здійснення розрахунку за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям споживачів, відповідні розрахунки та акти звіряння з сумою заборгованості, про що свідчать супровідні листи та описи вкладення (а.с.15-52).

Однак відповідачі відповідних відрахувань по відшкодуванню пільгової вартості послуг зв`язку за спірний період 2019 року не здійснювали, акти звірки, надіслані позивачем, не підписали, у зв`язку з чим заборгованість рахується заборгованість по відшкодуванню вартості телекомунікаційних послуг наданих пільговій категорії населення у розмірі 21 491,36 грн.

Дослідивши в сукупності всі обставини та матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям споживачів на на території Гришковецької ОТГ.

Відповідно до п.20-4 ч.1 ст.91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки, зокрема, на пільги з послуг зв`язку, інші передбачені законодавством пільги.

Згідно відповіді від Гришковецької селищної ради Бердичівського району Житомирської області №1364 від 16.10.2020 та №478 від 02.12.2020 про те, що згідно рішення Гришковецької селищної ради "Про селищний бюджет Гришковецької селищної ради на 2019 рік" від 15.01.2019 №20 було передбачено міжбюджетний трансферт до районного бюджету у вигляді іншої субвенції на оплату пільг з послуг зв`язку жителям Гришковецької ОТГ в сумі 27 000,00 грн. Згідно розпису іншої субвенції передбачено до районного бюджету здійснювалося фінансування коштів щомісячно, а саме: 28.01.2019 №13, 04.02.2019 №42, 04.03.2019 №78, 02.05.2019 №92.

Однак, у зв`язку з відсутністю відповідного договору між Гришковецькою селищною радою та ПАТ "Укртелеком" відшкодування коштів на оплату пільг з послуг зв`язку жителям Гришковецької ОТГ не здійснювалось з рівня селищної ради і платіжним дорученням від 24.10.2019 №1523, на підставі рішення Гришковецької селищної ради, кошти було повернуто із районного бюджету до селищного бюджету.

У зв`язку з чим, розрахунки за січень-грудень 2019, які надійшли до управління правці та звірені з ЄДАРПом для вирішення питання щодо погашення заборгованості за 2019 були перенаправлені до Гришковецької селищної ради.

Також, в матеріалах справи наявний договір №2 відшкодування витрат за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям громадян від 29.11.2019 укладений між Управлінням праці та соціального захисту населення Бердичівської районної державної адміністрації Житомирської області (розпорядник) та ПАТ "Укртелеком" (підприємство) предметом якого є взаємовідносини сторін щодо проведення відшкодування розпорядником витрат підприємства за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям громадян, які зареєстровані на території Бердичівського району ( окрім пільговиків Гришковецької, Райгородецької, Семенівської та Швайківської ОТГ).

Тобто зобов`язань щодо відшкодування витрат позивача за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям громадян на території Гришковецької ОТГ у відповідача1 відсутні.

За змістом пунктів 1, 6статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов`язки громадянина; основи соціального захисту тощо визначаються виключно законами України.

Правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, визначено Законом України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".

За змістом статті 19 цього Закону виключно законами України визначаються пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв`язку та критерії їх надання. Державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про телекомунікації" та пункту 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 № 295, телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.

Соціальні пільги на отримання телекомунікаційних послуг для низки категорій громадян встановлено такими законами України: "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Про охорону дитинства".

Норми цих законів, зокрема, спрямовані на реалізацію державних гарантій певним категоріям громадян та є нормами прямої дії: безумовному обов`язку оператора телекомунікацій надавати пільги визначеним категоріям громадян кореспондує безумовний обов`язок держави в особі її органів відшкодувати вартість таких пільг.

Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що видатки місцевих бюджетів на відшкодування наданих пільг з послуг зв`язку можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів.

Згідно п.10 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України №117 від 29.01.2003, підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою "2-пільга".

Пунктом 3 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи) організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для контролю відомостей, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги, для розрахунків за надані пільговикам послуги, і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей; ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою "1 - пільга", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків; вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги.

Підпунктом 1 п.11 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги передбачено, що уповноважений орган щомісяця звіряє інформацію, що міститься в Реєстрі, з інформацією, яка надходить від підприємств та організацій, що надають послуги, і у разі виявлення розбіжностей щодо загальної кількості пільговиків або розміру пільг, що надаються конкретному пільговику, не провадить розрахунків, що стосуються виявлених розбіжностей, до уточнення цієї інформації.

Відповідно до п. 3 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256, головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення (головні розпорядники коштів).

Згідно з п. 5 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, головні розпорядники коштів місцевих бюджетів щомісяця готують інформацію про фактично нараховані суми та акти звіряння розрахунків за надані послуги з підприємствами - надавачами відповідних послуг і надсилають їх фінансовим органам райдержадміністрацій, виконкомів міських рад (міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення) до 22 числа місяця, що настає за звітним, - щодо пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, пільг з послуг зв`язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків та зубопротезування). Інформація про фактично нараховані за звітний період суми подається як в цілому, так і за розрахунками, не проведеними згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2005 р. N 20.

Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" як оператор телекомунікацій надає послуги зв`язку споживачам на підставі публічного договору, тому між сторонами склались правовідносини щодо надання послуг зв`язку окремим категоріям споживачів на пільговій основі.

При цьому, слід зазначити, що чинне законодавство України не передбачає обов`язковості укладення договору про відшкодування витрат за надані послуги зв`язку пільговим категоріям громадян, оскільки зобов`язання сторін у даній справі виникають безпосередньо із Законів України і не залежать від їх бажання.

Тому відсутність договору між Гришковецькою селищною радою та ПАТ "Укртелеком" про відшкодування витрат за надані послуги зв`язку пільговим категоріям громадян, не звільняє від відшкодування коштів на оплату пільг з послуг зв`язку жителям Гришковецької ОТГ з рівня селищного бюджету Гришковецької селищної ради.

Статтею 610 Цивільного кодексу України встановлено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Факт надання послуг позивачем та фактичне споживання їх споживачами, які користуються такими пільгами, підтверджується розрахунками видатків на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг на території Гришковецкої ОТГ Бердичівського району Житомирської області.

Однак всупереч положенням чинного законодавства, витрати, понесені позивачем внаслідок надання телекомунікаційних послуг протягом січня-грудня 2019,не відшкодовані.

Відповідачі факт надання позивачем телекомунікаційних послуг пільговим категоріям громадян не оспорюють.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що телекомунікаційні послуги на пільгових умовах позивачем надавались не за власною ініціативою, а на виконання імперативних законодавчих вказівок щодо цього. Як наслідок, уповноважений на те державою орган - в силу закону, зобов`язаний ці витрати позивачу відшкодувати за рахунок бюджетних коштів.

Відповідач відповідача2 за своїми зобов`язаннями, які виникли безпосередньо із закону і така відповідальність не може ставитися в залежність від дій чи бездіяльності будь-яких третіх осіб.

Не підписання управлінням актів звіряння розрахунків, також не може бути підставою для звільнення суб`єкта владних повноважень від законодавчо встановленого обов`язку компенсувати вартість фактично спожитих пільговими категоріями населення послуг.

Зі змісту статті 617 ЦК України вбачається, що особа, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов`язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов`язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов`язання, відсутність у боржника необхідних коштів.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що зобов`язання по відшкодуванню позивачу витрат понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг жителям Гришковецької ОТГ протягом січня-грудня 2019, виникло саме у Гришковецької селищної ради.

Доказів погашення заборгованості суду не надано.

Згідно зі ст.73 Господарського процесуального Кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст.74 Господарського процесуального Кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Приписами ст. 79 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до п. 1 ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи усе вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для задоволення позовних вимог у повному обсязі до Гришковецької селищної ради та відмови у позові до Управління соціального захисту населення Бердичівської районної адміністрації Житомирської області.

Витрати по сплаті судового збору згідно ст.129 ГПК України покладаються на Гришковецьку селищну раду.

Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2 Стягнути з Гришковецької селищної ради (13337, Житомирська обл., Бердичівський р-н, смт Гришківці, вул. Червоний Промінь, буд.4,код ЄДРПОУ: 04345380)на користь Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" Житомирської філії Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" (01601, м.Київ, бульвар Шевченка, 18, код ЄДРПОУ 21560766) в особі Житомирської філії ПАТ "Укртелеком" (10014, Житомирська область, м. Житомир, вул.Київська, буд.20, код ЄДРПОУ 01184114):

- 21 491,36 грн. - відшкодування вартості телекомунікаційних послуг пільговій категорії населення;

2 102 - витрат по сплаті судового збору.

3.У позові до Управління соціального захисту населення Бердичівської районної адміністрації Житомирської області відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 28.12.21

Суддя Маріщенко Л.О.

Віддрукувати:

1- в справу

2- позивачу (рек з пов.)

3- відповідачу 1 ( 13312, Житомирська область, м. Бердичів, вул. Садова, 3) (рек. з пов)

5- відповідачу 2 Гришковецькій селищній раді ( 13337, Житомирська область, Бердичівський р-н, смт. Гришківці, вул. Червоний Промінь, буд.4) ( рек. з пов)

6- третій особі ( Бердичівське управління державної казначейської служби України Житомирської області (13300, Житомирська обл., м. Бердичів, вул. В. Чорновола, буд. 9) ( рек.з пов.)