
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2021 року Справа № 480/4782/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Опімах Л.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/4782/21 за позовом Сумської товарної біржі "Сумиагропромбіржа" до Глухівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Приватне підприємство "ФІРМА "СОМГІЗ", про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування результатів конкурсу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, мотивуючи позовні вимоги тим, що 22.04.2021 він подав до Глухівської міської ради документи для участі у конкурсі з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону. 27.04.2021 такий конкурс було проведено, однак позивача до участі у конкурсі не допущено у зв`язку з неповнотою конкурсної документації. Вважає такі дії відповідача протиправними та зазначає, що ним було подано усі документи, передбачені умовами конкурсу, відповідно до оголошення Глухівської міської ради, натомість відповідач в порушення Положення про комісію з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону, затвердженого рішенням міської ради від 15.04.2021 № 205, не відкрив на засіданні конкурсної комісії конверт з конкурсною пропозицією, в якому містилися інші документи відповідно до переліку, зазначеному в оголошенні. Отже, Сумською товарною біржею було виконано всі вимоги, необхідні для участі у конкурсі. Також вказує на наявність процедурних порушень з боку відповідача та відсутність регулювання проведення конкурсу, що в подальшому вплинуло на об`єктивну оцінку учасників. Вважає дії відповідача в частині недопуску Сумської товарної біржі до участі у конкурсному відборі протиправними та такими, що свідчать про умисне усунення позивача від рівноправної та конкурентної участі у конкурсі, у зв`язку з чим просить суд визнати протиправними та скасувати результати конкурсу з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону, оформленого протоколом від 27.04.2021 № 2 та затвердженого рішенням Глухівської міської ради від 28.04.2021 № 222.
Відповідач позов не визнав, у наданому суду відзиві на позовну заяву зазначив, що відповідно до оголошення про відбір виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону до Глухівської міської ради надійшли три запечатані конверти від позивача, Північної регіональної філії Державного підприємства "Українське державне аерогеодезичне підприємство" та приватного підприємства "ФІРМА "СОМГІЗ". 27.04.2021 на засіданні комісії, на якому, зокрема, був присутній представник позивача, проведено розкриття конвертів з документацією, що надійшли від претендентів конкурсу. При розгляді конкурсної документації позивача було встановлено відсутність повного переліку документів, передбачених пунктом 1 розділу 2 Положення про комісію з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону, що є порушенням умов конкурсу, та наявність запечатаного конверту з конкурсною пропозицією. Відповідно до пункту 3 розділу 2 Положення у разі неповноти, невідповідності наданих підтвердних документів встановленим вимогам або несвоєчасності їх подання претендент до участі у конкурсі не допускається. У зв`язку з цим позивача до участі у конкурсі не допущено. Вважає, що відповідач діяв відповідно до вимог чинного законодавства і в межах наданих повноважень. Просив у задоволенні позову відмовити.
Третя особа пояснень щодо позову не надала.
Вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 22.04.2021 позивач подав до Глухівської міської ради документи для участі у конкурсі з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону.
27.04.2021 відбулося засідання комісії з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону.
Рішенням Глухівської міської ради від 28.04.2021 № 222 "Про затвердження протоколу комісії з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгівлі у формі аукціону" затверджено протокол засідання комісії з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону від 27.04.2021 № 2 та визнано переможцем конкурсу з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону Приватне підприємство "ФІРМА "СОМГІЗ" (а.с.8,9-15).
Суд вважає, що дане рішення є обгрунтованим та прийняте відповідно до норм чинного законодавства з огляду на таке.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням Глухівської міської ради від 15.04.2021 № 205 "Про комісію з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону" (далі – Комісія) було затверджено склад комісії з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону та Положення про комісію з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону (а.с.48,49,50-59).
Організацію діяльності комісії, утвореної рішенням Глухівської міської ради, з визначення виконавців земельних торгів на конкурентних засадах, що застосовується Глухівською міською радою у процесі підготовки лотів до продажу земельних ділянок комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) не земельних торгах, визначає Положення про комісію з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону, затверджене рішенням міської ради від 15.04.2021 № 205 (далі – Положення).
Відповідно до протоколу № 1 засідання комісії з відбору виконавців послуг з проведення торгів у формі аукціону від 16.04.2021 були затверджені умови конкурсу та прийнято рішення щодо розміщення оголошення про відбір виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону на офіційному сайті Глухівської міської ради 16.04.2021 та призначено засідання комісії 27.04.2021 на 10:00 за адресою: Сумська область, м. Глухів, вул. Шевченка, 6, каб. 11 (а.с.65).
Згідно з оголошенням, розміщеним на офіційному сайті Глухівської міської ради, для участі у конкурсі надійшли три запечатані конверти від позивача – Сумської товарної біржі "Сумиагропромбіржа", Північної регіональної філії Державного підприємства "Українське державне аерогеодезичне підприємство" та приватного підприємства "ФІРМА "СОМГІЗ". 27.04.2021 відбулося засідання комісії, на якому, зокрема, був присутній представник позивача, на якому було розкрито конверти з документацією, що надійшли від претендентів конкурсу.
Відповідно до пункту 2 розділу 1 Положення конкурсна документація - конкурсна пропозиція та підтвердні документи, передбачені умовами конкурсу, що подаються до конкурсної комісії;
конкурсна пропозиція - пропозиція учасника конкурсу щодо вартості та строку виконання послуг з виконання робіт для проведення земельних торгів;
підтвердні документи - документи, які визначають правовий статус претендента, підтверджують його право на виконання послуг з виконання робіт для проведення земельних торгів, а також документи, що підтверджують відповідність конкурсної пропозиції умовам конкурсу;
умови конкурсу - обов`язковий для претендентів перелік вимог, які необхідно виконати для участі у конкурсі.
Згідно з умовами конкурсу, затвердженими протоколом № 1 засідання комісії з відбору виконавців послуг з проведення торгів у формі аукціону від 16.04.2021 та розміщеними на офіційному сайті Глухівської міської ради, у конверті мають бути підтвердні документи з їх описом та окремий запечатаний конверт із конкурсною пропозицією.
Відповідно до пункту 2 розділу 2 Положення конкурсні пропозиції претендентів подаються в запечатаному конверті і має містити пропозицію про вартість виконання землевпорядних робіт, підтверджену кошторисами (окремо на кожну земельну ділянку) з урахуванням податку на додану вартість, а також строк виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. Відповідно, конкурсні пропозиції претендентів не повинні містити іншої інформації.
У даному випадку під час розгляду конкурсної документації позивача було встановлено відсутність повного переліку документів, передбачених пунктом 1 розділу 2 Положення, що є порушенням умов конкурсу, та наявність запечатаного конверту з конкурсною пропозицією.
Відповідно до пункту 3 розділу 2 Положення у разі неповноти, невідповідності наданих підтвердних документів вимогам пункту 1 цього розділу або несвоєчасності їх подання претендент до участі у конкурсі не допускається, про що його письмово повідомляє голова комісії із зазначенням підстав відмови.
На підставі пункту 3 розділу 2 Положення відповідно до протоколу № 2 Комісії від 27.04.2021 документацію позивача до участі у конкурсі вирішено не допустити (а.с.61-64). Про недопущення до участі у конкурсі у зв`язку з порушенням вимог пункту 1 розділу 2 Положення позивача повідомлено письмово відповідно до пункту 3 розділу 2 Положення (а.с.107).
Разом з тим відповідно до протоколу № 2 Комісії від 27.04.2021 документація претендентів – Північної регіональної філії Державного підприємства "Українське державне аерогеодезичне підприємство" та приватного підприємства "ФІРМА "СОМГІЗ" – допущені до участі у конкурсі. За результатами обговорення конкурсних пропозицій Комісією було здійснено їх оцінку за встановленою шкалою оцінювання, передбаченою пунктом 2 розділу 3 Положення, на підставі якого переможцем конкурсу з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону визнано приватне підприємство "ФІРМА "СОМГІЗ" як таке, що набрало найбільшу кількість балів.
Рішенням Глухівської міської ради від 28.04.2021 № 222 "Про затвердження протоколу комісії з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгівлі у формі аукціону" затверджено протокол засідання комісії з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону від 27.04.2021 № 2 та визнано переможцем конкурсу з відбору виконавців послуг з проведення земельних торгів у формі аукціону Приватне підприємство "ФІРМА "СОМГІЗ" (а.с.8,9-15).
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач серед іншого вказує на допущені відповідачем процедурні порушення, однак всупереч вимогам ст. 77 КАС України доказів на підтвердження цього суду не надав.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд вважає, що оскаржуване рішення прийняте у повній відповідності з нормами чинного законодавства, тому за наведених обставин і правових норм вимоги позивача необґрунтовані та не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову Сумської товарної біржі "Сумиагропромбіржа" (40004, м. Суми, вул. Супруна, 3/1, ідентифікаційний код 23820266) до Глухівської міської ради (41400, Сумська область, м. Глухів, вул. Шевченка, буд. 6, ідентифікаційний код 36235340), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача – Приватне підприємство "ФІРМА "СОМГІЗ" (79012, м. Львів, вул. Ак. Сахарова, буд. 46, ідентифікаційний код 20810095), про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування результатів конкурсу – відмовити за необгрунтованістю.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М. Опімах