Рішення № 102113913, 21.12.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2021
Номер справи
300/4903/21
Номер документу
102113913
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" грудня 2021 р. справа № 300/4903/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними щодо відмови у перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки та зобов`язання здійснити з 01.04.2019 відповідний перерахунок пенсії згідно довідки про розмір грошового забезпечення №250 від 10.06.2021, з урахуванням проведених платежів без обмеження її максимальним розміром, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася в суд з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі по тексту також – відповідач, орган пенсійного фонду, орган Пенсійного фонду України, Пенсійний орган, Головне управління ПФУ в області, Управління) про визнання дій протиправними щодо відмови у перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки та зобов`язання здійснити з 01.04.2019 відповідний перерахунок пенсії згідно довідки про розмір грошового забезпечення №250 від 10.06.2021, з урахуванням проведених платежів без обмеження її максимальним розміром.

Обґрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 стверджує, що являється пенсіонером Служби безпеки України та отримує з 01.01.2019 пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб". Вказує, що вона в установленому порядку на виконання рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 отримала від Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області як уповноваженого органу, з якого мало місце звільнення зі служби (надалі по тексту також – Управління СБУ в Івано-Франківській області, уповноважений орган) довідку №250 від 10.06.2021 про розмір грошового забезпечення, встановленого станом на 05.03.2019, за відповідною (аналогічною) посадою на день звільнення зі служби.

Така довідка видана згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі по тексту також – Постанова №704, постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704). Втім, відповідач, розглядаючи звернення позивача, протиправно відмовив їй в здійсненні перерахунку пенсії на підставі такої довідки від 10.06.2021 за №250 із оновленими актуальними даними про розмір грошового забезпечення. Такі протиправні дії Управління мотивувало тим, що, незважаючи на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №862/3838/18, яким визнано протиправними та нечинними окремі положення постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі по тексту також – Постанова №103, постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103), в органу пенсійного фонду відсутні законні підстави та повноваження на проведення такого перерахунку.

На переконання позивача, надходження до органу пенсійного фонду відповідної заяви пенсіонера і нової довідки, виданої Управлінням СБУ в Івано-Франківській області на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, є безумовною підставою для обчислення і перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії.

Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалою суду від 10.09.2021 відкрито провадження у справі (а.с.16-17), розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення учасників справи, згідно із правилами, встановленими статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву №0900-0802-7/35954 від 29.09.2021, який надійшов на адресу суду, разом із письмовими доказами 04.10.2021 (а.с.21-32). Заперечуючи позовні вимоги представник Головного управління ПФУ в області зазначив, що пенсію ОСОБА_1 призначено за вислугу років з 10.01.2019 відповідно до пункту «а» частин 1 статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 02.04.1992 за №2262-ХІІ (надалі по тексту також – Закон 2262-ХІІ), яку вона отримує досі. Звернув увагу суду, що при призначенні пенсії враховано основні та додаткові види грошового забезпечення, а тому посилання позивача на висновки викладені в рішенні Верховного суду по справі №826/3858/18 немає жодного правового підґрунтя, так як позивачці не здійснювався перерахунок пенсії на підставі Постанови №103, більш того ОСОБА_1 у 2018 році ще проходила військову службу.

Також представник Управління вказав, що тільки після направлення органом пенсійного фонду відповідних списків осіб до структурних підрозділів органів, із лав яким мало місце звільнення таких осіб, у відношенні до яких повинні видаватись довідки, останні мають право видавати такі довідки на підставі Порядку №45. Таких списків відповідач до Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області після призначення позивачці пенсії (з січня 2019 року) не направлялися. Відтак, вимоги ОСОБА_1 заявлені у позовній заяві є необґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.

Поряд із вказаним, Управління просить суд в порядку статей 122, 123 КАС України застосувати строки позовної давності у даній справі.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 з січня 2019 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" отримує пенсію за вислугу років, що підтверджується особистою заявою позивача про призначення пенсії від 10.01.2019, поданням УСБУ в Івано-Франківській області про призначення пенсії №21/156 від 02.01.2019 і протоколом за пенсійною справою №0902006418 (СБУ) від 16.01.2021 (а.с.27, зворотній бік а.с.27, а.с.28).

Згідно із протоколом за пенсійною справою №0902006418 (СБУ) від 16.01.2021 (а.с.27), пенсія за вислугу років позивача обраховувалась в основному розмірі 70% грошового забезпечення (вислуга років 36 років), яке включало такі складові :

1. посадовий оклад – 5 920,00 гривень;

2. оклад за військове звання – 1 410,00 гривень;

3. процентна надбавка за вислугу років 50% – 3 665,00 гривень.

4. середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці – 2 547,58 гривень, у тому числі:

- надбавка за умови режимних обмежень допуск Ф.2 – 15%;

- надбавка за особливо важливі завдання – 11%;

- премія – 10%.

Вказані відомості взяті відповідачем із грошового атестату №261 і додатку до грошового атестату №261 від 02.01.2019, складеного у відношенні до ОСОБА_1 Управлінням СБУ в Івано-Франківській області (а.с.29, зворотній бік а.с.29).

В подальшому за особистим зверненням позивача від 07.06.2021 Управління СБУ в Івано-Франківській області видало їй та направило до пенсійний органу (лист від 10.06.2021 за №60/Л/-300/7/21-2818) довідку за №250 від 10.06.2021 про розмір грошового забезпечення, встановленого станом на 05.03.2019, за відповідною (аналогічною) посадою на день звільнення зі служби (а.с.6, 7).

Відомості у довідці №250 внесені згідно положень постанови Кабінету Міністрів України №704, станом на 05.03.2019, за відповідною (аналогічною) посадою встановленою (на день звільнення зі служби) – "провідного спеціаліста ІАЗ ВОД УСБУ в Івано-Франківській області", за змістом якої грошове забезпечення, станом на 05.03.2019, становить 15 113,80 гривень та складається з:

- посадовий оклад – 5 920,00 гривень;

- оклад за військове звання – 1 410,00 гривень;

- процентна надбавка за вислугу років 50% – 3 665,00 гривень;

- надбавка за особливості проходження служби 24% – 2 638,80 гривень;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 888,00 гривень;

- премія 10% – 592,00 гривень.

Надалі, ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про проведення перерахунку на підставі довідки №250 від 10.06.2021 (а.с.8-9), на яку, листом від 11.08.2021 за №6352-5988/Л-02/8-0900/21 відповідач повідомив позивача про відсутність законних підстав і повноважень щодо перерахунку та виплати пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення. Після визнання в судовому порядку (рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у адміністративній справі №826/3858/18) протиправними та скасування пунктів 1-2 Постанови №103 Урядом України не приймалося інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсій (а.с.10-11).

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо відмови в здійсненні перерахунку пенсії згідно нової довідки з 01.04.2019 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, ОСОБА_1 звернулася з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд при вирішенні даної справи керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних правовідносин.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина 2 статті 19 Конституції України).

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-XII (надалі по тексту також – Закон №2262-XII).

За приписами статті 1-1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" законодавство про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, базується на Конституції України і складається з цього Закону, Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та інших нормативно-правових актів України, прийнятих відповідно до цих законів.

Частина 2 статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" передбачає, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Раніше призначена пенсія перераховується відповідно до порядку, встановленого статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Так, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (частина 4 статті 63 Закону №2262-XII).

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 (надалі по тексту також – Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок раніше призначених відповідно до цього Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно з пунктами 1, 2, 3 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Службі безпеки України (її органам, з якого особи були звільнення із служби). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Перерахунок пенсії як визначено пунктом 4 Порядку №45 здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Відповідною, в силу вимог пункту 6 Порядку №45, вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", здійснюються органами Пенсійного фонду України (стаття 10 Закону №2262-XII).

Так, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі по тексту також – Постанова №704), відповідно до якої, серед іншого, затвердив тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького згідно з пунктом 2 коментованої постанови Уряду України складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Ця постанова набрала чинності з 01.03.2018.

Постанова №704 з 01.03.2018 визначила нові розміри і внесла зміни до складу грошового забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб.

Пунктом 2 постанови №704 передбачено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Як із подання уповноваженого органу про призначення пенсії від 02.0.12019 №21/156 і довідки №11/6 від 09.01.2019 ОСОБА_1 з 21.12.1993 по 31.12.2018 перебувала на службі в органах Служби безпеки України та звільнена зі такої служби відповідно до наказу УСБ України від 29.12.2018 за № 236-0 (зворотній бік а.с.27, зворотній бік а.с.28).

В січні 2019 року ОСОБА_1 подала до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області заяву про призначення пенсії за вислугу років (а.с.28).

При цьому, 21.02.2018 (на час перебування позивача на службі) Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб". Пунктом 1 якої встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктом 3 Постанови №103 зобов`язано перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Із вказано слідує, що позивач не відноситься до категорії осіб, визначених у пункті 1 і 3 Постанови №103, так як пенсія по Закону №2262-ХІІ призначена ОСОБА_1 в січні 2019 року.

Тобто, станом на 24.02.2018, день набрання чинності Постанови №103 позивачу не була призначена та не виплачувалась пенсія на підставі Закону №2262-ХІІ.

Крім того, суд вказує, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Правління Пенсійного Фонду України №3-1 від 30.01.2007 (надалі по тексту також – Порядок №3-1).

Так, згідно з приписами пунктів 1, 6 Порядку №3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262-ХІІ, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (надалі по тексту також – органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (надалі по тексту також - міністерства та інші органи).

Днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу, що призначає пенсії, письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою – дати їх відправлення.

Пунктом 7 Порядку №3-1 визначено, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності, серед інших, подаються такі документи:

заява про призначення пенсії (додаток 1);

грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

Відповідно до поданої заяви про призначення пенсії від 10.01.2019 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , просить призначити їй пенсію за вислугу років (а.с.28).

Управління СБУ в Івано-Франківській області разом із поданням про призначення пенсії від 02.01.2019 скеровано до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області грошовий атестат про розмір грошового забезпечення №261 та додаток до грошового атестату №261 від 02.01.2019 (а.с.29, зворотній бік а.с.29).

Як з`ясовано судом вище по тексту рішення із протоколу за пенсійною справою №0902006418 (СБУ) від 16.01.2021 (а.с.27) слідує, що пенсія за вислугу років позивача обраховано в основному розмірі 70% грошового забезпечення, яке включало такі складові:

1. посадовий оклад – 5 920,00 гривень;

2. оклад за військове звання – 1 410,00 гривень;

3. процентна надбавка за вислугу років 50% – 3 665,00 гривень.

4. середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці – 2 547,58 гривень, у тому числі:

- надбавка за умови режимних обмежень допуск Ф.2 – 15%;

- надбавка за особливо важливі завдання – 11%;

- премія – 10%.

Отже, у досліджуваному випадку пенсія ОСОБА_1 призначена (в січні 2019 року) із врахуванням основного розміру грошового забезпечення (посадовий оклад, відсоткове підвищення до посадового окладу за вислугу років, оклад за військове звання) із включенням даних про додаткові види грошового забезпечення і премії, які позивачка отримувала протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, як то визначено пунктом 7 Порядку №3-1.

Слід зазначити, суд у вказаній справі не надає правову оцінку змісту довідки чи атестату і повноти занесення до них відомостей про розмір грошового забезпечення військовослужбовця, складеного у відношенні до ОСОБА_1 в січні 2019 року як такої, що виходила на пенсію за вислугу років, оскільки вказане не є предметом оскарження у даній справі.

Отже, ОСОБА_1 не відноситься до переліку осіб із числа військовослужбовців, визначених в пункті 1 Постанови №103, так як їй пенсія за правилами Закону №2262-ХІІ після 01.01.2018 призначена вперше в січні 2019 року.

Відтак, не підлягає застосуванню у спірних правовідносинах правові висновки, викладені Верховним Судом у рішенні в зразковій справі №160/8324/19 (провадження №11-20заі20) та рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі №826/3858/18, оскільки останні стосуються пенсій військовослужбовців і прирівняних до них особі, яким пенсії вже призначені станом на 01.01.2018.

Зважаючи на те, що ОСОБА_1 не відноситься до військовослужбовців пенсія яким призначена до 01.01.2018, та пенсія позивачу призначена відповідно до грошового атестату і довідки до грошового атестату №261 від 02.01.2019 із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі премії, суд у даній справі констатує безпідставність вимог позивача.

Відповідно, відсутні правові підстави для зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області виплачувати пенсію ОСОБА_1 без обмеження максимальним розміром з 01.04.2019, оскільки така вимога є похідною від першої, у зв`язку з чим в задоволенні позову слід відмовити в цілому.

В силу вимог частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд вжив всіх заходів на з`ясування обставин, які мають значення для даної справи, в тому числі витребував додаткові докази з власної ініціативи (а.с.30-45).

Будь-яких належних та допустимих доказів на спростування висновків суду, відповідач не надав.

Оцінюючи в сукупності обставини справи та враховуючи вищенаведені положення, суд робить висновок про не обґрунтованість адміністративного позову, а позовні вимоги такими, що не підлягають до задоволення.

Стосовно розподілу судових витрат, суд зазначає, що враховуючи відмову в задоволенні позову відсутні підстави для стягнення в користь ОСОБА_1 судових витрат у вигляді сплаченого судового збору.

Учасниками справи не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, пов`язаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.

Враховуючи наведене, на підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статями 241-246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

В задоволенні позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

позивач – ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), АДРЕСА_1 ;

відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код юридичної особи 20551088), вул. Січових Стрільців, буд. 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.