Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-4534/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: <Текст >
Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
"22" червня 2010 р. м. Київ
Справа № 2-а-4534/09/2670
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Собківа Я.М.,
Усенка В.Г.,
при секретарі: Шевчук К.В.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Первинної профспілкової організації медичних працівників Київського міського пологового будинку № 5 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2009 р. у справі за адміністративним позовом Первинної профспілкової організації медичних працівників Київського міського пологового будинку № 5 до Державної податкової інспекції у Солом"янському районі м. Києва про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В :
Первинна профспілкова організація медичних працівників Київського міського пологового будинку № 5 (далі - Позивач) звернулися до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом"янському районі м. Києва (далі Відповідач) про визнання дій незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень №№ 0006411503/0 та 0006411503/1 від 09.10.2008 року та 14.11.2008 року відповідно.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2009 року у задоволенні позову було відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Позивач подали апеляційну скаргу та просили суд скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Службовими особами Відповідача була проведена перевірка дотримання своєчасності подання податкової звітності Позивачем, за результатами якої був складений акт від 06.10.2008 р. № 10647/15/5-34771695. Згідно вказаного акта перевірки було встановлено порушенням п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ (далі Закон № 2181), а саме: неподання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами і організаціями за 2007 рік.
На основі вказаного акта перевірки Відповідачем було прийняте податкове повідомлення - рішення від 09.10.2008 р. №0006411503/0 на загальну суму 170,00 грн.
Внаслідок процедури адміністративного оскарження до Відповідача та Державної податкової адміністрації у м. Києві, спірне податкове повідомлення - рішення було залишене без змін, а скарги позивача без задоволення.
Відповідно до п.п 2 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
У відповідності до п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до абз.1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, відповідно до п.п. «ж» 7.11.1 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР (далі Закон № 334/94), Позивач відноситься до неприбуткових організацій.
Згідно з ст.1 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 року № 1045-XIV (далі Закон № 1045), професійна спілка (профспілка) - добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).
Відповідно до п.п 7.11.12 п. 7.11 ст.7 Закону № 334/94, Центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій (неприбуткових організацій, визначених в абзаці "ж" підпункту 7.11.1, у частині обліку і подання податкової звітності за доходами, що підлягають оподаткуванню) та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення ними положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації. Рішення центрального податкового органу можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Пунктом 16.15 ст. 16 Закону № 334/94 передбачено, що порядок ведення і складання податкових звітів, декларацій про прибуток підприємств та розрахунків податку встановлюється центральним податковим органом.
На виконання вищенавдених норм законодавства було видано наказ Державної податкової адміністрації України від 11 липня 1997 р. № 233, яким затверджено Порядок складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями.
Пунктом1.5 вказаного Порядку передбачено, що у разі незаповнення того чи іншого рядка через відсутність операції (суми) цей рядок прокреслюється.
Враховуючи вищенаведені положення законодавства, позивач як неприбуткова організація зобов`язаний подавати звітность, яка передбачена для даного виду організацій у порядок та строки визначені нормативно-правовими актами. Висновки суду першої інстанції є вірними у цій частині.
Посилання Позивача на те, що вказаною перевіркою Відповідачем порушуються норми ст. 12 Закону № 1045 щодо непідзвітності та непідконтрольності професійних спілок органам державної влади та податковим органам зокрема, не приймаються до уваги. Вказані норми стосуються безпосередньої діяльності профспілкової організації, за для якої вона була створена та не стосується відносин у сфері оподаткування.
Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Первинної профспілкової організації медичних працівників Київського міського пологового будинку № 5 залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 серпня 2009 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст виготовлено: 25.06.2010 року