
Справа № 331/6998/21
Провадження № 3/331/2744/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення № 4214 від 10.12.2021 року, що надійшла з Головного управління Державної Податкової Служби у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №4214 від 10.12.2021 року – за результатами камеральної перевірки достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку ТОВ «Росторг-інвест» код ЄДРПОУ 43591006, було встановлено, що головним бухгалтером ТОВ «Росторг-інвест» порушено встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме: вимоги п.п. б), в) пункту 200,4 ст. 200 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), п.п. 4,5 п.5 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 № 159/28289 зі змінами), в результаті чого: у ТОВ «Росторг-інвест» відсутнє право на врахування суми від`ємного значення 24844 грн. при наданні бюджетного відшкодування податку на додану вартість та отримання даної суми бюджетного відшкодування за липень 2021 р; у ТОВ «Росторг-інвест» занижено суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду 9р.21) в сумі 24844 грн. (акт камеральної перевірки від 17.09.2021 №8743/08-01-18-05/43591006), чим здійснила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163, прим 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа)при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2 чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого,їх законних представників і адвоката.
Частиною 1статті 163-1КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, яка тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно вимог ст.256КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала,і особою,яка притягається до адміністративної відповідальності;при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі немає відомостей щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: місце реєстрації та проживання.
Перелічені обставини позбавляють суд можливості викликати особу до суду, та вирішити чи наявний в її діях склад адміністративного правопорушення. Належне повідомлення особи про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення є складовою права на справедливий суд та права на захист. Більш того, згідно матеріалів справи, ОСОБА_2 не була присутня при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, а тому може бути не обізнаною про факт направлення щодо неї матеріалів до суду.
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
Викладене свідчить, що матеріали справи є неналежно оформленими, а тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Головного управління Державної Податкової служби у Запорізькій області, для належного оформлення, а саме зазначення інформації про місце реєстрації та проживання для забезпечення можливості повідомити особу, щодо якої складено протокол, про дату, час та місце розгляду справи.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283,284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення №05/08-01-18-06 від 26.08.2021 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління Державної Податкової служби у Запорізькій області – для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Кольц