ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
________________
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
24.06.10№ 05-5- 2 / 6872 Суддя , розглянувши
позовну заяву Відкритого акціонерного товариства "Яготинський маслозавод"
до Яготинського виробничого управління водопровідного - каналізаційного господарства Яготинської міської ради Київської області
про визнання договору недійсним, стягнення 340000,00 грн. та про скасування рішення ради
ВСТАНОВИВ:
Позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати (повноваження особи, яка підписала позовну заяву, належним чином не підтверджені).
Відповідно до вимог ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють в межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.
Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Відповідно ст. 54 ГПК України позовна заява підписується повноваженою посадовою особою позивача або його представником
Як вбачається з позовної заяви, Вами не додано належних доказів, які б підтверджували повноваження п. Сіренко О.О., в якості директора Вашого підприємства, та надавали йому повноваження підписувати позовні заяви від імені підприємства.
Не подано доказів сплати державного мита у встановленому порядку та розмірі.
Згідно ст. 46 ГПК України, державне мито сплачується в доход державного бюджету України в порядку та розмірі, встановлених законодавством України.
Статтею 6 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. № 7-93 "Про державне мито" із змінами та доповненнями визначено, що державне мито сплачується за місцем розгляду документів і зараховується до бюджету місцевого самоврядування, тобто згідно листа ДПА у м. Києві № 46/9/17-107 від 26.04.2002 р., державне мито зараховується на рахунки, відкриті в управліннях Державного казначейства АР Крим, областях, міста Києві та Севастополі за місцем знаходження господарських судів.
У зв'язку із знаходженням господарського суду міста Києва у Шевченківському районі м. Києва державне мито з позовних заяв у справах, що розглядаються цим судом, повинно зараховуватись до Державного бюджету України на рахунок, відкритий відділенню Державного казначейства України у Шевченківському районі р-ні м. Києва.
Листом від 09.02.2007 р. № 61-08/1189 на адресу господарського суду м. Києва Головне Управління Державного казначейства України у м. Києві повідомило реквізити рахунку для зарахування державного мита, що справляється з позовних заяв, що подаються до вищевказаного суду:
- одержувач : УДК у Шевченківському районі м. Києва;
- код ЗКПО - 26077968;
- банк одержувача : ГУ Державного казначейства України у м. Києві, МФО 820019;
- рахунок № 31110095700011;
- код платежу за бюджетною класифікацією - 22090200, символ звітності - 095.
В платіжному дорученні мають бути зазначені всі вищенаведені реквізити, що є підтвердженням сплати державного мита у встановленому законом порядку при зверненні з позовом до Господарського суду міста Києва.
Проте в поданому Вами платіжному дорученні №2835 від 14.06.10р. зазначено інші реквізити, хоча позов подано до Господарського суду міста Києва.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено позовні вимоги:
- про визнання недійсним договору купівлі-продажу будівельних матеріалів від 22.10.2007 року укладеного між Яготинським виробничим управлінням водопровідного-каналізаційного господарства та Відкритим акціонерним товариство „Яготинський маслозавод";
- про стягнення з Яготинського виробничого управління водопровідного-каналізаційного господарства на користь Відкритого акціонерного товариства ,,Яготинський маслозавод" 340000 грн.;
- про скасування рішення Яготинської міської ради від 22.03.07р. №330-08-V, яким реалізовано, як будівельні матеріали, споруди незавершеного будівництва по вул. Футбольній за ціною 340 тис.грн. відкритому акціонерному товариству "Яготинський маслозавод" та яким земельну ділянку, на якій розташовані об'єкти незавершеного будівництва, вирішено передати в оренду відкритому акціонерному товариству "Яготинський маслозавод" згідно чинного законодавства.
Як встановлено ст. 12 ГПК України, господарським судам зокрема підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
У рішенні Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України щодо офіційного тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів “а”, “б”, “в”, “г” статті 12 Земельного кодексу України, пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України від 01.04.2010 № 10-рп/2010 визначено, що:
- положення пунктів “а”, “б”, “в”, “г” статті 12 Земельного кодексу у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб'єкти владних повноважень;
- положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на “спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності” слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень, пов’язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
А частиною 3 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Тобто, при зверненні з даним позовом, Вами порушено правила об'єднання вимог.
Перші дві позовні вимоги про визнання договору недійсним та про стягнення коштів, підсудні господарським судам.
Друга вимога про скасування рішення Яготинської міської ради від 22.03.07р. №330-08-V, господарському суду не підсудна і має вирішуватись в порядку не господарського, а адміністративного судочинства, про що докладно зазначено вище.
Крім того, звертаємо вашу увагу, що відповідно до Закону України Про державний бюджет України, розмір ставки держмита із позовних заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів України становить 1% ціни позову, але не менше шести неоподаткованих мінімумів доходів громадян (не менше 102 грн.) і не більше 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (не більше 25500 грн.).
Згідно з п. 2 ст. 3 Декрету Кабінету міністрів України “Про державне мито” із позовних заяв немайнового характеру ставка державного мита встановлюється в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до Указу Президента України № 519/94 від 13.09.94р. “Про збільшення неоподатковуваного мінімуму та ставки прогресивного оподаткування доходів громадян” розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на цей час становить 17,00 грн. За цих обставин заявник, при поданні позовної заяви з вимоги немайнового характеру, повинен сплатити державне мито - 85,00 грн.
Не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у встановленому порядку.
Оплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу проводиться на рахунок:
р/р 31213259700011
Одержувач: УДК у Шевченківському районі, ідентифікаційний код 26077968
Банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві МФО 820019
Код економічної класифікації кодів: 22050000
Призначення платежу: Оплата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у справі за позовом (назва організації позивача) до (назва організації відповідача).
В платіжному дорученні мають бути зазначені всі вищенаведені реквізити, що є підтвердженням сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у встановленому законом порядку при зверненні з позовом до Господарського суду міста Києва.
Проте в поданому Вами платіжному дорученні №2836 від 14.06.10р. зазначено інші реквізити, хоча позов подано до Господарського суду міста Києва.
Керуючись п. 1,4,6,10 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву без розгляду на дооформлення.
Звернути увагу позивача, що після усунення недоліків, які стали підставою повернення позовної заяви без розгляду, він може повторно звернутися до Господарського суду м. Києва з позовом.
Суддя І.О. Домнічева