Єдиний державний реєстр судових рішень Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.06.2010 р. № 2а-5289/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мар'єнко Л.М.
при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.
за участю сторін:
представник позивача Абашнік І.В., діє на підставі довіреності № 1-13/1062 від 13.04.2010 р.,
представник відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області
до Обласного комунального підприємства теплових мереж
простягнення коштів , -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області звернулась до суду із позовом, в якому просила стягнути з Обласного комунального підприємства теплових мереж кошти в сумі 514,38 грн. згідно з рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області № 132 від 21 грудня 2009 року "Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін".
Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення”, п. 1.4 Інструкції “Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами”, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. № 298/519, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 18.12.2001 р. за №1047/6238. За результатами перевірки Обласного комунального підприємства теплових мереж, проведеною з 24.11.2009 р. по 14.12.2009 р., встановлені порушення вимог ХХІІІ сесії Пісочинської селищної ради Харківського району V скликання „Про затвердження тарифів на послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання, які надаються ОКПТМ для споживачів селища Пісочин” від 12.12.2008 р. Перевіркою встановлено, що Підприємство у період з січня по квітень та у жовтні 2009р. завищувало тарифи за послуги з теплопостачання при нарахуванні плати споживачам с. Пісочин за рахунок завищення обсягів спожитої ними теплової теплоенергії. Аналогічні порушення були виявлені в Підприємстві при нарахуванні плати за надані послуги з теплопостачання і іншим споживачам. Враховуючи викладене, Підприємство за період з січня по квітень та у жовтні 2009 одержало необґрунтовану суму виручки в розмірі 191,46 грн. За наслідками перевірки Держінспекцією цін було прийняте рішення № 132 від 21.12.09 р. про застосування до Обласного комунального підприємства теплових мереж економічних санкцій на суму 517,38 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити, посилаючись на обставини, які зазначені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду двічі надавав письмове клопотання, про перенесення розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
На підставі посвідчення, виданого Державною інспекцією з контролю за цінами в Харківській області № 1058 від 23.11.2009 року, проведена планова перевірка дотримання державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на житловокомунальні послуги, відповідності зміни їх розмірів, а також рівня відшкодування населенням вартості послуг.
Перевіркою виявлено завищення тарифів за послуги з теплопостачання при нарахуванні плати споживачам с.Пісочин за рахунок завищення обсягів спожитої ними теплоенергії, у період з січня по квітень та у жовтні 2009 року. Таким чином, Обласним комунальним підприємством теплових мереж було порушено вимоги рішення ХХІІІ сесії Пісочинської селищної ради Харківського району V скликання „Про затвердження тарифів на послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання, які надають ОКПТМ для споживачів селища Пісочин” від 12.12.2008 р.
Згідно рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області № 132 від 21 грудня 2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, вбачається, що в.о. начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області Масалітіним В.В., на підставі акту перевірки Обласного комунального підприємства теплових мереж, яким було встановлено завищення тарифів за послуги з теплопостачання при нарахуванні плати споживачам с.Пісочин за рахунок завищення обсягів спожитої ними теплоенергії, у період з січня по квітень та у жовтні 2009 року, прийнято рішення про вилучення в доход державного бюджету України 194 грн. 46 коп., а також стягнення штрафу в сумі 382 грн. 92 коп.
Зазначене рішення, відповідно списку поштових відправлень № 188 направлено відповідачу 24.12.2009 року.
Порядок застосування відповідних санкцій за порушення законодавства про ціноутворення передбачено Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами”, яка затверджена наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і міністерства фінансів України від 03.12.01 р. № 298/519, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.12.01 р. за №1047/6238 (далі Інструкція).
Згідно з пунктом 1.4 “Інструкції про порядок застосування економічних фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами”, затвердженої Наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України та Міністерства фінансів України від 03,12.2001 року №298/519, підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, є одержання суб'єктом господарювання необґрунтованої виручки у результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється порядку застосування тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.
Згідно зі статтею 14 Закону України “Про ціни та ціноутворення” необґрунтовано одержана субєктом господарювання сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки за належністю. Отже, необґрунтовано одержана сума виручки разом зі штрафом складає 517,38 грн.
Отже, суд приходить до висновку, що вимоги щодо стягнення з відповідача економічних санкцій у розмірі 517 грн. 38 коп. згідно з рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області №132 від 21.12.2009 року, є обґрунтованими та законними.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати належить віднести за рахунок Державного бюджету.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 8, 11, 94, 104, 159, 160-162 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Обласного комунального підприємства теплових мереж про стягнення коштів задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Обласного комунального підприємства теплових мереж (адреса: 62416, Харківська область, Харківський район, смт. Пісочин, вул. Крупської, 15) в дохід державного бюджету України економічні санкції у сумі 517 (п'ятсот сімнадцять) грн. 38 коп., з яких перерахувати 191 (сто девяносто одну) грн. 46 коп. по коду бюджетної класифікації 21082200, сим. Звітності 106, на р/р Управління Державного казначейства у Харківському районі Харківської області № 31110106700429 в Головному управлінні Державного казначейства України в Харківській області, код 24134461, МФО 851011 та 382 (триста вісімдесят три) грн. 92 коп. по коду бюджетної класифікації 21081100, сим. звітності 106, на р/р Управління Державного казначейства у Харківському районі Харківської області № 31110106700429 в Головному управлінні Державного казначейства України у Харківській обл., код 24134461, МФО 851011.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова у повному обсязі виготовлена 29 червня 2010 року.
Суддя Мар'єнко Л.М.