Рішення № 102020044, 06.12.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
160/15455/21
Номер документу
102020044
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2021 року Справа № 160/15455/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Департамент патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) в якому просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпи В.В. про відкриття виконавчого провадження №66373719 від 03.08.2021 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що постановою державного виконавця Дніпропетровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпою В.В. від 03.08.2021 року відкрито виконавче провадження ВП №66373719 з примусового виконання постанови серії 1АВ №01488184, складеної 27.03.2021 року Департаментом патрульної поліції щодо стягнення штрафу в розмірі 340,00 грн. з ОСОБА_1 . Відповідно до роздруківки з АСВП – Інформація про виконавче провадження, виконавчий документ, а саме в графі “Дата надходження виконавчого документа до державного виконавця”, тобто від Департаменту ПП Управління безпеки ДР НПУ постанова 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року надійшла до органу ДВС лише 03.08.2021 року. В порушення норми ст.28 ч.1 Закону України “Про виконавче провадження” державним виконавцем Кирпою В.В. не було надіслано на адресу позивача жодної постанови по ВП №66373719, також його не було повідомлено коли та на підставі якого документа відкрито виконавче провадження, що підтверджується відсутністю в матеріалах виконавчого провадження розрахункового документа. Ознайомившись в АСВП з матеріалами виконавчого провадження ВП №66373719 вважає, що державним виконавцем Дніпропетровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Кирпою В.В. протиправно винесено Постанову про відкриття виконавчого провадження від 03.08.2021 року на підставі Постанови серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року, у зв`язку із пропуском стягувачем строку пред`явлення її до виконання, так як із заявою про примусове виконання рішення Департамент ПП Управління безпеки дорожнього руху звернувся 03.08.2021 року. За вказаних обставин державний виконавець не повинен був відкривати виконавче провадження з приводу примусового виконання виконавчого документа – постанова серії 1АВ №01488184, виданої Департаментом патрульної поліції 27.03.2021 року, а повинен був повернути виконавчий документ стягувачу без прийняття до виконання, оскільки пропущено строк пред`явлення виконавчого документа до виконання. Вважає протиправною вказану постанову про відкриття виконавчого провадження №66373719 від 03.08.2021 року та такою, що підлягає скасуванню.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що строк пред`явлення виконавчого документу до виконання становить три місяці з моменту набрання чинності виконавчим документом, тобто до 09.08.2021 року. Зазначення у виконавчому документі іншої дати пред`явлення виконавчого документу до виконання не приймається відповідачем до уваги, оскільки норми чинного законодавства України щодо строків пред`явлення виконавчих документів до виконання носять імперативний характер та не містять виключень щодо їх скорочення або продовження, яке може бути визначено у виконавчому документі. Відтак, усі вимоги до виконавчого документа, включаючи місце пред`явлення, стягувачем дотримані. Вказує, що постанова набрала чинності 09.05.2021 року, у зв`язку з несплатою правопорушником суми штрафу протягом 30 днів, стягувач уповноважений орган Нацполіції 14.06.2021 року скерував дану постанову до примусового виконання. З приводу наявності у постанові про накладення адміністративного стягнення посилання на строк пред`явлення постанови до виконання -27.05.2021 року, зазначає, що ні норми Кодексу, ні норми Закону України “Про виконавче провадження” не містять положень щодо двомісячного строку на пред`явлення постанови до виконання, а відтак, можна допустити, що відбувся технічний збій при автоматичному формуванні постанови. Зауважив, що позивач уникає адміністративної відповідальності, до якої його притягнуто справедливо за перевищення швидкості на дорозі понад 93 км/год. Позивач не сплатив штраф, не оскаржив його у судовому порядку, а натомість намагається визнати дії виконавця незаконними.

Представником третьої особи надано до суду письмові пояснення в яких зазначено, що позивач мав право добровільно сплатити накладене стягнення до 29.05.2021 та застосування у цьому випадку ст. 303 КУпАП призвело би до порушення права позивача на добровільну сплату штрафу, оскільки в контексті ст. 303 КУпАП постанова про адміністративне правопорушення повинна була зверненою до примусового виконання за два дні до закінчення строку добровільної сплати позивачем штрафу. Аналіз наведених Департаментом норм законодавства наводить на висновок з приводу того, що ст. 303 КУпАП є загальною нормою та впроваджена ще до прийняття змін у КУпАП, які стосуються окремих аспектів процесуальних дій щодо притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, зафіксованих в автоматичному режимі. Ця загальна норма застосовується до постанов про адміністративні правопорушення, які набирають законної сили після закінчення строку на їх оскарження або залишення скарги без задоволення. Таким чином, строк звернення до примусового виконання постанов про адміністративне правопорушення зафіксованих в автоматичному режимі має починатись з дня набрання такої постанови законної сили. Оскільки особі може стати відомо про її складення лише тоді, коли він її отримає, тобто з дня набрання нею законної сили. Вже після цього починається строк її оскарження, сплати та примусового виконання у разі спливу тридцяти днів на її добровільну сплату. Департаментом було направлено зазначену постанову до Дніпровського ВДВС у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської о6ласті Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) 09.07.2021, що в межах строку звернення, у зв`язку з чим, відсутні підстави для задоволення позовної заяви.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.10.2021 року відкрито провадження по справі та ухвалено здійснювати розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін у порядку визначеному ст.287 КАС України.

Також, вказаною ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.10.2021 року залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, Департамент патрульної поліції.

За правилами частини 6 статті 120 КАС України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Першим днем для прийняття рішення по даній справі є 04.12.2021 – вихідний день (субота), у зв`язку з чим, дане рішення прийнято першим робочим днем - 06.12.2021р.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

Судом встановлено, 27.03.2021 року о 17:02 год в автоматичному режимі за допомогою технічного засобу Каскад 035-1219 зафіксовано перевищення особою, яка керувала транспортним засобом DODGE AVENGER д.н.з. НОМЕР_1 , встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів на 47 км/год, чим порушено пункт 12.9 (б) Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 122 КУпАП.

27.03.2021 року інспектором ДПП Шерстюк О.В. розглянуто дані, зафіксовані в автоматичному режимі за допомогою технічного засобу Каскад 035-1219 про перевищення особою, яка керувала транспортним засобом DODGE AVENGER д.н.з. НОМЕР_1 , встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів та прийнято Постанову Департаменту патрульної поліції серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року, якою позивача – ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340,00 грн.

Зі змісту постанови Департаменту патрульної поліції 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року вбачається, що вона набрала законної сили 09.05.2021 року, строк пред`явлення постанови до виконання - 27.05.2021 року.

14.06.2021 року №207263/41/27-2021 заступником начальника управління - начальником відділу розшуку та опрацювання матеріалів дорожньо-транспортних пригод управління безпеки дорожнього руху Департаменту патрульної поліції сформовано заяву про примусове виконання постанови серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року та надіслано її для виконання до Дніпровського ВДВС у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області.

03.08.2021 року вх. №4016 заява надійшла до органу державної виконавчої служби.

03.08.2021 року постановою державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпою Владиславом Вадимовичем відкрито виконавче провадження ВП №66373719 щодо виконання постанови серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року про стягнення штрафу у справі про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху у розмірі 680,00грн.

03.08.2021 року постановою державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпою Владиславом Вадимовичем у виконавчому провадженні №66373719 відносно ОСОБА_1 , визначено розмір мінімальних витрат виконавчого провадження у загальній сумі мінімальних витрат у розмірі 269,02 грн.

03.08.2021 року постановою державного виконавця Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Дніпро) Кирпою Владиславом Вадимовичем у виконавчому провадженні №66373719 накладено арешт на грошові кошти, що містяться на відкритих рахунках, а також на кошти на рахунках, що будуть відкриті після винесення постанови про арешт коштів боржника, крім коштів, що містяться на рахунках накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено законом та належать боржнику ОСОБА_1 .

Не погодившись з постановою державного виконавця від 03.08.2021 року про відкриття виконавчого провадження, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII "Про виконавче провадження" (надалі - Закон №1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За змістом пункту 6 частини першої статті 3 названого Закону, відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів - постанов органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом.

У силу пункту 7 частини першої статті 4 Закону №1404-VIII у виконавчому документі зазначається строк пред`явлення рішення до виконання.

Відповідно до пункту 2 частини четвертої цієї статті, виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення, якщо пропущено встановлений законом строк пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Частиною першою статті 5 Закону №1404-VIII встановлено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

Згідно з частинами першою, другою статті 12 Закону №1404-VIII виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

При цьому, строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.

Крім того, статтею 298 КУпАП визначено, що постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

Статтею 298 КУпАП визначено набрання постановою адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення законної сили, саме: постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або під час її виконання у випадках, передбачених частиною першою статті 300-1 цього Кодексу.

У силу частини 1 статті 300 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення виконується уповноваженим на те органом у порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами України.

Статтею 300-1 КУпАП встановлено, що у разі сплати відповідальною особою, зазначеною у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, або громадянином (резидентом) України, який ввіз на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, 50 відсотків розміру штрафу за постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), до вручення такої постанови або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили така постанова вважається виконаною. Постанова про накладення адміністративного стягнення за порушення зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), також вважається виконаною у разі сплати штрафу за повідомленням про притягнення до адміністративної відповідальності, залишеним уповноваженою посадовою особою на місці вчинення правопорушення на лобовому склі транспортного засобу, у тому числі шляхом сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом десяти днів з дня вчинення відповідного правопорушення.

У разі несплати штрафу особами, зазначеними у частинах першій та другій статті 14-2 цього Кодексу, протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сферах безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів така постанова підлягає примусовому виконанню.

У разі оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сферах безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів перебіг строків, визначених цією статтею, зупиняється до розгляду скарги.

Згідно з частиною першою статті 303 КУпАП не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

Законами України може бути встановлено й інші, більш тривалі строки для виконання постанов по справах про окремі види адміністративних правопорушень.

Процедуру оформлення працівниками органів і органів (підрозділів) Національної поліції України, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (далі - уповноважений поліцейський), матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі визначено Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13.01.2020 №13 (зі змінами, внесеними згідно з наказом МВС від 27.05.2020 №416), зареєстрованого в Мін`юсті 03.02.2020 за №113/34396) (надалі - Інструкція №13).

У силу абзацу першого пункту 2 розділу V Інструкції №13 адміністративна постанова вважається виконаною в разі сплати відповідальною особою або особою, яка ввезла транспортний засіб на територію України, штрафу протягом 30 днів із дня набрання законної сили цією постановою.

Відповідно до абзаців першого, другого пункту 3 розділу V Інструкції №13 у разі несплати штрафу відповідальною особою або громадянином (резидентом) України, який увіз на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, протягом визначених статтею 300-1 КУпАП строків адміністративна постанова підлягає примусовому виконанню.

За відсутності в Системі інформації про сплату штрафу в установлений КУпАП строк або про оскарження адміністративної постанови у встановленому законодавством порядку уповноважений поліцейський протягом десяти робочих днів з дати закінчення строку виконання адміністративної постанови з використанням засобів Системи формує заяву про примусове виконання рішення, форму якої наведено в додатку 4 до цієї Інструкції, та разом з адміністративною постановою надсилає її в письмовій або електронній формі для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна в порядку, установленому законом.

За змістом статті 26 Закону №1404-VIIІ виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема, за заявою стягувача про примусове виконання рішення. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.

Згідно з частиною другою статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

За обставин цієї справи між сторонами виник спір щодо правомірності постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (частина друга статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Мотивуючи позовні вимоги представник позивача виходив з того, що постанову серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року пред`явлено до примусового виконання за межами строків пред`явлення виконавчого документа для виконання, що мало б бути підставою для повернення виконавчого документа стягувачу. При цьому представник позивача звертав увагу на те, що зазначену вище постанову прийнято 27.03.2021 року та у ній зазначено строк пред`явлення до виконання до 27.05.2021 року, тоді як виконавче провадження №66373719 відкрите лише 03.08.2021 року (із заявою про примусове виконання рішення Департамент ПП Управління безпеки дорожнього руху звернулось 03.08.2021 року).

Однак, суд не погоджується з такими доводами позивача, адже як визначено у частині першій статті 303 КУпАП, не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Крім того, як визначено частиною першою статті 12 Закону №1404-VIII, виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган, можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Так, постанову серії 1АВ №01488184 прийнято 27.03.2021 року, стягувачем за нею є державний орган - Департамент патрульної поліції, а пред`явлено зазначену постанову до виконання 14.06.2021 року шляхом направлення заяви про примусове виконання рішення вих. №207263/41/27-2021 до Дніпровського ВДВС у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області.

Заява про примусове виконання надійшла до органу державної виконавчої служби 03.08.2021 року вх. №4016 та виконавче провадження №66373719 відкрите 03.08.2021 року.

Наведене вище є підставою для висновку, що постанову серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року пред`явлено до примусового виконання у межах строку, визначеного частиною першою статті 303 КУпАП та частиною першою статті 12 Закону №1404-VIII.

Посилання представника позивача на те, що у згаданій вище постанові зазначено строк її пред`явлення до виконання до 27.05.2021 року не спростовують фактичних обставин справи, підтверджених належними доказами, щодо дотримання стягувачем тримісячного строку пред`явлення цієї постанови до примусового виконання, визначеного законом.

До того ж, суд звертає увагу на те, що у силу пункту 2 частини 4 статті 4 Закону №1404-VIII підставою для повернення виконавчого документа стягувачу визначено пропуск встановленого законом (а не зазначеного у виконавчому документі) строку пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Отже, строк пред`явлення виконавчого документу до виконання встановлений законом і не може бути змінений.

А тому, помилкове зазначення у виконавчому документі цього строку не є підставою для його повернення стягувачу.

Інші обґрунтовані доводи, що свідчили б про правомірність позовних вимог та протиправність постанови державного виконавця від 03.08.2021 року про відкриття виконавчого провадження у позовній заяві відсутні.

Матеріали справи не містять доказів оскарження позивачем постанови серії 1АВ №01488184 від 27.03.2021 року.

Правовідносини, на які посилається позивач у справі №923/971/19 є не подібними, та стосуються іншого предмету, підстав позовних вимог.

Щодо не належного направлення постанови про відкриття виконавчого провадження позивачу слід зазначити, що відсутність доказів про отримання боржником копії постанови про відкриття виконавчого провадження не є самостійною підставою для скасування постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, оскільки не впливає на суть правомірності прийняття рішення, що є предметом оскарження.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на встановлені у ході розгляду фактичні обставини справи та беручи до уваги норми чинного законодавства, якими урегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку про правомірність рішення державного виконавця у формі постанови від 03.08.2021 року про відкриття виконавчого провадження №66373719, у зв`язку з чим в позові слід відмовити.

У відповідності до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з відмовою в задоволенні позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Дніпровського відділу державної виконавчої служби у місті Кам`янське Кам`янського району Дніпропетровської області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) (51937, Дніпропетровська область, м. Кам`янське, пр. Перемоги, буд. 63, код ЄДРПОУ 34974239), третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Департамент патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, код ЄДРПОУ 40108646) про визнання протиправною та скасування постанови – відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.В. Турлакова