< Список >
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2010 року Справа № 2а-1083/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
прокурора Кій А.О.
- від позивача Шевченко Н.В.
- від відповідача не приймав участі,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Маловисківського району в інтересах держави уповноваженим органом якої виступає Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Птахофабрика «Маловисківська»про стягнення штрафних санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції в розмірі 5100 грн..
В обгрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що відповідачем, в порушення вимог ст.ст.39,40 Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок»не було надано регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2008 рік та за ІІ квартал 2009, про що свідчать акти перевірки №112-КІ від 20.10.2009 року та №113-КІ від 20.10.2009 р. За результатами розгляду вищевказаних актів було винесено Постанову № 115-КІ від 29.10.09р. про застосування до відповідача санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 3400 грн. та Постанову № 116-КІ від 29.10.09 про застосування до відповідача санкцій у вигляді штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів громадян, що складає 1700 грн. Вказані постанови були направлені відповідачу, проте штрафні санкції в загальній сумі 5100 грн. відповідачем не були сплачені. У звязку з цим просили задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача штрафні санкції в сумі 5100 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали заявлені вимоги в повному обсязі та просили їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином (а. с. 22, 31).
В судовому засіданні 11.06.2010 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови в повному обсязі відкладено до 16.06.2010 р.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, розглянувши позовну заяву, долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. І ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»від 30.10.1996 р., державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
За змістом статей 1, 5, 6 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів, їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладено на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, її територіальні органи. Останні діють на основі затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Положення.
Згідно п. 1 ”Положення про Кіровоградське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку”, затвердженого Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 14.10.2005 р. № 585 Кіровоградське територіальне управління входить до системи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка покликана забезпечувати реалізацію єдиної державної політики в регіоні щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних у відповідності з наданими повноваженнями, визначеними цим Положенням, і користується статусом юридичної особи (п. п. 4,16 Положення).
Відповідно до ст. 8, 9 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в особі своїх уповноважених осіб, має право надсилати емітентам, особам які здійснюють, професійну діяльність на ринку цінних паперів, обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів, відповідно до чинного законодавства, а також накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання дозволів на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 39 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок”, емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством.
Відповідно до ст. 40 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок” регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно.
Згідно п. 5, глави 7, розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року, при поданні річної інформації до Комісії емітенти, які не визначені в пункті 4 цієї глави (п. 4, глави 7, розділу V - при поданні річної інформації до Комісії емітенти, які є професійними учасниками фондового ринку, банками, страховиками, інститутами спільного інвестування, та емітенти іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій, сертифікатів ФОН, емітенти облігацій місцевих позик надають (надсилають) річну інформацію до загального відділу центрального апарату Комісії), подають (надсилають) річну інформацію до територіального органу Комісії згідно з їх місцезнаходженням.
Відповідно до п.1, розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (далі - розпорядження про усунення порушень) виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.
Згідно п. 1, розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 р. № 2272, уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Судом встановлено, що 08.10.2009 р. позивачем було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів та було запропоновано керівнику відповідача зявитись на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень 20.10.2009 р. (а. с. 19).
Актом перевірки про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.10.2009 р. № 112-КІ встановлено, що відповідачем не надано регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2008 рік. Керівник відповідача на підписання акту не зявився (а. с. 17).
На підставі вищезазначеного акту 20.10.2009 р. було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, та призначено розгляд даної справи на 29.10.2009 р. (а.с.15).
Позивачем 29.10.2009 р. постановою № 115-КІ було встановлено порушення законодавства про цінні папери, а саме відповідачем не надано регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2008 рік, чим порушено вимоги ст.ст. 39,40 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок” та розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року щодо розкриття інформації на фондовому ринку, та застосовано штраф в розмірі 3400 грн. (а. с. 13).
Крім того, 08.10.2009 р. позивачем було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів за неподання відповідачем за ІІ квартал 2009 р. регулярної квартальної інформації, як акціонерного товариства зі значною державною часткою в статутному капіталі та було запропоновано керівнику відповідача зявитись на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень 20.10.2009 р. (а. с. 12).
Актом перевірки про правопорушення на ринку цінних паперів від 20.10.2009 р. № 113-КІ встановлено, що відповідачем не надано регулярну квартальної інформації емітента цінних паперів за ІІ квартал 2009 року. Керівник відповідача на підписання акту не зявився (а. с. 10).
На підставі вищезазначеного акту 20.10.2009 р. було винесено постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, та призначено розгляд даної справи на 29.10.2009 р. о 12.00 год. (а. с. 8). Копія вказаної постанови була надіслана відповідачу 20.10.2009 р. (а. с. 9).
Позивачем 29.10.2009 р. постановою № 116-КІ було встановлено порушення законодавства про цінні папери, а саме відповідачем не надано регулярну квартальну інформацію цінних паперів за ІІ квартал 2009 року, як акціонерного товариства зі значною державною часткою в статутному капіталі, чим порушено вимоги ст. ст. 39, 40 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок” та глави 3 розділу ІV Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року щодо розкриття інформації на фондовому ринку, та застосовано штраф в сумі 1700 грн. (а. с. 6).
Вищевказані постанови від 29.10.2009 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів були надіслані відповідачу 29.10.2009 року та не оскаржувалась (а. с. 7).
Керуючись вимогами ст. 11 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, п.п. 3.1, розділу XVII ”Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій”, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було постановлено застосувати до відповідача санкції у вигляді штрафів у розмірі 5100 грн.
Оскільки доказів погашення в бюджет штрафної санкції за порушення порядку розкриття регулярної річної інформації в сумі 5100 грн., відповідач суду не надав, дана сума підлягає стягненню за рішенням адміністративного суду.
Враховуючи викладене, адміністративний суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 159-163,167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Птахофабрика «Маловисківська»(код ЄДРПОУ 04350278) на користь держави штрафні санкції в розмірі 5100 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 16.06.2010 року.
Суддя Н.В. Чубара