ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2010 року о 09 год. 50 хв. Справа № 2а-3246/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріГорбовій І.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, м. Запоріжжя
до:Приватного підприємства «Владивосток», м. Запоріжжя
про:стягнення податкової заборгованості,
за участю представників:
від позивача:не зявився;
від відповідача:не зявився,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі ДПІ у Орджонікідзевському районі) до Приватного підприємства «Владивосток» (далі ПП «Владивосток»), в якому позивач просив суд стягнути з відповідача на користь державного та місцевого бюджетів у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя загальну суму заборгованості зі сплати податку на прибуток та комунального податку у розмірі 340 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що вказана сума заборгованості виникла в результаті в результаті не сплати відповідачем податкового зобовязання, визначеного податковими повідомленнями-рішеннями, які були прийняті за наслідками проведення податковим органом невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності.
Представник позивача у судове засідання не зявився. До суду надійшла заява уповноваженого представника (Крючек К.В. за довіреністю № 486/10-04 від 01.02.2010) у якій представник просив розглянути справу без його участі.
У судове засідання представник відповідача не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на спростування фактів, викладених у адміністративному позові з боку відповідача до суду не надходило.
Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представників сторін.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Приватне підприємство «Владивосток» (ЄДРПОУ 30837249) зареєстроване Відділом реєстрації та єдиного реєстру Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради 29.02.2000 за № 25489516ю0010497 про що свідчать наявні в матеріалах справи свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи та довідка № 24/1177 про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
Судом встановлено, що 05 грудня ДПІ у Орджонікідзевському районі складено акт № 1024/16/20837249 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ПП «Владивосток». Зазначеною перевіркою встановлено порушення з боку відповідача п.п. «а» п.п. 4.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.п. 2.5 п. 2 Рішення Запорізької Міської Ради «Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори» № 6 від 30.11.2005, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме не подання податкової звітності по податку на прибуток за ІІІ квартал 2007 року та розрахунку комунального податку за вересень 2007 року.
На підставі порушень, встановлених актом № 1024/16/20837249, податковим органом були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0014001510/0 від 11.12.2007 та № 0013991510/0 від 11.12.2007, якими визначений розмір податкового зобовязання, що підлягає сплаті ПП «Владивосток» у загальній сумі 340 грн. Зазначені податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу про що свідчить копія поштового повідомлення наявна в матеріалах справи.
17 грудня 2007 року податковим органом складено акт № 475 про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень ПП «Владивосток» у звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою. Податкові повідомлення-рішення № 0014001510/0 та № 0013991510/0 розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень).
Крім цього, ДПІ у Орджонікідзевському районі були виставлені перша та друга податкові вимоги № 1/42 від 09.01.2008 та № 2/42 від 17.03.2008, якими відповідача зобовязано сплатити суму податкової заборгованості у розмірі 340 грн.
Зазначені податкові вимоги не вручені відповідачу у звязку з відсутністю ПП «Владивосток» за юридичною адресою, про що податковим органом складені акти № 49 від 22.01.2008 та № 274 від 06.05.2008. Зазначені вимоги розміщені на дошці податкових оголошень, днем вручення податкової вимоги, відповідно до актів, вважається 22.01.2008 для податкової вимоги № 1/42 від 09.01.2008, 06.05.2008 для другої податкової вимоги № 2/364 від 17.03.2008.
Відповідно до довідки про стан заборгованості та копії облікової картки ПП «Владивосток», за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 340 грн. Як зазначає у позові позивач, зазначена заборгованість відповідачем не сплачена.
06 червня 2008 року начальником ДПІ у Орджонікідзевському районі прийняте рішення № 144 про застосування заходів погашення податкового боргу ПП «Владивосток» за рахунок стягнення його активів.
Доказів щодо оскарження відповідачем акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності чи прийнятих на його підставі податкових повідомлень-рішень суду не надавалися.
Відповідно до п. 1 та п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Згідно п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 2 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до положень п. 3.1.1. ст. 3 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем по справі не виконувались обовязкові вимоги податкового законодавства, а саме не сплачена у повному обсязі сума податкової заборгованості, тому адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємства «Владивосток» про стягнення податкової заборгованості є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Приватного підприємства «Владивосток» про стягнення податкової заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Владивосток» (69001, м. Запоріжжя, вул. Патріотична, буд. 65, кв. 26, ЄДРПОУ 30837249) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (роз. рахунок 31116009700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з Приватного підприємства «Владивосток» (69001, м. Запоріжжя, вул. Патріотична, буд. 65, кв. 26, ЄДРПОУ 30837249) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (роз. рахунок 33210828700007, код платежу 16010200, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму заборгованості по комунальному податку у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання її копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя(підпис)Н.В. Стрельнікова
Постанова складена у повному обсязі 25 червня 2010 рок