Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2010 року о 17 год. 05 хв Справа № 2а-2734/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріГорбовій І.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області,
Запорізька область
до:Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНТЕХСНАБ»,
м. Василівка Запорізької області
про:стягнення податкового боргу,
за участю представників:
від позивача:не зявився;
від відповідача:не зявився,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області (далі ДПІ у Василівському районі) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНТЕХСНАБ» (далі ТОВ «ДОНТЕХСНАБ»), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету суму податкової заборгованості у розмірі 2380 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем обліковується податкова заборгованість, що виникла за період з 22.12.2007 по 11.05.2010 на підставі прийнятих повідомлень-рішень. Позивач зазначає, що відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Представник позивача у судове засідання не зявився, подавши клопотання про розгляд страви без участі представника податкового органу.
У судове засідання представник відповідача не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлявся належним чином. Письмових заперечень на адміністративний позов з боку відповідача до суду не надходило.
Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представників сторін.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 та п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Дослідивши наявні матеріали справи, суд встановив, що ДПІ у Василівському районі, на підставі актів про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, були прийняті податкові повідомлення-рішення форми «Р», а саме: податкове повідомлення-рішення (далі ППР) № 0001121501/0 від 12.12.2007 на суму 510 грн. ( прийняте на підставі акту № 109 від 04.12.2007); ППР № 0000411500/0 від 25.02.2008 на суму 340 грн. (прийняте на підставі акту № 24 від 15.02.2008); ППР № 0002831500/0 від 12.06.2008 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 87 від 20.05.2008); ППР № 0003991500/0 від 22.08.2008 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 150 від 20.08.2008); ППР № 0005801500/0 від 20.11.2008 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 217 від 17.11.2008); ППР № 0007591500 від 20.02.2009 на суму 340 грн. (прийняте на підставі акту № 48 від 17.02.2009); ППР № 0010251500/0 від 30.06.2009 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 101 від 18.05.2009); ППР № 0012821500/0 від 04.09.2009 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 161 від 27.08.2009); ППР № 0014471500/0 від 25.11.2009 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 240 від 19.11.2009); ППР № 0001431500/0 від 04.03.2010 на суму 170 грн. (прийняте на підставі акту № 87 від 26.02.2010). Проте, відповідачем зазначені податкові повідомлення-рішення виконані не були
Доказів щодо оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень-рішень чи актів перевірок, на підставі яких вони були прийняті, суд не надавалося.
Крім цього, податковим органом були виставлені перша та друга податкові вимоги № 1/26 від 09.01.2008 та № 2/19 від 10.03.2008, які отримані відповідачем про що свідчать копії корінців.
Відповідно до розрахунку суми податкової заборгованості ТОВ «ДОНТЕХСНАБ», податковий борг відповідача по податку на прибуток складає 2380 грн., що також підтверджується наявною в матеріалах справи копією облікової картки станом на 11.05.2010.
04 травня 2008 року начальником ДПІ у Василівському районі прийнято рішення № 10 про стягнення коштів та продаж інших активів ТОВ «ДОНТЕХСНАБ» в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно п.п. 4.1.4 п. 4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно до п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 2 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до положень п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що відповідачем по справі не виконувались обовязкові вимоги податкового законодавства, а саме не сплачена у повному обсязі сума податкової заборгованості, тому адміністративний позов Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНТЕХСНАБ» про стягнення податкової заборгованості є таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНТЕХСНАБ» про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНТЕХСНАБ» (71612, м. Василівка Запорізької області, вул. 40 років Перемоги, 8/54, код 32128474) на користь Державного бюджету ( роз. рахунок 31113009700044, код платежу 11021000, одержувач Держбюджет Василівського району Запорізької області) суму податкової заборгованості по податку на прибуток у розмірі 2380 (дві тисячі триста вісімдесят) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя(підпис)Н.В. Стрельнікова
Постанова складена у повному обсязі 25 червня 2010 року