Постанова № 10198440, 04.06.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2010
Номер справи
2а-11010/10/0570
Номер документу
10198440
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2010 р. справа № 2а-11010/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Чучко В.М.

при секретаріКаморнікові Д.Ю.

за участю представника позивача Глуховського О.О. (довіреність від 26.01.2010 року № 368/10/10-013), представники відповідача Терещенко Н.Б. (довіреність від 04.01.2010р. № 1), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Житлове підприємство «Городок» про стягнення заборгованості у розмірі 50974,07 грн.,

В С Т А Н О В И В:

Шахтарська обєднана державна податкова інспекція Донецької області (надалі Податкова інспекція, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з комунального підприємства «Житлове підприємство «Городок» (надалі Комунальне підприємство, відповідач) податкового боргу у розмірі 50974,07 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 50974,07 гривень, яка виникла у звязку з несплатою відповідачем податкового боргу з податку на додану вартість, податку на прибуток приватних підприємств. Приймаючи до уваги факт несплати Комунальним підприємством суми заборгованості у порушення вимог Законів України: «Про систему оподаткування», «Про податок на додану вартість», «Про оподаткування прибутку підприємств», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», заявник просить стягнути наведену суму у судовому порядку.

У судовому засідання представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов.

Представник відповідача у судовому засіданні надав заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Комунальне підприємство «Житлове підприємство «Городок» є юридичною особою, включено до ЄДРПОУ ідентифікаційний код 31976123. Згідно з довідкою про взяття на облік платника податків від 11.02.2010 року № 30/10/29-014-1 Комунальне підприємство взяте на облік як платник податків у Шахтарській ОДПІ.

30.11.2009 року Податковою інспекцією проведена планова виїзна перевірка Комунального підприємства «ЖП «Городок» з питання дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2007р. по 30.06.2009р., на підставі якої складено акт № 1397/23-2/31976123.

Даним актом встановлені факти несвоєчасності сплати податку на прибуток у розмірі 22646,76 грн., у звязку з чим відповідачу нараховані штрафні санкції в сумі 13405,92 грн.

На підставі зазначеного Акту податковим органом було прийнято податкове повідомлення рішення № 0000852341/0/856 від 11.12.2009 року на суму 13544,30 грн., яке було надіслано відповідачу рекомендованим листом.

Податковою декларацією від 18.03.2010 року № 9000626441 відповідачем нараховане податкове зобовязання по ПДВ у сумі 39487,00 грн., у звязку з частковою сплатою залишок суми складає 37568,15 грн.

На підставі проведеного акту звірки підприємством підтверджується податковий борг по ПДВ у сумі 37568,15 грн. та з податку на прибуток у сумі 13405,92 грн.

Виходячи з матеріалів справи та пояснень представника позивача, відповідно до наведених вище повідомлень рішень до відповідача застосована відповідальність у вигляді штрафу за неподання податкових декларацій з податку на прибуток, податку на додану вартість; при цьому вказані суми штрафних санкцій обліковуються у вигляді заборгованості зі сплати відповідного податку.

У звязку з несплатою податкового боргу відповідачу надіслано першу та другу податкову вимогу (від 22.11.2007 р. № 1/261 та від 08.01.2008 р. № 2/9, відповідно), перша які отримані про що свідчить поштове повідомлення про вручення та підпис головного бухгалтера Маслової О.В..

За статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні й фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Частиною 3 статті 9 цього Закону встановлено, що обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється зі сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Згідно із частиною 1 статті 20 Закону України «Про систему оподаткування» контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами в межах повноважень, визначених законами. Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу».

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у місті Торезі Донецької області є субєктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. У відповідності до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 наведеного Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

На підставі підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 наведеного Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в установлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Податковий борг - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання (пункт 1.3 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Як встановлено пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. При цьому п. 1.11 ст. 1 цього ж Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Виходячи з матеріалів справи та пояснень представника позивача слідує, що Комунальним підприємством несплачені: самостійно нараховані у податковій декларації суми податку на додану вартість, та несплачені штрафні санкції у звязку із несвоєчасною сплатою податку на прибуток (37568,15 грн. + 13405,92 грн.).

Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

У відповідності до приписів ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 20.03.1952 р. № ETS N 009 кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави вводити в дію такі закони, які вона вважає за необхідне, щоб здійснювати контроль за користуванням майном відповідно до загальних інтересів.

Нормами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Беручи до уваги те, що сума податкового боргу Комунальним підприємством у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджується розрахунками, наданими Податковою інспекцією та підтверджені матеріалами справи і поясненнями позивача, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підтягаються задоволенню у повному обсязі у спосіб, визначений позивачем.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Шахтарської обєднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства «Житлове підприємство «Городок» про стягнення заборгованості у розмірі 50974,07 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Житлове підприємство «Городок» (86200, Донецька область, м. Шахтарськ, вул. Суворова, 48, код ЄДРПОУ 31976123):

- заборгованість з податку на прибуток в розмірі 13405,92 грн. на рахунок 31110009700093 в УДК у м.Шахтарську, код платежу 11020202, банк одержувач ГУ ДКУ в Донецькій області, ОКПО 34687038, МФО 834016;

- заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 37568,15 грн. на рахунок 31112029700093 УДК у м.Шахтарську, код платежу 14010100, банк одержувач ГУ ДКУ в Донецькій області, ОКПО 34687038, МФО 834016;

Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 04 червня 2010 року.

Повний текст постанови виготовлений 09 червня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Чучко В.М.