Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2010 р. справа № 2а-8723/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Логойди Т. В.
при секретаріЧегринець А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора міста Суми в інтересах Управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області до приватного підприємства «Цирк «Екстрим Арена» про стягнення штрафу,
в с т а н о в и в :
У квітні 2010 року прокурор міста Суми в інтересах Управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що Управлінням у справах захисту прав споживачів у Сумській області 11 вересня 2009 року прийнято рішення № 20 про накладення на приватне підприємство «Цирк «Екстрим Арена» штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1700 грн.
Оскільки штраф сплачено не було, тому просив стягнути його з відповідача.
В судове засідання представник позивача не зявився, просив розглядати справу без його участі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що 29 січня 2010 року листом № 01-13/107 Управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області звернулося до прокурора Сумської області, у якому зазначило, що при здійсненні контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами та вимог її змісту на території міста Суми 12 січня 2009 року згідно листа КП «Центр реклами та естетики міського середовища» від 12 січня 2009 року № 1/01-02 встановлено, що на опорах міського освітлення (КП «Електроавтотранс») по вулицях Червона площа, Харківська, Набережна р. Стрілка, Петропавловська, Героїв Сталінграду, проспектів ім. М. Лушпи та Шевченко м. Суми приватним підприємством «Цирк «Екстрим Арена» розміщено зовнішню рекламу без дозволу виконавчого комітету Сумської міської ради.
Управління листами від 18 лютого 2009 року № 01-13/296, від 18 березня 2009 року № 13/492 та від 14 травня 2009 року № 01-13/983 зверталось до відповідача щодо необхідності надання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, однак відповіді надано не було.
31 серпня 2009 року прийнято рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу і в той же день повідомило відповідача про день, час та місце розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (лист № 01-13/1866).
11 вересня 2009 року прийнято рішення № 20 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1 700 грн., яке отримано ним 05 жовтня 2009 року та в установленому законом порядку не оскаржувалося. Штраф сплачено не було.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 Закону України «Про рекламу» розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.
Зовнішня реклама на територіях, будинках та спорудах розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб).
Розміщення зовнішньої реклами на територіях та об'єктах поза населеними пунктами провадиться лише за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб).
Стягнення плати за видачу дозволів забороняється.
Частиною 2 ст. 26 вказаного Закону передбачено, що на вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
Відповідачем розміщено зовнішню рекламу у населеному пункті без дозволу виконавчого комітету Сумської міської ради, витребувану субєктом владних повноважень інформацію надано не було, чим порушені наведені вимоги законодавства.
Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними законодавства про рекламу не пізніш як за три дні до такого розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день.
Статтею 27 Закону України «Про рекламу» визначена відповідальність за порушення законодавства про рекламу.
Відповідно до ч. 6 вказаної статті Закону за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки відповідач не подав інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами, тому щодо нього правомірно прийнято рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу.
Вказане рішення не оскаржувалося, суму штрафу сплачено не було.
Відповідно до вимог п. 20 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 693, сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.
З огляду на вимоги законодавства несплачена сума штрафу підлягає стягненню з відповідача в удовому порядку.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Управління у справах захисту прав споживачів у Сумській області до приватного підприємства «Цирк «Екстрим Арена» про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства «Цирк «Екстрим Арена» на користь державного бюджету (р/р 35219001000628, одержувач Держбюджет міста Суми, код одержувача 23636315, банк одержувача ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код платежу 21081100) штраф за порушення законодавства про рекламу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.