Рішення № 101977726, 13.12.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2021
Номер справи
360/5213/21
Номер документу
101977726
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

13 грудня 2021 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5213/21

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Тихонова І.В.,

за участю секретаря судового засідання – Моспанюк Є.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Приватного підприємства «Золоте руно» до Головного управління ДПС у Луганській області, Державної податкової служби України, про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

23 вересня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Приватного підприємства «Золоте руно» далі – позивач; ПП «Золоте руно») до Головного управління ДПС у Луганській області (відповідач – 1, ГУ ДПС у Луганській області), Державна податкова служба України (відповідач – 2, ДПС України), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Луганській області, а саме - рішення від 17.08.2021 № 2996620/30319202 про відмову у реєстрації податкової накладної № 150 від 05.07.2021 щодо постачання 62 найменувань Товару на адресу ТОВ 15 «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (код ЄДРПОУ 42565072), на загальну суму 118617,60 грн., у тому разі сума ПДВ 19769,60 грн;

- зобов`язати ДПС України зареєструвати податкову накладну № 150 від 05.07.2021 щодо постачання 62 найменувань Товару на адресу ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (код ЄДРПОУ 42565072), на загальну суму 118617,60 грн., у тому разі сума ПДВ 19769,60 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання, а саме - 23.07.2021.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Приватне підприємство «ЗОЛОТЕ РУНО» є юридичною особою приватного права, яке зареєстровано в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи 09.03.1999, номер запису: 13831200000001602.

25.02.2021 року між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (далі - покупець) був укладений Договір на постачання продукції № С00072059 (далі - Договір).

29.06.2021 на виконання договірних зобов`язань, позивачем на адресу покупця був виписаний Рахунок на оплату №ХЗР00005773 від 29.06.2021 в якому визначені найменування, кількість та асортимент Товару, ціна за одиницю Товару та загальна вартість Товару. Всього найменувань Товару - 62, на загальну вартість 118617,60 грн.

05.07.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ КОНТРАКТ+», як покупець, здійснює сто відсоткову передоплату замовленого Товару, що підтверджується банківською випискою з ПриватБанку за період 05.07.2021 по підприємству.

06.07.2021 відповідно до видаткової накладної №СЗР00001976 від 06.07.2021 та товарно-транспортної накладної №СЗР00001976 від 06.07.2021, Товар був відвантажений та отриманий покупцем - ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+».

Саме Факт отримання передоплати від Покупця за Товар у визначеній кількості на певну суму став підставою для складання та направлення на реєстрацію до СРПН податкової накладної.

Тому, 05.07.2021 на дату виникнення податкових зобов`язань, відповідно до п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України та відповідно до приписів п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України позивачем була складена податкова накладна, яку 23.07.2021, у відповідності до вимог Податкового кодексу України, направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до Державної податкової служби України, а саме: Податкова накладна № 150 від 05.07.2021 щодо постачання 62 найменувань Товару на адресу ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (код ЄДРПОУ 42565072), на загальну суму 118617,60 грн., у тому разі сума ПДВ 19769,60 грн.

23.07.2021 згідно отриманої позивачем від ДПС України квитанції, податкова накладна № 150 прийнята, але реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації відповідачем зазначено наступне: «Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 05.07.2021 № 150 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Відсутні відомості у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, щодо товару/послуги, 2711139700, що відповідає п. 3 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до: видаткової накладної №СЗР00001976 від 06.07.2021, товарно-транспортної накладної №СЗР00001976 від 06.07.2021 та податкової накладної № 150 від 05.07.2021, єдиним з переліку 62-х найменувань реалізованого (відвантаженого) товару, є товар під номером 6 у цих первинних документах - «газ універсальний, аерозольн. АSMACO, 390мл.».

Позивач вважає незаконним та необґрунтованим зупинення відповідачем реєстрації податкової накладної № 150, оскільки по-перше, Підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України: у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно!, крім операцій з реалізації такого пального його виробниками. За кодом 2711139700 позивачем реалізовано газ універсальний, в аерозольній упаковці, ємністю 390 мл, що не вважається реалізацією пального та не потребує реєстрації позивача у Реєстрі платників акцизного податку; по-друге, Аналогічна реалізація товару за кодом 2711139700 газу універсального, в аерозольній упаковці, АБМАСО, об`ємом 390 мл була здійснена позивачем в червні 2021 року (за тим же договором тому же контрагенту покупцю). За наслідками такої аналогічної господарської операції була виписана податкова накладна № 612 від 18.06.2021, яка була зареєстрована податковим органом без зауважень, що підтверджується копією квитанції № 1 від 08.07.2021 що додається; по-третє, враховуючи те, що податкова накладна № 150 складалась та направлялась на реєстрацію по факту отримання передоплати, то пропозиція відповідача, яка вказується в квитанції про зупинення реєстрації «надати пояснення та копії документів, щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН», взагалі є безпідставною; четверте, незрозуміло, який саме обсяг документів є достатнім для спростування сумнівів контролюючого органу та прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, якщо поставка (відвантаження) контрагенту товару за кодом 2711139700 газу універсального, в аерозольній упаковці, АЗМАСО, об`ємом 390 мл., згідно підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, не вважається реалізацією пального. Тим самим, позивача упереджено позбавлено можливості надати всю достовірну інформацію для найбільш повного висвітлення обставин «ризиковості здійснення операції».

17.08.2021 позивач отримав від Головного управління ДПС у Луганській області рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, а саме: рішення від 17.08.2021 № 2996620/30319202 про відмову в реєстрації податкової накладної № 150 від 05.07.2021 щодо постачання товару ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ +» (код 42565072).

Зазначив, що належної мотивації підстав та причин віднесення реалізації товару за кодом 2711139700 газу універсального, в аерозольній упаковці, АЗМАСО, об`ємом 390 мл. до реалізації підакцизного пального та відповідності до п. 3 Критеріїв ризиковості здійснення операцій оскаржене Рішення ГУ ДПС у Луганській області від 9 17.08.21 № 2996620/30319202 про відмову в реєстрації податкової накладної № 150 від 05.07.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних - не містить.

Ухвалою суду від 28.09.2021 позовну заяву ПП «Золоте руно» до ГУ ДПС у Луганській області, ДПС України залишено без руху (арк.спр.102-103).

На виконання вимог ухвали суду позивачем надано уточнений позов та докази про сплату судового збору (арк.спр.105-120).

29.10.2021 на адресу суду від представника ДПС України надійшов відзив на позов, в якому представник зазначає, що під час автоматизованого моніторингу податкових накладних ПП «Золоте Руно» від 05.07.2021 № 150 у зв`язку із не встановленням ознак безумовної реєстрації, під час перевірки відповідності операцій критеріям ризиковості здійснення операцій, встановлено відповідність операцій пункту 3 критеріїв здійснення операцій, що було зазначено в квитанції ДПС від 23.07.2021, отриманої ПП «Золоте Руно», а саме: «відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.07.2021 №150 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Відсутні відомості у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, щодо товару/послуги, 2711139700, що відповідає п. 3 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

17.08.2021 відбулось засідання Комісії ГУ ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Комісія регіонального рівня), створеної відповідно до наказу ГУ ДПС у Луганській області від 04.01.2021 №1 (із змінами), яке оформлено протоколом від 17.08.2021 №117. За результатами розгляду вищевказаних документів, Комісією регіонального рівня 17.08.2021 прийнято Рішення № 2996620/30319202 про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, в яких проставлено позначки, напроти відповідних підстав його прийняття рішення.

Враховуючи викладене, просить суд відмовити у задоволенні адміністративного позову ПП «Золоте Руно» до ГУ ДПС у Луганській області, ДПС України про визнання протиправним та скасування рішення комісії ГУ ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2996620/30319202 від 17.08.2021 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №150 від 05.07.2021, зобов`язання зареєструвати податкову накладну в ЄРПН датою її подання на реєстрацію - 23.07.2021, та стягнення за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача витрат зі сплати судового збору та витрат на професійну правничу допомогу позовних вимог (арк.спр.132-140).

27.10.2021 року на адресу суду від представника ГУ ДПС у Луганській області надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що під час автоматизованого моніторингу податкових накладних ПП «Золоте Руно» від 05.07.2021 № 150 у зв`язку із не встановленням ознак безумовної реєстрації, під час перевірки відповідності операцій критеріям ризиковості здійснення операцій, встановлено відповідність операцій пункту 3 критеріїв здійснення операцій, що було зазначено в квитанції ДПС від 23.07.2021, отриманої ПП «Золоте Руно», а саме: «відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 05.07.2021 №150 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Відсутні відомості у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, щодо товару/послуги, 2711139700, що відповідає п. 3 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

17.08.2021 відбулось засідання Комісії ГУ ДПС у Луганській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Комісія регіонального рівня), створеної відповідно до наказу ГУ ДПС у Луганській області від 04.01.2021 №1 (із змінами), яке оформлено протоколом від 17.08.2021 №117. За результатами розгляду вищевказаних документів, Комісією регіонального рівня 17.08.2021 прийнято Рішення № 2996620/30319202 про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, в яких проставлено позначки, напроти відповідних підстав його прийняття рішення.

Щодо надання позивачем до суду копій документів які не були надані до ГУ ДПС у Луганській області для розгляду питання реєстрації податкової накладної, а саме: - договір на постачання продукції від 25.02.2021 № С00072059; - товарно-транспортна накладна № СЗР00001976 від 06 липня 2021 року; - договір поставки № ХА 41 від 01 січня 2021р.; - платіжне доручення №2821, відповідно до якого платником є ПП «Золоте Руно»; - товарно-транспортна накладна № КЛ000093161 від 23 червня 2021 року, зазначив, що, по-перше, на момент прийняття оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН, позивач не виконав вимоги Податкового кодексу України та Порядку № 520 щодо підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної (не надав повний пакет документів який у нього був), і саме з цих підстав контролюючий орган відмовив в реєстрацій податкової накладної; по-друге, Комісія ГУ ДПС у Луганській області приймала рішення за одних обставин та документів, а Позивач просить суд скасувати вказане рішення обґрунтовуючи іншими (додатковими) документами. Позивач фактично просить перебрати суд на себе функції контролюючого органу в частині дослідження документів та встановлення права Позивача на складання податкової накладної, що є неправомірною вимогою та не може бути задоволено. До дискреційних повноважень, належать і повноваження ДПС України щодо реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкової накладної, оскільки така прерогатива надається лише контролюючому органу, реєстрація податкової накладної є дискреційним повноваженням виключно ДПС України. Зазначаємо, що частиною другою пункту 25 Порядку №1165 та пунктами 2, 3, 9 та 10 Порядку №520 передбачено, що саме на Комісію регіонального рівня покладено обов`язок розгляду наданих документів і пояснень та прийняття рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної.

На підставі викладеного, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, та стягнення за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача витрат зі сплати судового збору та витрат на професійну правничу допомогу (арк.спр.144-153).

02.11.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив (арк.спр.185-188).

29.11.2021 ухвалою суду закрито підготовче провадження в адміністративній справі за позовом ПП «Золоте руно» до ГУ ДПС у Луганській області, ДПС України про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії та призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 грудня 2021 року (арк.спр.206-207).

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представник відповідачів у судовому засіданні заперечував проти задоволення вимог позивача з підстав, викладених у відзиві на позов та пояснень по справі.

Заслухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Золоте Руно» (код ЄДРПОУ 30319202), зареєстроване з 09.03.1999 року як юридична особа, є платником єдиного податку на додану вартість з 26.03.1999 року та перебуває на обліку платників податків у Головному управлінні ДПС у Луганській області (арк.спр. 214).

25.02.2021 між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ КОНТРАКТ+» було укладено договір на постачання продукції № С00072059, відповідно до якого, постачальник зобов`язується поставляти Покупцю продукцію, надалі іменовану «Товар», а покупець зобов`язується приймати вищевказаний «Товар» і здійснювати за нього оплату на умовах, передбачених цим Договором.

Найменування, кількість та асортимент Товару визначається замовленням Покупця при кожній поставці і відповідає накладним на поставлений Товар.

Накладні на поставлений Товар є невід`ємною частиною цього Договору (арк.спр.38-39).

Відповідно до договору на постачання продукції №С00072059 від 25.02.2021, позивачем на адресу покупця був виписаний Рахунок на оплату №ХЗР00005773 від 29 червня 2021 року, в якому визначені найменування, кількість та асортимент Товару, ціна за одиницю Товару та загальна вартість Товару. Всього найменувань Товару - 62, на загальну вартість 118 617,60 грн. (арк.спр.40).

05.07.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю «СОЮЗ КОНТРАКТ+», як покупець, здійснює сто відсоткову передоплату замовленого Товару, що підтверджується банківською випискою з ПриватБанку за період 05.07.2021 по 05.07.2021 (арк.спр.41-45). 06.07.2021 , відповідно до видаткової накладної №СЗР00001976 від 06.07.2021 та товарно-транспортної накладної №СЗР00001976 від 06.07.2021, Товар був відвантажений та отриманий покупцем - ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (арк.спр.46;47).

Саме Факт отримання передоплати від Покупця за Товар у визначеній кількості на певну суму став підставою для складання та направлення на реєстрацію до СРПН податкової накладної.

05.07.2021, на дату виникнення податкових зобов`язань, відповідно до п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України та відповідно до приписів п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України позивачем була складена податкова накладна №150 (арк.спр.19; 154), яку 23.07.2021, у відповідності до вимог Податкового кодексу України, направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних до Державної податкової служби України, а саме: Податкова накладна № 150 від 05.07.2021 щодо постачання 62 найменувань Товару на адресу ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (код ЄДРПОУ 42565072), на загальну суму 118617,60 грн., у тому разі сума ПДВ 19769,60 грн.

23.07.2021, згідно отриманої позивачем від ДПС України квитанції, податкова накладна № 150 прийнята, але реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації відповідачем зазначено наступне: «Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 05.07.2021 № 150 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Відсутні відомості у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, щодо товару/послуги, 2711139700, що відповідає п.З Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (арк.спр.22).

17.08.2021 Комісією ГУ ДПС у Луганській області прийнято Рішення № 2996620/30319202 про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, в яких проставлено позначки, напроти відповідних підстав його прийняття рішення: ненадання платником податку копій документів: договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з рахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. Також в рішенні зазначена додаткова інформація, що до поданого повідомлення не надано: договору постачання товарно-матеріальних цінностей (щодо визначення передбачених умов постачання), товарно-транспортної накладної на підтвердження факту перевезення товарно-матеріальних цінностей (арк.спр.49).

26.08.2021 ПП «ЗОЛОТЕ РУНО» направило контролюючому органу ГУ ДПС у Луганській області, скаргу на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної № 150 з додаванням пояснень та документів, що підтверджується квитанцією № 2 про прийняття документу (арк.спр.50-68; 69).

30.08.2021 позивач отримав рішення за результатами розгляду скарги № 39034/30319202/2 від ДПС України, з якого платнику податків повідомлено, що скарга на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації ПН № 150 залишено без задоволення.

Підставою для залишення скарги без задоволення ДПС України зазначає : «неподання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних» (арк.спр.70).

Позивач вважає вищевказане рішення ГУ ДПС у Луганській області про відмову в реєстрації податкової накладної № 150 від 05.07.2021 протиправним та таким, що підлягає скасуванню із зобов`язанням ДПС України реєстрації податкових накладних датою їх подання на реєстрацію.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до п.5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Пунктом 6 Порядку № 1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Критерії ризиковості платника податку на додану вартість визначені в додатку 1 до Порядку № 1165.

Так, платник податку відповідає критеріям ризиковості, якщо:

1.Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2.Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3.Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4.Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5.Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6.Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 та абзацу першого п.49.2 і п.49.18 ст.49 ПК України.

7.Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам п.п.16.1.3 п.16.1 ст.16 та п.46.2 ст.46 ПК України.

8.У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Відповідно до п. 5 та 6 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3). У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.

За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Згідно п. 7, 8, 9 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

Додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, якими є:

1. Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

2. Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 і 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку в податковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення.

3. Відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб`єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно з УКТЗЕД відповідно до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

4. Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів), за умови відсутності такого/такої товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування, поданому для реєстрації в Реєстрі, у таблиці даних платника податку як товару/послуги, що на постійній основі постачається (надається).

5. Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, поданому отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, величини залишку, що визначається як різниця обсягу придбання на митній території України з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги.

6. Складення розрахунку коригування на зменшення податкових зобов`язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, та подання для реєстрації в Реєстрі у строк, що перевищує 14 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановлених Кодексом.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок 520).

Відповідно до п. 2-11 Порядку 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстр платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження: інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питанні прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податково накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригуванню в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлене повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійсненню операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв`язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній /розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених і порушенням законодавства.

Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову і реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку копії первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у томі числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахувань наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних.

Тобто, первинним об`єктом судового дослідження в даній справі є обставини, за яких відповідач вчинив дії про зупинення реєстрації податкових накладних. Підставою для таких дій мають бути: чіткі критерії оцінки ступеня ризиків відповідних господарських операцій; конкретний перелік документів, перелік яких встановлений податковим законодавством.

Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

З матеріалів справи вбачається, що підставою для відмови у реєстрації податкової накладної №150 від 05.07.2021 є ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Суд звертає увагу на позицію висловлену в рішенні Європейського Суду з прав людини від 20.10.2011 у справі Рисовський проти України, в якому ЄСПЛ зазначив, що принцип належного урядування, зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах.

Головною рисою індивідуальних актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб`єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв`язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідність такого акту нормам чинного законодавства.

Оскаржуване рішення Головного управління ДІІС в Луганській області не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на не можливість реалізації свого права або обов`язку платником податків щодо виконання юридичного волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

Крім того, неправомірним є й посилання податкового органу у рішенні про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних на неподання окремих документів, без оцінки достатності та належності первинних документів, наданих платником податків.

З наявних матеріалів справи вбачається, що первинні документи, оформлені позивачем в рамках господарських відносин із контрагентом, копії яких надані разом із поясненнями для прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної, складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, які засвідчують факт реального виконання позивачем та його контрагентом господарських зобов`язань.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акту індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає оскаржуване рішення Комісії Головного управління ДПС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, відповідно до якого було відмовлено позивачу у реєстрації податкової накладної протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що всі сумніви та протиріччя контролюючого органу щодо дотримання позивачем вимог податкового законодавства України під час здійснення господарської діяльності повинні досліджуватися шляхом проведення перевірок такого платника податків, за умови наявності підстав для її проведення визначених ПК України, а не шляхом блокування реєстрації податкової накладної. Податковий орган не позбавлений у випадку реєстрації податкової накладної перевіряти у подальшому реальність господарських операцій між позивачем та його контрагентом за механізмами, визначеними положеннями Податкового кодексу України.

Стосовно позовної вимоги про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.28 Порядку №117 податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідні положення містить і Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246).

Так, відповідно до п. 19, п. 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення).

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується.

При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

За таких обставин, враховуючи той факт, що оскаржуване рішення про відмову у реєстрації податкової накладної визнано судом протиправними та скасовано, з урахуванням положень пункту 28 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №117 від 21.02.2018 року, пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246, суд вважає доцільним зобов`язати ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 05.07.2021 № 150 складеної Приватним підприємством «ЗОЛОТЕ РУНО», датою її фактичного надходження.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Частина 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В той же час, і ч. 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов`язок на позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги та заперечення.

Разом з тим, відповідачі як суб`єкти владних повноважень, не надали суду доказів на підтвердження правомірності рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд доходить висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат, суд виходив з того, що відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України,при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю, на користь позивача слід стягнути сплачений ним при поданні позовної заяви до суду судовий збір у сумі 4540,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Луганській області та Державної податкової служби України пропорційно.

Керуючись ст.ст.77, 90, 139,241-246,250,257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Приватного підприємства «Золоте руно» (код ЄДРПОУ 30319202, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Донецька, буд. 44) до Головного управління ДПС у Луганській області (код ЄДРПОУ ВП 44082150, місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72), Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8), про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Луганській області, а саме - рішення від 17.08.2021 № 2996620/30319202 про відмову у реєстрації податкової накладної від 05.07.2021 № 150 щодо постачання 62 найменувань Товару на адресу ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (код ЄДРПОУ 42565072), на загальну суму 118617,60 грн., у тому разі сума ПДВ 19769,60 грн.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 05.07.2021 № 150 щодо постачання 62 найменувань Товару на адресу ТОВ «СОЮЗ КОНТРАКТ+» (код ЄДРПОУ 42565072), на загальну суму 118617,60 грн., у тому разі сума ПДВ 19769,60 грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного надходження подання.

Стягнути на користь Приватного підприємства «Золоте руно» понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2270,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Луганській області.

Стягнути на користь Приватного підприємства «Золоте руно» понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2270,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України .

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складено 17 грудня 2021 року.

Суддя І.В. Тихонов