ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
03.06.10Справа №2а-4979/10/6/0170 (17:19) Окружний адміністративний суд АРК у складі головуючого суддіЛатиніна Ю.А. , при секретарі Усковій О. І., за участю:
Представника позивача - Ліхачова Артема Миколайовича, довіреність № б.н. від 01.02.10,
відповідача - не з'явився,
прокурора - - не з'явився, розглянув адміністративну справу
за позовом Першого заступника прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті,Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства "Сімбудтранссервіс"
про стягнення штрафу
Суть спору: Перший заступник прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до відповідача про стягнення фінансових санкцій в сумі 1 700,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані наявності порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, за результатами чого винесена постанова про застосування фінансових санкцій.
Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце судового розгляду, у судове засідання явку представника не забезпечив, клопотання про розгляд справи за його відсутності суду не надав, заперечення проти позову не скерував.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності прокурора та відповідача за наявними у матеріалах справи доказами.
Заслухав пояснення позивача, дослідив матеріали справи, оцінив докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Конституційний суд України в рішенні від 08.04.99 визначив, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбувалося чи може відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. При цьому, інтереси держави можуть збігатися повністю чи частково, або не збігатися зовсім з інтересами державних органів, державних підприємств та організацій чи з інтересами господарський товариств з часткою державної власності у статутному фонді. Держава може вбачати свої інтереси не тільки в їх діяльності, але й в діяльності приватних підприємств, товариств.
Пунктом 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України, визначено, що під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, треба розуміти орган державної влади або орган місцевого самоврядування, який законом наділений повноваженнями органу виконавчої влади.
В п.5 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України передбачено, що орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах фактично є позивачем у справі, порушеної за позовною заявою прокурора, є стороною в процесі, цей орган здійснює процесуальні дії відповідно до вимог процесуального законодавства.
Статтями 5, 6 Закону України “Про автомобільний транспорт”передбачено державний контроль на автомобільному транспорті, порядок здійснення якого визначає Кабінет Міністрів України.
Згідно з Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна автоінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, які уповноважені проводити перевірки з питань дотримання законодавства про автомобільний транспорт та застосовувати штрафні (фінансові) санкції у випадках виявлення порушень.
Відповідно до ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється та всі правовідносини, що виникають у державі. На цей час чинним законодавством встановлено у тому числі судовий порядок стягнення штрафних фінансових) санкцій. Зокрема, главою 24 Господарського кодексу України визначено загальні засади відповідальності учасників господарський відносин.
Статтями 222 та 223 Господарського кодексу України передбачено можливість реалізації в судовому порядку відповідальності за порушення у сфері господарювання.
Відповідно до п.28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначеній у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті затверджено постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.04, згідно з яким інспекція є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується.
Таким чином, саме Головна автоінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим визначені законодавцем у якості органу контролю за сплатою до бюджету штрафних (фінансових) санкцій.
Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в АР Крим у ході перевірки відповідача виявлено порушення законодавства з боку ТОВ “Сімбудтранссервіс”при здійсненні діяльності з надання послуг з регулярних перевезень пасажирів та вантажів, про що складений акт № 138270 від 11.07.09.
Постановою від 11.08.09 № 076742 до відповідача застосовано санкцію в сумі 1700,00 грн. за надання послуг з регулярних пасажирських перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт”.
Зазначена постанова відповідачем у судовому порядку не оскаржена та не скасована.
Таким чином, загальний розмір суми фінансових санкцій, що підлягає стягненню з ТОВ “Сімбудтранссервіс”, складає 1700 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
Згідно з п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 №1567 (далі - Порядок) фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідачу постанову.
Станом на 03.06.10 відповідачем в порядку ст. 71 КАС України доказів сплати заборгованості зі фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. суду не надано.
За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
За змістом ст. 94 КАС України, якщо позивач, звільнений від сплати судових витрат, у разі задоволення позовних вимог, судові витрати, які він не поніс, на його користь не стягуються.
Під час судового засідання, яке відбулось 03.06.10 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 07.06.2010 року.
Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Сімбудтранссервіс"(код з ЄДРПОУ 01268621) на користь державного бюджету України (р/р 31112106700002 в УДК у м. Сімферополі ГУ ДКУ в АРК, МФО 823026, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "адміністративні штрафи і інші санкції" заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. на підставі постанови № 076742 від 11.08.09.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Латинін Ю.А.