
Справа № 444/3178/21
Провадження № 3/444/1542/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2021 року м. Жовква
Суддя Жовківського районного суду Львівської області Оприск З. Л., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ГУ Держпраці у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Шевченківським ЛМУ УМВС України у Львівській області, 20.03.1997, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст. 41 КУпАП,
за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
В ході інспекційного відвідування, яке проводилося в період 18-19.10.2021 у Комунальному некомерційному підприємстві "Добросинсько-Магерівський Центр первинної медико-санітарної допомоги" Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівської району Львівської області, ЄДРПОУ 36761597, юридична адреса: 80327, Львівська обл., м.Жовква, смт. Магерів, вул. Яворівська, на підставі наказу Головного управління Держпраці у Львівській від 07.10.2021 № 1500-П, о 16 год. 00 хв. встановлено наступні порушення:
1) ч. 1 ст. 94 КЗпП, ч.1 ст.1 Закону України «Про оплату праці». Частиною 1 статті 1 ЗУ № 108 «Про оплату праці», ч. 1 ст.94 КЗпП України визначено, заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Структура заробітної плати, згідно статті 2 ЗУ №108 складається з: 1) основної заробітної плати; 2) додаткової заробітної плати; 3) Інші заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Під час проведення заходу державного контролю встановлено, що по підприємству має місце не нарахування всіх видів оплати праці відносно окремих працівників. Зокрема, ОСОБА_2 у серпні 2020 року не проведено нарахування та відповідно не виплачено обов`язкову доплату за медичну практику у розмірі від 5% до 8%, передбачену Колективним договором. Вказані порушення щодо ненарахування обов`язкових доплат за медичну практику в повному обсязі, та встановлені колективним договором, носить системний характер впродовж 2020 та 2021 роки та не усунено станом на 19.10.2021 року.
Також, окремим працівникам при наданні щорічних відпусток безпідставно не призначається та не нараховується матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічних відпусток.
2) ч. 4 ст. 24 КЗпП України, абзац перший постановляючої частини Постанова N 413 - відповідно до вимог ч.4 ст.24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Для дослідження даного питання оглянуто накази на прийняття на роботу за період 2020 року по день перевірки 21.10.2021, згідно наказу №45-к від 07.10.2021 ОСОБА_3 прийнято з 07.10.2021 на посаду сестри медичної на 1,0 ставки, а повідомлення про прийняття працівника на роботу подано філією до Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування 07.10.2021 о 22 год 46 хв; згідно наказу від 13.10.2021 №47-к ОСОБА_4 прийнято з 13.10.2021 на посаду кочегара на 1,0 ставки, а повідомлення про прийняття працівника на роботу подано філією до Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування 13.10.2021 о 22 год 45 хв.
3) ч.2 ст.30 КЗпП України - Роботодавцем не забезпечено достовірний облік виконуваної працівником роботи. Роботодавцем не забезпечено бухгалтерський облік витрат на оплату праці. Під час проведення заходу державного контролю встановлено розбіжності щодо режиму робочого часу. При огляді Правил внутрішнього трудового розпорядку (далі - Правила) встановлено, що для лікарів ЗПСМ, педіатра, терапевта, медичних сестер встановлюється п`ятиденний робочий тиждень з режимом роботи з 9.00 до 17.00, а в табелях обліку робочого часу встановлено шестиденний робочий тиждень з режимом робочого часу, який щоденно (щомісячно) міняється. Крім того, керівником не забезпечено достовірний бухгалтерський облік витрат на оплату праці в частині розрахунку оплати за медичну практику, передбачену Колективним договором.
4) ст.29 КЗпП України - Під час проведення інспекційного відвідування адміністрацією Підприємства надано Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників (далі - Правила), Колективний договір, укладений між адміністрацією та трудовим колективом Комунального некомерційного підприємства «Магерівська міська лікарня Магерівської селищної ради Жовківського району Львівської області» (далі - Колективний договір на 2019 - 2024 роки», однак, не надано жодних документів які б свідчили про ознайомлення працівників з Правилами та колективним договором.
5) п.2.5 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» (Наказ N 58)- при огляді особових карток форми № П-2 встановлено, що в особовій картці форми № П-2 ОСОБА_2 не внесено дані про призначення і переведення, з якими працівник повинен ознайомитися під підпис.
6) ч.4, ч.5 ст. 79 КЗпП - В ході проведення заходу державного контролю адміністрацією надано графіки надання щорічних основних відпусток на 2020 рік та 2021 рік, при огляді яких встановлено, що період надання відпусток не узгоджено з працівниками, оскільки адміністрацією не надано жодного документа, який би підтверджував ознайомлення працівників з графіками надання відпусток
7) ч.4 ст. 115 КЗпП; ст. 21 Закону України «Про відпустки» - Заробітна плата працівникам завесь час щорічної відпустки виплачується пізніше, ніж за три дні до початку відпустки. Як приклад, згідно наказу №30-к від 09.08.2021 ОСОБА_2 надано частину щорічної відпустки 9 календарних дні та 7 календарних днів додаткової відпустки з 10.08.2021, а заробітна плата за весь час відпустки виплачена 13.08.2021 (відомість №418 від 13.08.2021),
Таким чином ОСОБА_1 , т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства "Добросинсько-Магерівський Центр первинної медико-санітарної допомоги" Добросинсько- Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області з 08.04.2021 відповідно до наказу №112-К від 07.04.2021, вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 41 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав та повідомив, що всі порушення вимог законодавства про працюусунуті.
Суддею встановлено, що ОСОБА_1 винен у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, і підлягає адміністративній відповідальності.
Факт вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, ОСОБА_1 підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом №ЛВ12327/395/АВ/П/ПТ від 19.10.2021 року, Актом № ЛВ12327/395/АВ від 19.10.2021 року, копією наказу Комунального некомерційного підприємства "Магерівська міська лікарня" Магерівської селищної ради Жовківського району Львівської області № 4-к від 26.01.2021 року, довідкою про кількість декларацій, укладених лікарем ОСОБА_2 помісячно за 2020-2021 роки, копією особової картки працівника ОСОБА_2 , копією наказу Комунального некомерційного підприємства "Магерівська міська лікарня" Магерівської селищної ради Жовківського району Львівської області № 27-к від 05.06.2020 року.
Дії правопорушника слід кваліфікувати за ч.1 ст. 41 КУпАП, оскільки він вчинив порушення вимог законодавства про працю.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність судом не встановлено. Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, не встановлено. Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Беручи до уваги малозначність вчиненого адміністративного правопорушення та характер його вчинення, відсутність негативних наслідків вчинення такого, те, що порушення вимог законодавства про працюусунуті, ОСОБА_1 потрібно звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю і обмежитись усним зауваженням, справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП потрібно закрити.
Керуючись ст. 22, 41, 280, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю і обмежитись усним зауваженням.
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП закрити.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення шляхом реалізації повноважень щодо нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов`язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Суддя: Оприск З. Л.