
Єдиний унікальний номер: 379/1272/21
Провадження № 3/379/717/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 грудня 2021 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін Володимир Іванович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від відділення поліції № 2 Білоцерківського районного управління поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 та ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не відомо, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, 05.11.2021 та 09.12.2021 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 з накладенням штрафів, ,
ВСТАНОВИВ:
11.12.2021 близько 05 год. 30 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання, а саме в АДРЕСА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив відносно своєї сестри ОСОБА_2 насильство в сім`ї, а саме: умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою та погроз фізичною розправою, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров`ю ОСОБА_2 , чим вчинив порушення повторно.
Крім того, 11.12.2021 близько 16 год. 18 хв. в АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 психологічного характеру, а саме: голосно кричав та виражався нецензурною лайкою в бік ОСОБА_2 , чим міг завдати шкоди її психічному здоров`ю.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явися, повідомлявся належним чином.
Стаття 268 КУпАП визначає, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Таким чином, перешкоди для розгляду справи у відсутність особи, яка притягається до адміністративної - відсутні.
Згідно ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).
Ознайомившись з матеріалами справ про адміністративні правопорушення, встановлено, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 173-2 КУпАП і його вина підтверджується матеріалами справ, а саме:
-протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ №738300 та № 739565 від 11.12.2021;
-копіями рапортів від 11.12.2021
-поясненнями ОСОБА_1 від 11.12.2021;
-поясненнями ОСОБА_2 від 11.12.2021;
-довідкою про притягнення до адміністративної відповідальності за останні 12 місяців;
-постановою Таращанського районного суду від 25.11.2021;
-постановою Таращанського районного суду від 09.12.2021.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями за будь-яке з вчинених правопорушень. В зв`язку з цим матеріали щодо вищевказаних правопорушень підлягають об`єднанню в одне провадження.
Враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо вчинення декількох адміністративних правопорушень однією особою, які розглядаються однією посадовою особою, вони мають бути об`єднані в одне провадження.
Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Оскільки, ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення, суд вважає необхідним призначити найбільш суворе адміністративне стягнення в межах встановлених санкцією частини 2 статті 173-2 КУпАП, але не у максимальному вигляді - у виді адміністративного арешту на строк п`ять діб. Вказаний вид стягнення в даному випадку, вважаю доцільним і достатнім для його виправлення, а також попередження здійснення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП із ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись статтями 33-36, 173-2 ч. 2, 283-285, 287, 289, 294, 299, 307, 308 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справ № 379/1272/21 (3/379/717/21) та № 379/1273/21 (3/379/718/21) об`єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи 379/1272/21, номер провадження 3/379/717/21.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-2 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком на п`ять діб.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
Отримувач коштів – ГУК у Київ.обл/Таращанська міс/22030101, ЄДРПОУ – 37955989, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA408999980313111206000010850, код класифікації доходів бюджету – 22030101.
Роз`яснити правопорушнику його обов`язок сплатити штраф не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Київського апеляційного суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: В. І. Зінкін