Рішення № 101920073, 10.12.2021, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2021
Номер справи
580/6953/21
Номер документу
101920073
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2021 року справа № 580/6953/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Білоноженко М.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Паланської сільської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

10.09.2021р. до Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Черкаській області(далі - відповідач) в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області щодо неприйняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у приватну власність земельної ділянки кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 площею 1,00 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що розташована в адміністративних межах села Томашівка Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області.

- зобов`язати Паланську сільську раду Уманського району Черкаської області розглянути заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у приватну власність земельної ділянки кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 площею 1,00 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, що розташована в адміністративних межах села Томашівка Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області за вх. № 1262/06-04 від 17 травня 2021 року, та прийняти мотивоване рішення з оцінкою усіх істотних обставин, які у відповідності зі статтею 118 ЗК України мають значення при вирішенні питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом подання відповідачем у встановлений судом строк звіту про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог, позивачем зазначено, що їй було надано відповідачем дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки. На замовлення позивача, розроблено проект землеустрою. Позивач зазначає, що нею було подано до відповідача заяву про затвердження розробленого проекту щодо відведення у приватну власність земельної ділянки кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 площею 1,00 га, однак відповідачем у встановлений Законом строк не прийнято жодного рішення щодо розгляду її заяви про затвердження проекту.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 11.10.2021р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

01.12.2021р. до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. Представник зазначив, що позивач звернулася 17.05.2021р. до Відповідача з заявою про затвердження проекту землеустрою та передачі у власність земельної ділянки, площею 1,0000 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003, але, як з`ясувалось, відповідач не має ніякого відношення до даної ділянки, тому, що фактично довгий період часу ділянку з кадастровим номером 7124388900:01:004:0003 площею 1,00 га фактично використовує громадянка ОСОБА_2 , у зв`язку із чим рішенням від 16.09.2021р. скасовано власне про надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою на вказану земельну ділянку. Крім того, вказано, що рішенням від 09.11.2021р. затверджено проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки іншій особі - ОСОБА_2

08.12.2021р. позивачем подано відповідь на відзив, в якій зазначив про безпідставність доводів відповідача у відзиві на позов з підстав викладених у позові та зазначено, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов`язані з реалізацією певних суб`єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб`єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Звернуто увагу суду, що дату подачі відповіді Паланською сільською радою не прийнято жодного рішення відносно поданої позивачем заяви про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у приватну власність земельної ділянки. Враховуючи вимоги статті 118 ЗК України, відповідачем мало бути прийнято одне з рішень або про затвердження або про відмову в затвердженні проекту землеустрою. Посилання Відповідача на прийняття інших рішень, які, у свою чергу, виходять за межі повноважень органу місцевого самоврядування, є безпідставними, та такими, що суперечать чинному законодавству України.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

На підставі рішення Паланської сільської ради від 28.01.2021р. №6-33/VIII "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою", відповідно до замовлення позивача сертифікованим інженером-землевпорядником розроблено Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства в межах с. Томашівка, Уманського району Черкаської області.

Зазначений Проект складається із: завдання на розроблення проекту землеустрою, Пояснювальної записки, Копія клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, Довідка Держгеокадастру, Матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування, Відомість обчислення площі земельної ділянки, Копія паспорта, копія ідентифікаційного номера, Акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, Список межових знаків переданих на зберігання, Кроки межового знака, схема прив`язки межових знаків до об`єктів і контурів на місцевості, перелік обмежень, Викопіювання, Кадастровий план, схема перенесення в натуру (на місцевість) поворотних точок меж земельної ділянки, Копії кваліфікаційних сертифікатів, копія свідоцтва про повірку робочого засобу вимірювальної техніки, Копія реєстраційного посвідчення власника апаратури супутникових радіонавігаційних систем, Копія довідки №673 виданої ПрАТ «Систем Солюшнс», Копія виписки координат ДГМ із Банку геодезичних даних, Матеріали погодження проекту землеустрою.

Згідно з висновком від 05.04.2021р. №4273/82-21 про розгляд докуметнації із землеустрою, складеного експертом державної експертизи Ященко Н.В., проект землеустрою погоджений.

Відповідно до п. 9 висновку зауваження та пропозиції до документації - відсутні. Пункт 8 - проект відповідає земельному законодавству та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам.

17.05.2021р. Позивачем подано до відповідача заяву (вх. Паланської сільської ради від 17.05.2021р. №1262/06-04) про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 площею 0,8169 га у власність. До заяви додано вищевказаний проект землеустрою та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Позивач, вказує, що станом на дату подання нею позову, відповідач не розглянув поданий проект та не прийняв жодного із рішень передбачених ЗК України, чим допустив протиправну бездіяльність відповідача, у зв`язку із чим позивач звернулась із даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає, що ст. 14 Конституції України гарантує право власності на землю. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Законом, який регулює земельні правовідносини, є Земельний кодекс України від 25.10.2001 №2768-III (далі - ЗК України), а також прийняті відповідно до Конституції України та цього Кодексу нормативно-правові акти.

Відповідно до п. б ч. 1 ст. 81 ЗК України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Частинами 1-3 ст. 116 ЗК України встановлено, що громадяни набувають права власності земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться, зокрема, у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом (п. "в" ч. 3 ст. 116 ЗК України).

У статті 121 ЗК України передбачено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам. Зокрема, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Абзацом 2 ч. 1 ст. 123 ЗК України передбачено, що рішення про надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Згідно ч. 6 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Отже, рішенню про надання або відмову у наданні земельної ділянки у власність або користування передує отримання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Згідно з вимогами ст. 50 Закону України «Про землеустрій» (у редакції чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин), проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали пере

Згідно з частиною першою статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР), сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до частини п`ятої статті 46 Закон № 280/97-ВР сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Повноваження відповідних органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування встановлені статтями 118, 122, 123 Земельного кодексу України, статтями 26, 33, 59 Закону №280/97-ВР.

Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону №280/97-ВР передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до статті 59 Закону № 280/97-ВР рішення місцевої ради приймаються у формі відповідних рішень, прийнятих на сесії місцевої ради та рішень виконавчого комітету.

Згідно ч. 9 -11 ст. 118 ЗК України (у редакції чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин) Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Аналіз вказаних положень ст. 118 ЗК України дає підстави дійти висновку, що орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, отримавши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, у двотижневий строк з дня його отримання, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або ж про відмову у передачі земельної ділянки у власність.

Вказане питання відповідач вирішує за наслідками розгляду відповідного проекту на пленарному засіданні.

Як встановлено вище судом, 17.05.2021р. позивачем подано до відповідача заяву (вх. Паланської сільської ради від 17.05.2021р. №1262/06-04) про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 площею 0,8169 га у власність. До заяви додано вищевказаний проект землеустрою та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Вказана обставина не заперечується відповідачем та підтверджується ним у поданому відзиві на адміністративний позов.

Разом з тим, відповідач не здійснив розгляд проекту землеустрою, поданого позивачем до заяви від 17.05.2021р., а ні у строки встановлені ст. 118 ЗК України, а ні станом на час розгляду даної справи, доказів такого розгляду відповідачем до суду не надано.

Суд зазначає, що з дати подання позивачем проекту землеустрою (17.05.2021р.) та до часу прийняття рішення у даній справі, відповідачем не надано до суду доказів прийняття ним, рішення про затвердження поданого проекту землеустрою чи відмову у такому затвердженні.

Вказані обставини свідчать про те, що у спірних правовідносинах відповідачем, у порушення ч. 9 ст. 118 ЗК України, не прийнято жодного з рішень, за результатами розгляду поданого проекту, по його затвердження чи відмову у такому затвердженні.

Як вбачається із відзиву, відповідач вказує на те, що він не має ніякого відношення до земельної ділянки, площею 1,0000 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003, оскільки фактично довгий період часу вказану ділянку фактично використовує громадянка ОСОБА_2 , у зв`язку із чим рішенням від 16.09.2021р. скасовано власне про надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою на вказану земельну ділянку. Крім того, вказано, що рішенням від 09.11.2021р. затверджено проект землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки іншій особі - ОСОБА_2 .

Судом встановлено, що станом на дату розгляду даної справи, відомості публічної кадастрової карти України свідчать про те, що земельна ділянка, площею 0,8169 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 перебуває у приватній власності, про що внесено відомості (зміни до них) до Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Разом з тим, вказані відповідачем та встановлені судом обставини, на переконання суду, не можуть слугувати належною підставою для не розгляду проекту землеустрою позивача, оскільки, як зазначалось вище судом, обов`язок із розгляду поданого особою проекту землеустрою та прийняття одного з рішень за наслідками такого розгляду, покладено на орган місцевого самоврядування в силу прямих приписів ст. 118 Земельного кодексу України.

З урахуванням зазначеного, суд доходить висновку, що відповідач не довів, що у спірних правовідносинах діяв з дотриманням порядку, меж і способу дій, визначених законом.

Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неприйняття рішення за наслідками розгляду заяви позивача про затвердження Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,8169 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003.

Крім того, відповідно до п.4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Згідно ч. 4 ст. 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

При цьому адміністративний суд у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за такими критеріями.

Так, згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" від 21.05.1997р. №280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР), питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Частинами 1 та 2 ст.59 Закону №280/97-ВР передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Таким чином, орган місцевого самоврядування наділений виключними повноваженнями щодо вирішення питання, що є предметом даного спору, на пленарних засіданнях ради шляхом прийняття розпорядчого індивідуального правового акта - рішення.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом, зокрема, у постановах від 12.09.2019р. в адміністративній справі №320/5699/15-а та від 10.09.2019р. в адміністративній справі №820/2632/17.

З урахуванням вищевказаного та беручи до уваги допущену відповідачем бездіяльність, а також те, що вирішення питань регулювання земельних відносин здійснюється виключно на пленарному засіданні сільсьої ради, суд доходить висновку, що для забезпечення виконання завдання адміністративного суду, вказаного у ст.2 КАС України, належним і ефективним способом повного захисту порушеного права позивача є зобов`язання відповідача розглянути заяву позивача про затвердження проекту землеустрою та передачу земельної ділянки, площею 0,8169 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 у власність, на черговій сесії Паланської сільської ради, з урахуванням правової оцінки суду у даному рішенні та прийняти рішення у відповідності до ст. 118 Земельного кодексу України про затвердження проекту чи відмову у такому затвердженні.

Згідно частин 1,2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд доходить висновку про часткову обгрунтованість позовних вимог з огляду на що позов належить задовольнити частково.

Згідно частин 1,3 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи, що позов належить задовольнити частково, а позивачем понесено судові витрати із сплати судового збору у сумі 908,00 грн, що підтверджується оригіналом квитанції від 09.09.2021р. №55242 на суму 908,00 грн., наявної у матеріалах справи, суд дійшов висновку про стягнення частини понесених позивачем судових витрат пропорційно частині задоволених позовних вимог за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача у сумі 454,00 грн.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 72, 76, 90, 241-246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Паланської сільської ради щодо неприйняття рішення за результатом розгляду заяви ОСОБА_1 від 17.05.2021р. (вх. Паланської сільської ради від 17.05.2021р. №1262/06-04) про затвердження проекту землеустрою та передачу в приватну власність земельної ділянки площею 0,8169 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003.

Зобов`язати Паланську сільську раду (20340, Черкаська область, Уманський район, с. Паланка, вул. Грушевського, буд. 11, код ЄДРПОУ - 26261301) розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) від 17.05.2021р. (вх. Паланської сільської ради від 17.05.2021р. №1262/06-04) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,8169 га, кадастровий номер 7124388900:01:004:0003 у власність ОСОБА_1 , на черговій сесії Паланської сільської ради, з урахуванням правової оцінки суду у даному рішенні, та прийняти рішення у відповідності до ст. 118 Земельного кодексу України, про затвердження проекту чи відмову у його затвердженні.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Паланської сільської ради (20340, Черкаська область, Уманський район, с. Паланка, вул. Грушевського, буд. 11, код ЄДРПОУ - 26261301) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) судові витрати із сплати судового збору у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту.

Суддя Марина БІЛОНОЖЕНКО