Постанова № 101870819, 24.11.2021, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
24.11.2021
Номер справи
505/3338/21
Номер документу
101870819
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 505/3338/21

Провадження № 3/505/2558/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

24.11.2021 р. Котовський міськрайонний суд Одеської області в

скдаді:

головуючої судді Павловської Г.В.

при секретарі Мараренко О.М.

за участю проокурора ОСОБА_1

особи, відносно якої складено адмінпротокол ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний протокол який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності відносно

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працювала

головним спеціалістом відділу обслуговування розпорядників коштів та інших

клієнтів, Управління Державної казначейської служби України у Подільському

районі Одеської області, на даний час не працює, яка зареєстрована та мешкає

за адресою: АДРЕСА_1 ,

-за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_2 , припинивши діяльність на посаді головного спеціаліста відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області з 12 червня 2020 року, являючись суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 01 квітня 2021 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2020 рік типу - після звільнення, чим порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом заступника начальника управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області № 01-к від 26 квітня 2019 року ОСОБА_2 присвоєно 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.

Наказом заступника начальника управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області № 03-к від 27.05.2020 ОСОБА_2 переведено на посаду головного спеціаліста відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області.

Згідно п.п. «в» п.1 ч.І ст.З Закону України «Про запобігання корупції», посада головного спеціаліста відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області ОСОБА_2 віднесена до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на державного службовця.

Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади,та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно відповіді на запит ДСР НПУ за підписом керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції А. Ковтуненко (вихідний № 71- 03/4127/20 від 06 лютого 2020 року), зазначено, що усі документи, які суб`єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ITC Реєстр), зберігаються в ITC Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині ITC Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ITC Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.

21 травня 2020 року ОСОБА_2 подала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік.

Своєчасне подання вище зазначеної декларації свідчить проте, що ОСОБА_2 має навички користування «Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та ознайомлена з строками подачі декларацій відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Наказом заступника начальника управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області № 04-к від 11 червня 2020 року ОСОБА_2 звільнено з посади головного спеціаліста відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області з 12 червня 2020 року.

З наказом про звільнення № 04-к від 11 червня 2020 рок вона ознайомлена 12 червня 2020 року.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_2 була зобов`язана подати декларацію особи яка припинила виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2020 рік не пізніше 31 березня 2021 року.

З інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» стало відомо, що ОСОБА_2 подала декларацію особи, яка припинила виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2020 рік типу - після звільнення 01 квітня 2021року, тобто з порушенням строків.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно, без поважних причин подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, типу «після звільнення».

В судовому засіданні прокурор Подільської окружної прокуратури Бургар О.В. просила визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави.

ОСОБА_2 у судовому засіданні вину визнала, суду пояснила, що з 02.10.2020 року по 12.06.2021 року працювала на посаді головного спеціаліста відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України у Подільському районі Одеської області та була звільнена за згодою сторін. Декларацію за 2020 рік, після звільнення не подала, оскільки в неї дома не було інтернету. 01 квітня 2021 року о 20 годині 24 хвилини декларацію відправила знайома з дому. Просила суворо не карати.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора Бургарт О.В., дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 1046/2021 від 01 жовтня 2021 року, рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України Бойченко С. від 01 жовтня 2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , копією паспорта ОСОБА_2 , листом в.о. керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя ОСОБА_4 від 12 травня 2021 року, повідомленням №01-09-06/41 від 07 квітня 2021 року, копією наказу №04-к від 11 червня 2020 року, копією наказу №11-к від 02 жовтня 2012 року, копією витягу з наказу №03-к від 27 травня 2020 року, витягом з наказу №01-к від 26 квітня 2019 року, копією попередження від 30 липня 2012 року, копією присяги від 02 жовтня 2012 року, копією декларації, копією витягу наказу №251 о/с від 29 липня 2021 року.

Відповідно до санкції ст.172-6ч.1КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_2 , ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення стягується судовий збір на користь державного бюджету України, у сумі 454 гривень.

На підставі абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ст.ст. 251, 252, 280, 283-285, 289 КУпАП, суд–

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. - отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена на протязі 10 днів до Одеського апеляційного суду в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Суддя Г.В. Павловська