Ухвала суду № 101858546, 13.12.2021, Новобузький районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
13.12.2021
Номер справи
481/1616/21
Номер документу
101858546
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 481/1616/21

Провадж.№ 1-кс/481/483/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.12.2021 року cлідчий суддя Новобузького районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новий Буг клопотання прокурора Казанківського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, зареєстрованому 03.12.2021 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12021152270000355 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,

про надання тимчасового доступу до речей і документів,

Встановив

У провадженні СВ ВП № 1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області перебуває кримінальне провадження № 12021152270000355 від 03.12.2021 року за фактом заволодіння, привласнення майна або його розтрати невстановленими особами під час реконструкції частини водогону від смт. Казанка до с. Володимирівка: відгалуження до с. Миколаївка Казанківського групового водопроводу Казанківського району Миколаївської області за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 07.10.2021 року з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено договір №735 щодо реконструкції частини водогону від смт. Казанка до с. Володимирівка: відгалуження до с. Миколаївка Казанківського групового водопроводу Казанківського району Миколаївської області (ДК 021:2015:45454000-4- Реконструкція) вартістю 12 300 553,60 грн.

Відповідно до Локального кошторису на будівельні роботи № 2-1-1 (додаток до договору підряду № 735) встановлено, що загальна довжина водопроводу (500мм та 6000мм), який відповідно до умов договору підлягає реконструкції становить 6200 метрів, також передбачено укладання 6120,6 метрів поліетиленової труби РЕ 100 SDR-17 (ІОМПа) діаметром 225x13,4мм.

Крім цього, пунктом 21 локального кошторису на будівельні роботи №2-1-1 (додаток до договору підряду № 735) передбачено зворотні матеріали, а саме брухт металевий в кількості 331,3643 тон вартістю 1794834,73 грн. (вартістю 5416,50 грн за 1 тону).

За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_1 № 1779/01 від 03.12.2021 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » із ІНФОРМАЦІЯ_1 укладено договір № 877 від 26.11.2021 року щодо реалізації брухту металу.

Механізм списання об`єктів державної власності визначено Порядком списання об`єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1314 від 08.11.2007 року (далі Порядок).

Пунктом 21 Порядку передбачено, що розбирання та демонтаж майна, що пропонується до списання, проводиться тільки після прийняття відповідним суб`єктом управління рішення про надання згоди (згідно з цим Порядком) на списання майна (крім випадків пошкодження майна внаслідок аварії чи стихійного лиха).

Відповідно до п. 23 Порядку усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів. Отримані в результаті списання майна основні засоби оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку основних засобів.

Так, сумнівним є необхідність реалізації зазначених труб за ціною брухту металу (значно нижчою), а не за ціною виробу, оскільки технічний стан вказаних труб та їх оцінку можливо встановити тільки після їх демонтажу, оприбуткування на рахунках бухгалтерського обліку, а не до укладання договору підряду № 735.

Також, сторона обвинувачення вважає необгрунтованими відомості, які зазначено у кошторисній документації до договору підряду № 735, щодо загальної ваги брухту металу, який повинен утворитися в результаті демонтажу сталевих труб, оскільки вагу таких труб також можливо встановити виключно після їх демонтажу шляхом зважування.

Крім цього, опрацюванням відомостей у мережі Інтернет встановлено, що TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (веб-сайт ІНФОРМАЦІЯ_5 ) здійснює діяльність пов`язану із реалізацією металевих виробів, в тому числі й металевих труб діаметром 530 мм. Відповідно до прайсу, який опубліковано на веб-сайті TOB « ІНФОРМАЦІЯ_4 » встановлено, що вартість демонтованої сталевої труби діаметром 530 мм (товщина стінки 7мм, довжиною 2,32 м) становить 2058,84 грн. за 1 м.п. (19000 грн. за 1 тону без НДС, 22800 грн. за 1 тону без НДС, 22800 грн. за 1 тону з НДС).

Також, з інформації ІНФОРМАЦІЯ_1 № 1779/01 від 03.12.2021 року вбачається, що оцінка демонтованих металевих труб не проводилась.

Водночас, пунктом 24 Порядку визначено, що оцінка придатних вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, отриманих в результаті списання майна, проводиться відповідно до законодавства.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» проведення оцінки майна є обов`язковим, крім іншого, у зв`язку з необхідністю захисту суспільних інтересів.

Сторона обвинувачення вважає, що в даному випадку захист суспільних інтересів полягає у можливості реалізації сталевих труб (демонтованих в ході реконструкції) за більш високою та вигідною ціною, а не за ціною брухту металу, що очевидно є найнижчою ціною.

Перед проведенням реалізації сталевих труб, які утворилися внаслідок демонтажу водогону, ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно було замовити проведення незалежної їх оцінки уповноваженими суб`єктами оціночної діяльності.

На переконання сторони обвинувачення, ІНФОРМАЦІЯ_1 також в порушення вимог законодавства укладено з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » договір № 877 від 26.11.2021 щодо реалізації брухту металу.

Отриманні внаслідок демонтажу сталеві труби ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідно оприбуткувати на рахунках, провести їх незалежну оцінку та реалізовувати на електронних аукціонах в електронній торговій системі, з урахуванням вимог Порядку відчуження об`єктів державної власності, що забезпечить їх реалізацію на конкурентних засадах очевидно за вищою вартістю аніж вартістю брухту металу.

Так, в ході досудового розслідування, 03.12.2021 року проведено огляд місця події, а саме ділянки місцевості між смт. Казанка та с. Миколаївка, в ході якого крім іншого виявлено 74 металеві труби діаметром 53 см, довжиною 11,5 метри, товщиною стінки 8 мм.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у проведенні товарознавчої експертизи та будівельно-технічної експертизи з метою визначення технічного стану інженерних мереж (водогону, зокрема сталевих труб), а також встановлення фактичної вартості сталевих труб діаметром 530мм товщиною стінки 7 мм та 8 мм, які демонтуються під час проведення реконструкції частини водогону від смт. Казанка до с. Володимирівка: відгалуження до с. Миколаївка Казанківського групового водопроводу Казанківського району Миколаївської області.

З метою проведення експертиз необхідно надати експерту об`єкти дослідження (зокрема сталеві труби та їх зразки), а також надати доступ до частини водогону від смт. Казанка до с. Володимирівка: відгалуження до с. Миколаївка Казанківського групового водопроводу Казанківського району Миколаївської області.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримав, та просив його задовольнити у повному обсязі.

Вислухавши думку прокурора, дослідивши письмові матеріали долучені до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021152270000355, вказує на те, що ВП № 1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області проводиться досудове розслідування за фактом привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становище, з правовою кваліфікацією за ч.2 ст.190 КК України.

В ході огляду 03.12.2021 року місця події, було виявлено кількості 74 металеві труби кожна наступними розмірами: довжиною 11,5 м, діаметром 53 см, товщина металу 8 мм кожна; вантажний автомобіль DAF XF, д/н НОМЕР_1 , з причепом, д/н НОМЕР_2 , синьо-білого кольору; автомобіль МАЗ синього кольору, д/н НОМЕР_3 , з краном; автомобіль КРАЗ зеленого кольору, д/н НОМЕР_4 , з краном.

Постановою старшого слідчого від 06.12.2021 року вилучені речі були визнані речовим доказом у справі.

Відповідно до ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (ч. 5ст. 163 КПК України).

Відповідно ч.1ст. 245 КПК України, у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. У випадку, якщо проведення експертизи доручено судом, відібрання зразків для її проведення здійснюється судом або за його дорученням залученим спеціалістом.

Відповідно до ч. 2ст. 245 КПК Українипорядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166 цього Кодексу).

У частині 2ст. 245 КПК України, зазначено, що порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів.

Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що відібрання зразків необхідне для проведення експертного дослідження, а сама по собі отримана інформація або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

Керуючись п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132, ст. 159, п. 7 ч. 1 ст. 162, ст.ст. 163, 164 КПК України, -

Постановив:

Клопотання начальника Казанківського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, зареєстрованому 03.12.2021 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12021152270000355 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ відділення поліції №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області капітану поліції ОСОБА_4 , слідчому СВ відділення поліції №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області лейтенанту поліції ОСОБА_5 , начальнику Казанківського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_3 , прокурорам Казанківського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , тимчасовий доступ до

?74 сталевих труб, які оглянуто 03.12.2021 року в ході огляду місця події з можливістю вилучення з них зразків, а саме 20 відрізків сталевої труби по 1 м. кожен;

?частини водогону від смт.Казанка до с.Володимирівка: відгалуження до с.Миколаївка Казанківського групового водопроводу Казанківського району, Миколаївської області ( з можливістю вилучення зразків сталевої труби для проведення експертиз),

що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , які знаходяться на ділянці місцевості між смт.Казанка та с.Миколаївка Баштанського району Миколаївської області.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали проголошений 14.12.2021 року о 11:00 год.

Слідчий суддя