
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
вул. Гоголя, 133, м. Миргород, Миргородський район, Полтавська область, Україна, 37600
Справа № 541/2997/21
Провадження № 2-а/541/44/2021
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2021 року м. Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі:головуючої судді – Городівського О.А.
за участю секретаря судового засідання – Непокупна Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції України в м. Київ
про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі, серії 1 АВ № 03103183 від 24.10.2021,-
в с т а н о в и в :
16 листопада 2021 року до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області з зазначеним позовом звернувся ОСОБА_1 . В обґрунтування позову вказав, що Департаментом патрульної поліції у м. Києві відносно нього складено постанову за порушення правил дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі, за якою на нього накладено адміністративне стягнення. Вказує, що постанови були складені без його участі та участі особи яка керувала транспортним засобом. Вказав, що автомобілем керував його знайомий ОСОБА_2 , в той час як позивач сидів на пасажирському сидінні. З постанови не вбачаються наявними докази, де було візуально видно, що саме позивач знаходився за кермом. На підставі вищенаведеного прохав оскаржувану постанову визнати незаконною та скасувати її у передбаченому законом порядку.
Ухвалою судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 17 листопада 2021 року відкрито провадження у справі та призначено провадження першого судового засідання.
У встановлений судом строк відповідач відзиву не подав.
В судове засідання позивач не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, 24 жовтня 2021 року постановою серії 1 АВ № 03103183 позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, за перевищення, особою яка керувала транспортним засобом Renault Fluence днз НОМЕР_1 , встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів на 32 км/год, на а/д Київ-Харків-Довжанський 324+515км.
Порушення зафіксоване в автоматичному режимі.
Позивач не заперечує, що являється власником автомобіля Renault Fluence днз НОМЕР_1 .
У відповідності до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) адміністративна відповідальність наступає в разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
У відповідності до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
У відповідності до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
В ході судового розгляду, повідомленні позивачем обставини на які він посилався як на підставу своїх скасування постанов, свого об`єктивного підтвердження не знайшли.
Суд зауважує, що у відповідності до ч.1 ст. 14-1 КУпАП, до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.
Разом з тим, у відповідності до ч.ч1,3 ст. 14-3 КУпАП, адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою і третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі (за допомогою комплексу технічних засобів автоматичного визначення вагових, габаритних та інших параметрів транспортного засобу з функціями фотозйомки та/або відеозапису, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на момент запиту відсутні відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи. Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, у випадках, передбачених статтею 279-7 цього Кодексу.
Згідно ст. 279-7 КУпАП, відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 14-3 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою про накладення адміністративного стягнення законної сили, особа, яка користувалася транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.
Доказів вчинення таких дій законним володільцем майна суду надано не було. Навпаки, позов містить вказівку на не проведення жодних заходів позасудового врегулювання спору.
З огляду на встановлені у справі обставини, суд дійшов висновку про правомірність дій суб`єкта владних повноважень по притягненню ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП.
Окремо слід зауважити, що позивач звернув свої вимоги до неналежного відповідача, що є самостійною підставою для відмови у позові, так як відповідного клопотання позивач не заявляв.
З оскаржуваної постанови вбачається, до адміністративної відповідальності позивача було притягнуто посадовою особою Департаменту патрульної поліції (м. Київ, вул. Ф. Ернста,3, ЄДРПОУ 40108646) в свою чергу позивач звертає свої вимоги до Головного управління національної поліції України в м. Києві (м. Київ, вул. Володимирська, 15, ЄДРПОУ 40108583), яке не має жодного відношення до винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі, серії 1 АВ № 03103183 від 24.10.2021.
Твердження позивача не спростовують законності постанови серії 1 АВ № 03103183 від 24.10.2021, а тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Підстави для розподілу судових витрат - відсутні.
Керуючись ст.ст.5, 9, 241-246, 250,286 КАС України,
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції України в м. Київ про визнання незаконною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі, серії 1 АВ № 03103183 від 24.10.2021.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з дня його проголошення.
Рішення набирає чинності після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О. А. Городівський