
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2021 року Справа № 480/11659/21
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Павлічек В.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/11659/21 за позовом Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), третя особа - ОСОБА_1 про скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації (вул. Іллінська, 97,м. Суми,Сумська область,40009), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) (вул. Петропавлівська, 75,м. Суми,Сумська область,40003), в якій просить скасувати постанову головного державного виконавця Діхтяренка В.О. про накладення штрафу, Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції від 20.10.2021 по ВП № 66777864.
Позовні вимоги обгрунтовуються тим, що 25.10.2021 на адресу Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації надійшла постанова Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м. Суми) від 20.10.2021 по ВП №66777864, про накладення штрафу на Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації в розмірі 10 200,00 грн., за невиконання рішення суду без поважних причин. Позивач вважає дану постанову неправомірною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки на виконання рішення від 29.07.20201 року по справі 480/2739/21 рішенням робочої наради 06.09.2021 було прийнято рішення, що правові підстави для надання ОСОБА_1 статусу члена сім`ї загиблого(померлого) ветерана війни відповідно до ст. 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" відсутні. При цьому листом від 29.09.2021 року №01-54/5632 відповідача було проінформовано про стан виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 №480/2739/21.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами розгляду термінових адміністративних справ, передбачених ст. ст. 268, 269, 287 Кодексу адміністративного судочинства України. Крім того даною ухвалою залучено до участі у справі № 480/11659/21, в якості співвідповідача Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Суми) та в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_1 . Також даною ухвалою витребувано у Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) належним чином завірену копію матеріалів виконавчого провадження ВП № 66777864.
Представником Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) було надано суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в їх задоволенні, зокрема, зазначивши, що рішення суду боржником не виконано, розгляд звернення ОСОБА_1 про надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, з урахуванням висновків суду не відбулось, а отже при винесенні оскаржуваної постанови державний виконавець діяв відповідно до наданих йому повноважень в порядку, що визначений законом для виконання даної категорії справ (а.с. 51-52). Також суду було надано копії матеріалів виконавчого провадження ВП № 66777864.
Представником Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) відзиву на позовну заяву суду надано не було.
ОСОБА_1 було надано суду заяву, в якій, зокрема, зазначено, що підтримує позицію відповідача щодо застосування по Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації штрафу за невиконання рішення суду, оскільки на її думку, Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації не було виконано рішення суду (а.с. 81-82).
Представники сторін у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином ( а.с. 90).
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи судом встановлено, що рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21 частково задоволено позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації. Визнано протиправною відмову Управління соціального захисту населення Краснопільської районної державної адміністрації, оформлену листом № 01/13/06-2463 від 17.12.2020, у видачі посвідчення члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни. Зобов`язано Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації розглянути звернення ОСОБА_1 про надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, з урахуванням висновків суду. В іншій частині позовних вимог - відмовлено (а.с. 64-67).
08.09.2021 року Сумським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист щодо зобов`язання Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації розглянути звернення ОСОБА_1 про надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, з урахуванням висновків суду (а.с. 56).
10.09.2021 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м.Суми) винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 66777864 з примусового виконання вище зазначеного виконавчого листа, згідно п.2 якого боржника зобов`язано виконати рішення суду протягом десяти робочих днів. (а.с. 58).
28.09.2021 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м.Суми) за невиконання судового рішення на підставі ст.ст.63,75 Закону України “Про виконавче провадження” прийнято постанову ВП №66777864, якою на боржника – Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, накладено штраф на користь держави у розмірі 5100,00грн. та зобов`язано Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації виконати рішення протягом 10 робочих днів (а.с. 61).
05.10.2021 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) надійшов лист Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації від 29.09.2021 №01-54/5632 про скасування постанови (а.с.62-63), в якому зазначено, що на виконання рішення суду, до відкриття виконавчого провадження, Управління надіслало ОСОБА_1 лист від 19.08.2021 року № 01-54/4834 щодо повторного розгляду питання про надання їй статусу «члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни», в якому було рекомендовано подати звернення з повним комплектом документів за переліком. Станом на 06.09.2021, ОСОБА_1 , до Управління не зверталась, заяви з комплектом документів для вирішення питання не подавала, про що свідчить протокол робочої наради при заступнику начальника управління - начальника відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Сумської РДА № 1 від 06.09.2021. На підтвердження виконання рішення суду Управління роз`яснило, що на підставі попередньо наданого ОСОБА_1 комплекту документів (від 30.04.2021 № 4044/01-55) питання щодо надання статусу «члена сім`ї загиблого (померлого)", як дружині померлого ветерана війни ОСОБА_2 , який за життя був визнаний особою з інвалідністю внаслідок війни 1 групи відповідно пункту 1 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вже було розглянуто (а.с. 7-8, 62-63).
20.10.2021 головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м.Суми) за повторне невиконання судового рішення на підставі ст.ст.63,75 Закону України “Про виконавче провадження” прийнято постанову ВП №66777864, якою на боржника – Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації, накладено штраф на користь держави у розмірі 10200,00грн. та зобов`язано Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації виконати рішення протягом 10 робочих днів (а.с. 73).
Не погодившись з вказаною постановою, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що в даному випадку виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судові рішення є обов`язковими до виконання на території України.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VІІІ (далі - Закон №1404).
Згідно з ч. 1 ст. 1 ст. 1 Закону № 1404 виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно зі статтею 5 Закону України №1404 примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1404 підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Згідно ч. 1 ст. 13 Закону України "Про виконавче провадження" під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 15 Закону України №1404 сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
Статтею 18 Закону України № 1404 встановлені обов`язки і права виконавців. Виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов`язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом. Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов`язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону № 1404 за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).
Згідно положень статті 27 Закону України №1404, у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Статтею 63 Закону України №1404-VIII передбачено, що за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
Статтею 75 Закону України № 1404 встановлено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
У відповідності до ч. 4 ст. 19 Закону № 1404 сторони зобов`язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов`язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.
З аналізу наведених норм, суд вбачає, що визначальною ознакою для накладення на боржника штрафу є саме не виконання рішення суду без поважних причин.
З матеріалів справи суд вбачає, що підставою прийняття головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м.Суми) оскаржуваної постанови від 20.10.2021 ВП №66777864 про накладення на Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації штрафу у розмірі 10200,00грн. є повторне невиконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21 (а.с. 73).
При цьому, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21 було, зокрема, зобов`язано Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації розглянути звернення ОСОБА_1 про надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, з урахуванням висновків суду (а.с. 64-67).
Проте судом встановлено, що листом від 29.09.2021 №01-54/5632 про скасування постанови (а.с.62-63), який надійшов до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) 05.10.2021 року, Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації повідомило відповідача про те, що Управлінням на виконання рішення суду, на підставі попередньо наданого ОСОБА_1 комплекту документів (від 30.04.2021 № 4044/01-55) питання щодо надання статусу «члена сім`ї загиблого (померлого)", як дружині померлого ветерана війни ОСОБА_2 , який за життя був визнаний особою з інвалідністю внаслідок війни 1 групи відповідно пункту 1 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вже було розглянуто (а.с. 7-8, 62-63).
До даного листа, Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації було додано, зокрема, копію протоколу робочої наради при заступнику начальника управління - начальнику, відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Сумської РДА від 06.09.2021 року № 1, відповідно до якого питанням порядку денного було повторний розгляд звернення ОСОБА_1 з питання щодо надання їй статусу «члена сім`ї загиблого(померлого) ветерана війни» як дружині померлого ветерана війни ОСОБА_2 , який за життя був визнаний особою з інвалідністю внаслідок війни 1 групи відповідно до пункту 1 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (а.с. 72) та вирішено відмовити ОСОБА_1 в наданні статусу "члена сім`ї загиблого(померлого) ветерана війни» відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
При цьому в даному протоколі, зокрема, зазначено, що до управління соціального захисту населення 16.08.2021 (зареєстровано за № 8535/01-55) надійшло рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 № 480/2739/21 (набуття чинності від 29.08.2021). ОСОБА_1 управлінням було направлено лист від 19.08.2021 № 01-54/4834 про необхідність надання оновленого комплекту документів, але на звітну дату заявниця до управління не зверталась та нової заяви не подавала. Питання порядку денного розглядається на підставі попередньо наданого ОСОБА_1 комплекту документів від 30.04.2021 № 4044/01-55 відповідно до якого у травні поточного року управлінням було прийнято рішення про відмову у наданні ОСОБА_1 статусу «члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни». Про результати розгляду попереднього звернення заявниця була проінформована листом від 27.05.2021 №01-54/ 2946 (а.с. 72).
В свою чергу доказом отримання ОСОБА_1 листа Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації від 19.08.2021 № 01-54/4834 про необхідність надання оновленого комплекту документів, є те, що як встановлено судом, в подальшому, 28.10.2021 року ОСОБА_1 звернулася до Управління з заявою від 26.10.2021 щодо встановлення їй статусу «Члена сім`ї загиблого ветерана війни» відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до якої було додано новий пакет документів (а.с. 15).
Листом від 01.11.2021 року № 01-54/6399 Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації повідомило ОСОБА_1 , що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21 Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації було повторно розглянуто питання щодо надання статусу «члена сім`ї загиблого (померлого)" за попередньо поданим комплектом документів та робочою нарадою було прийнято рішення від 06.09.2021 року, що правові правові підстави для надання статусу «члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни» відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відсутні (а.с. 14).
Тобто Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації було вчинено дії по виконанню рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21, а саме розглянуто звернення ОСОБА_1 про надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни, ще до винесення головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м.Суми) постанов про накладення штрафу від 10.09.2021 року ВП № 66777864 та від 20.10.2021 року ВП № 66777864, а саме 06.09.2021 року, про що відповідача було повідомлено листом від 29.09.2021 №01-54/5632 про скасування постанови (а.с.62-63, 96-97), який відповідно до штемпеля Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) був отриманий останнім 05.10.2021 року. Отже фактично, при винесенні оскаржуваної постанови, державний виконавець був проінформований про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про відсутність у державного виконавця правових підстав для накладення штрафу на Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації за повторне невиконання рішення, оскільки на момент винесення оскаржуваної постанови рішення Сумського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 року по справі № 480/2739/21 позивачем було виконано. А відтак позовні вимоги Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Крім того суд зазначає, що у разі незгоди ОСОБА_1 з рішенням щодо відмови ОСОБА_1 в наданні статусу "члена сім`ї загиблого(померлого) ветерана війни» відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», прийнятим Управлінням соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації за результатами розгляду її звернення про надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та доданих до нього документів, а саме з протоколом робочої наради при заступнику начальника управління - начальнику, відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Сумської РДА від 06.09.2021 року № 1, ОСОБА_1 має право на звернення до суду в загальному порядку шляхом подання відповідного позову.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Сумської районної державної адміністрації до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), третя особа - ОСОБА_1 про скасування постанови – задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Сумській області Північно-Східного управління Міністерства юстиції (м.Суми) від 20.10.2021 ВП № 66777864 про накладення штрафу.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.О. Павлічек