
Справа
№ 489/5815/21
Провадження
№3/489/2305/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2021 р. м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Губницький Д. Г., при секретарі – Савченко С. О., розглянувши справу про притягнення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої директором КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» МОР, працює за адресою: м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 43,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі –КУпАП),-
в с т а н о в и в:
31.08.2021 року на адресу суду від начальника Відділу регіонального представництва в південних областях Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Михайлова В. М. надійшов адміністративний протокол з доданими до нього документами у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-3 КУпАП.
В протоколі зазначено, що заявник ОСОБА_2 06.07.2021 р. до КНП І «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» МОР на електронну адресу закладу, яка зазначена на офіційному сайті КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» МОР, було направлено запит на отримання публічної інформації.
Однак, усупереч вимогам частини першої статті 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі Закон № 2939-УІ), відповідь за вих. № 563/04 від 12.07.2021 року за підписом директора КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» МОР не містила запитувану інформацію та копії документів, які запитувались заявником у- запиті від 06.07.2021 року.
Водночас, зі звернення заявника вбачається, що КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» МОР не оприлюднює інформацію про публічні кошти на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів, у той же час, згідно інформації вказаного веб-порталу дана установа навіть не зареєстрована на веб-порталі як розпорядник інформації, що свідчить про порушення_Законів України «Про доступ до публічної інформації «Про відкритість використання публічних коштів» та перешкоджає заявнику та іншим громадянам в доступі до інформації про використання публічних коштів.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась.
Адвокат Тимошин Ю. В. надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність та у відсутність ОСОБА_1 та просив закрити провадження по справі, у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Суд приходить до наступних висновків.
Відповідальність за ч.2 ст. 212-3 КУпАП передбачена за не оприлюднення інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про оцінку впливу на довкілля", "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів", "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про відкритість використання публічних коштів" та "Про запобігання корупції".
В даному випадку об`єктивна сторона зазначеного правопорушення виражається у не оприлюднені інформації, обов`язкове оприлюднення якої передбачено Законом України "Про відкритість використання публічних коштів".
Частиною 1 ст.2 Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»
передбачено, що інформація, що оприлюднюється згідно з цим Законом, готується
розпорядниками та одержувачами коштів Державного бюджету України, бюджету
Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, органами Пенсійного фондуй
підприємствами, а також фондами загальнообов`язкового державного соціального
страхування та подається ними для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання
публічних коштів.
Частиною 3 цього Закону визначено, що адміністрування єдиного веб-порталу
використання публічних коштів та затвердження форм, за якими надається інформація
про заплановане і фактичне використання публічних коштів для оприлюднення,
здійснюється суб`єктом,уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Порядок адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів затверджується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 15 Порядку адміністрування єдиного веб-порталу використання
публічних коштів, затвердженим постановою КМУ № 694 від 14 вересня 2015 року, визначено що суб`єкт надання інформації про використання публічних коштів здійснює оприлюднення інформації на веб-порталі відповідно до затверджених Мінфіном форм та форматів даних.
Згідно відомостей із зазначеного порталу, кабінет КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА "МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЛІКУВАННЯ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ" МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, код ЄДРПОУ 43443474, зареєстровано 20.08.2021 року.
З 03.08.2018 є чинним затверджений наказом Мінфіну України 22.06.2018№ 575 Порядок реєстрації суб`єктів надання інформації про використання публічних коштів, форм та форматів даних для оприлюднення такої інформації на єдиному веб-порталі використання публічних коштів.
Тобто з цієї дати цей Порядок був чинним і для КНП. Відтак, у діях керівника КНП до моменту виявлення даного порушення був наявний триваючий склад даного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, у зв`язку із закінчення на день розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення, провадження відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, 247 п. 7, 283-284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 212-3 КУпАП.
Закрити провадження по адміністративній справі, у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 .
Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.
Суддя Д. Г. ГУБНИЦЬКИЙ