Постанова № 10177209, 16.06.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.06.2010
Номер справи
2-а-2971/10/2270
Номер документу
10177209
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-2971/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 червня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКоваля Р.Й.

при секретаріСенькові О.О.

за участі:ОСОБА_3

ОСОБА_4

ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >товариства з обмеженою відповідальністю «Коммандос», с.Розсоша Хмельницького району Хмельницької області, <3-тя особа >до Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області <3-тя особа >про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

В поданій до суду позовній заяві ТОВ «Коммандос» зазначило, що підставі акту перевірки № 1764/15/23654595 від 18 вересня 2009 року податковим повідомленням-рішенням Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції від 2 жовтня 2009 року № 0006111500/0/1960 визначено суму податкового зобовязання ТОВ «Коммандос» у розмірі 20921,25 гривень з податку на додану вартість, в тому числі основний платіж у розмірі 19925 грн. та штрафні (фінансові санкції) у розмірі 996,25 грн.

Документальною невиїзною (камеральною) перевіркою звітних податкових декларацій з податку на додану вартість, поданих за травень липень 2009 року встановлено завищення відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26) за травень 2009 р. на 14295 грн., за червень 2009 р. на 14295 грн. та за липень на 14295 грн. а також заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет (рядок 27) за підсумками травня 2009 року на суму 19925 грн.

Вищезазначені порушення обґрунтовано тим, що за результатами камеральної перевір-ки декларацій з податку на додану вартість ТОВ «Коммандос», відповідно до викладеного у п.3.2.3 Акту планової виїзної перевірки від 06.05.2009 року № 904/230/23654595 ТОВ «Коммандос» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2005 р. по 31.12.2008 p., встановлено порушення п.п. 7.7.2 «б» п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого завищено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу подат-кового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації) в розмірі 34220 грн. Тому при поданні платником податку декларації за травень 2009 року необхідно було дану суму відобразити зі знаком « » в рядку 23.4. Тобто акт перевірки № 1764/15/23654595 від 18.09.2009 року повністю грунтується на Акті планової виїзної перевірки від 06.05.2009 року № 904/230/23654595. Проте, на даний час податкове зобовязання за Актом планової виїзної перевірки від 06.05.2009 року № 904/230/23654595 є неузгодженим, так як податкові пові-домлення-рішення, прийняті на підставі цього Акту оскаржуються в судовому порядку. Посилання у своїх висновках Хмельницькою МДПІ на цей акт перевірки є безпідставними, тому ТОВ «Коммандос» просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Хмельницької МДПІ № 0006111500/0/1960 від 2 квітня 2009 року, № 0006111500/1 від 16 листопада 2009 року, № 0006111500/2 від 2 лютого 2010 року.

У звязку з надходженням на адресу ТОВ «Коммандос» після звернення до суду податкового повідомлення-рішення Хмельницької МДПІ від 26 квітня 2010 року №0006111500/3/1034 позивач уточнив (збільшив) позовні вимоги і просить також визнати протиправним зазначене рішення та скасувати його.

В судовому засіданні представники позивача підтримали заявлені вимоги, підтримали зазначені в позовній заяві обставини. Представник відповідача проти позову заперечив, вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення є правомірними, тому просить в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як було встановлено в ході судового розгляду справи, Хмельницькою МДПІ було проведено планову виїзну перевірку ТОВ «Коммандос» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2005 р. по 31.12.2008 p. і за наслідками цієї перевірки був складений акт від 06.05.2009 року № 904/230/23654595. Перевіркою було встановлено порушення товариством п.п. 7.7.2 «б» п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого завищено залишок відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації) в розмірі 34220 грн. Тому при поданні платником податку декларації за травень 2009 року необхідно було дану суму відобразити зі знаком «» в рядку 23.4.

У звязку із зазначеним 18 вересня 2009 року Хмельницькою МДПІ була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка звітних податкових декларацій з податку на додану вартість, поданих за травень липень 2009 року (акт перевірки № 1764/15/23654595 від 18 вересня 2009 року), якою було встановлено завищення відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26) за травень 2009 р. на 14295 грн., за червень 2009 р. на 14295 грн. та за липень на 14295 грн. а також заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет (рядок 27) за підсумками травня 2009 року на суму 19925 грн.

Відповідно до зазначеного акту перевірки Хмельницькою МДПІ було прийняте податкове повідомлення-рішення від 2 жовтня 2009 року № 0006111500/0/1960, яким для ТОВ «Коммандос» було визначено суму податкового зобовязання у розмірі 20921,25 гривень з податку на додану вартість, в тому числі основний платіж у розмірі 19925 грн. та штрафні (фінансові санкції) у розмірі 996,25 грн.

Згідно з п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобовязання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При відємному значенні суми, розрахованої згідно з п.п. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Закону), а при відсутності зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно з п.п. 7.7.2 цього пункту якщо у наступному податковому періоді сума, розрахо-вана згідно з п.п. 7.7.1 цього пункту, має відємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг), а залишок відємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків, зокрема, у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях.

Згідно з п. 10.6 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість» форми декларації та податкових розрахунків з цього податку встановлюються відповідно до закону.

Відповідно до п. 5.12 п.п. 5.12.5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.97 № 166, рядок 23.4 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку відємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної податковим органом.

Збільшення виникає внаслідок установлення за результатами перевірки заниження задекларованої платником суми податкового кредиту та/або завищення податкового зобовязання. Визначена сума збільшення рядка 26 відображається зі знаком «+» у рядку 23.4 податкової декларації наступного звітного періоду.

Зменшення відбувається у разі, коли за результатами перевірки встановлено завищення задекларованої платником суми податкового кредиту та/або заниження податкового зобовязання. Така сума зменшення рядка 26 відображається зі знаком «» в рядку 23.4 податкової декларації наступного звітного періоду.

З урахуванням викладеного та результатів планової виїзної перевірки з питань дотри-мання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2005 р. по 31.12.2008 p. (акт від 06.05.2009 року № 904/230/23654595), якою було встановлено встанов-лено порушення ТОВ «Коммандос» вимог п.п. 7.7.2 «б» п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», суд вважає, що дії відповідача були правомірними, вчиненими в межах його компетенції, відповідно до ст.ст. 11, 11-1, 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Порядку оформлення результатів невиїзних документальних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України № 327 від 10 серпня 2008 року № 639-VІ та інших нормативних актів, відповідно до встановлених фактів порушень були зроблені вірні висновки, тому будь-які підстави для задоволення позову відсутні.

Що стосується посилань позивача на те, що податкове зобовязання за Актом планової виїзної перевірки від 06.05.2009 року № 904/230/23654595 є неузгодженим, так як податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі цього Акту оскаржуються в судовому порядку, то вони судом не прийняті до уваги, так як постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 25 березня 2010 року в справі № 2-а-9856/10/2270/15 в задоволенні позову в цій частині відмовлено.

Враховуючи зазначене, на підставі ст.ст. 11, 11-1, 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Порядку оформлення результатів невиїзних документальних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого Наказом ДПА України № 327 від 10 серпня 2008 року № 639-VІ, п.п.7.7.1, 7.7.2 п.7.7 ст. 7 та п. 10.6 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість», п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.п. 5.12.5 п.5.12 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.97 № 166, керуючись ст.ст. 7 12, 17, 18, 70, 71, 86, 99, 100, 158 163, 186, 254 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Коммандос», с.Розсоша Хмельницького району Хмельницької області, до Хмельницької міжрайонної державної податкової інспекції Хмельницької області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0006111500/0/1960 від 2 жовтня 2009 року, № 0006111500/1 від 16 листопада 2009 року, № 0006111500/2 від 2 лютого 2010 року, № 0006111500/3/1034 від 26 квітня 2010 року, відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 21 червня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Р.Й. Коваль

< для копії >< для копії >