ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2494/10/1770
24 червня 2010 року 13год. 19хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився третьої особи позивача: представник <Текст >третьої особи відповідача: представник <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Дубровицька міжрайонна державна податкова інспекція <Список ><Позивач в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Дубровицька міжрайонна державна податкова інспекція звернулася з позовом до суду про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 5018 (п"ять тисяч вісімнадцять) грн. 55 коп.
Позивач в судове засідання не з'явився, однак подав клопотання в якому просить уточнити правовий статус відповідача, як фізичної особи-підприємця, у відповідності до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Просить про розгляд справи без участі представника, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Суд вважає за необхідне уточнити правовий статус відповідача, як фізичної особи-підприємця, у відповідності до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», що не являється заміною неналежної сторони.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився. На адресу відповідача надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що 08.10.2009 року працівниками податкової служби, відповідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року та інших нормативно правових актів була проведена перевірка за дотриманням проведення розоахунків за товари(послуги), вимог з регулювання оббігу готівки, наявності торгових ліцензій та патентів в господарській одиниці - магазин "Юсі", що розташований за адресою: с. Морочне, зарічненського району, та належить відповідачу.
За результатами перевірки складено акт № 0030/17/06/23/НОМЕР_1 від 08.10.2009 р., яким зафіксовано порушення:
- ч.10 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, а саме: факт здійснення родрібної торгівлі алкогольними напоями без ліцензії на право родрібної торгівлі алкогольними напоями;
-п.п. 1, 2 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”від 01.06.2000 року №1776-ІІІ
- ст.3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" №98/96 ВР від 23.03.1996 року (а.с.11-13).
На підставі вказаного акту, 23.10.2009 року позивачем прийнято:
- рішення про застосування фінансових санкцій №552351, яким на відповідача накладено стягнення у вигляді штрафу в розірі 4680,00 грн.(а.с.14);
- рішення про застосування фінансових санкцій форми "С" за №0000562351, яким до відповідача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 32,50 грн.(а.с.16);
- рішення про застосування фінансових санкцій форми "С" за №0000542351, яким до відповідача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 5,16 грн.(а.с.15).
Доказів оскарження вказаних рішень податкового органу від 23.10.2009 року відповідачем не надано.
Відповідно до абз.2 пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Станом на день розгляду справи у суді, відповідачем заборгованість перед бюджетом не погашено і складає 5018,55 грн.
Дані обставини підтверджуються:копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної-особи підприємця (а.с.4), копією облікової картки платника (а.с. 6-10).
Отож, у звязку з несплатою відповідачем до бюджету застосованих до нього фінансових та штрафних (фінансови) санкцій, Дубровицька МДПІ відповідно до повноважень, покладених на неї Законом України “Про державну податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990 року, зокрема пунктом 11 статті 10 та пунктом 11 статті 11, звернулася в суд з позовом про стягнення з відповідача до бюджету заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій та фінансових санкцій.
Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Примусове стягнення податкової заборгованості це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України "Про виконавче провадження" №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.
За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями <Текст >, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
< Текст >Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг в сумі 5018 (п"ять тисяч вісімнадцять) грн. 55 коп., з якої:
- 4717грн. 66 коп. до Державного бюджету України на р/р 31114106700153 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22588590;
- 300,89 грн. до місцевого бюджету Локницької сільської ради на р/р 31419514700161 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22588590.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 25.06.10р.