Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 червня 2010 року Справа № 2а-1876/10/0370
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву Державного підприємства «Волинський науково-дослідний інститут землеустрою»до Контрольно-ревізійного управління в Волинській області про визнання протиправними дій посадових осіб та визнання нечинним рішення,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Волинський науково-дослідний інститут землеустрою» звернулося з адміністративним позовом до Контрольно-ревізійного управління в Волинській області про визнання протиправними дій посадових осіб та визнання нечинним рішення.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Згідно із пунктами 2, 3 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім’я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, ім’я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Як передбачено частиною третьою статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Зазначені вимоги до позовної заяви не додержані.
Так, зокрема, у позовній заяві найменування позивача вказане як Державне підприємство «Волинський науково-дослідний інститут землеустрою», в той час як з печатки, якою скріплений підпис директора, та акту ревізії від 19.05.2010 року №070-22/013 слідує, що вірне найменування позивача – Державне підприємство «Волинський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». У тексті позовної заяви не зазначені номери засобів зв’язку позивача та відповідача.
Крім того, як слідує із платіжного доручення №260 від 25.06.2010 року позивачем сплачено судовий збір в розмірі 3 грн. 40 коп. на рахунок №31218224700002, в той час як судовий збір за подання адміністративного позову до Волинського окружного адміністративного суду слід сплачувати на рахунок №31113095700002 в ГУДК у Волинській області, МФО 803014, код ЄДРПОУ 21741605.
Позивачу слід сплатити судовий збір на належний рахунок, врахувавши при цьому, що згідно пункту 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.1993 року №15, при сплаті державного мита готівкою до документа, щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника – останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту «Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)». Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Відповідно до пункту 7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред’являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства. Разом з тим, згідно із частиною другою статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень. Проте у тексті позовної заяви відсутнє правове обґрунтування того, що вимоги, викладені у листі Контрольно-ревізійного управління в Волинській області від 04.06.2010 року №03-070-14-14/2931, є рішенням суб’єкта владних повноважень у тому значенні цього терміну, в якому він вживається у КАС України.
Крім того, позивачем заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову, проте відсутнє будь-яке обґрунтування цього клопотання.
Позивачу слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом оформлення позовної заяви, з додержанням вимог статті 106 КАС України.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Державного підприємства «Волинський науково-дослідний інститут землеустрою»до Контрольно-ревізійного управління в Волинській області про визнання протиправними дій посадових осіб та визнання нечинним рішення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 09 липня 2010 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом п’яти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги на ухвалу одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх