Рішення № 101760522, 09.12.2021, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2021
Номер справи
400/6555/21
Номер документу
101760522
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

09 грудня 2021 р.справа № 400/6555/21

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., в спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін, розглянув адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаГоловного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020,

провизнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В ИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач або ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (надалі - відповідач або ГУ ПФУ в Миколаївській області), в якому просить суд:

1) визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо відмови в переведені позивача на пенсію державного службовця, відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 2 січня 2021 р. та скасувати рішення відділу обслуговування громадян № 6 ГУ ПФУ в Миколаївській області від 29 липня 2021 р., викладене в листі № 8359-8152/Л-02/8-1400/21, про відмову в проведенні перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу", з урахуванням нових довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця;

2) зобов`язати ГУ ПФУ в Миколаївській області при призначенні позивачу пенсії за віком, відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 2 січня 2021 р. в розмірі 60% від суми заробітної плати, врахувати довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 1176/01-03 від 12 липня 2021 р. та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 1177/01-03 від 12 липня 2021 р., виданих Управлінням соціального захисту населення Вознесенської райдержадміністрації та виплатити недотримані кошти (з урахуванням раніше виплачених сум).

Також позивач просить встановити судовий контроль за виконанням рішення, в порядку ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).

Ухвалою суду в частині такої позовної вимоги, як визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо відмови в переведені позивача на пенсію державного службовця, відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 2 січня 2021 р., провадження у справі закрито на підставі ст. 238 ч. 1 п. 4 КАС України.

Свої вимоги ОСОБА_1 обґрунтував наступним чином: рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду у справі № 400/235/21 ГУ ПФУ в Миколаївській області було зобов`язано перевести позивача на пенсію за Законом України "Про державну службу". В червні 2021 р. відповідач повідомив позивача про виконання рішення суду, але при обрахунку пенсії не врахував довідки про складові його заробітної плати, які раніше позивач подавав як до ГУ ПФУ в Миколаївській області, так і до суду, і з приводу змісту яких відповідач не висловлював будь-яких зауважень. В липні 2021 р. позивач подав до ГУ ПФУ в Миколаївській області заяву про переведення його на пенсію за Законом України "Про державну службу", до якої долучив оновлені довідки про складові заробітної плати, на яку відповідач надав відповідь про відсутність підстав для врахування цих довідок. Позивач вважає, що відповідь ГУ ПФУ в Миколаївській області суперечить приписам Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 10 травня 2017 р. № 750, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 р. за № 766/30634.

Відповідач подав відзив, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог. З відзиву слідує, що на виконання рішення суду, з 2 січня 2021 р. відповідач перевів ОСОБА_1 з пенсії, призначеної у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби" на пенсію за Законом України "Про державну службу". При переведені позивача на пенсію за Законом України "Про державну службу", у відповідності до приписів ст. 45 ч. 3 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", відповідач використав виключно ті документи, які мались в пенсійній справі. Заяви ОСОБА_1 були складені в довільній формі, а тому розглянуті за правилами Закону України "Про звернення громадян", відповідно, лист ГУ ПФУ в Миколаївській області від 29 липня 2021 р. № 8359-8152/Л-02/8-1400/21, про скасування якого просить позивач, не є рішенням суб`єкта владних повноважень, а має суто інформаційний характер. На думку відповідача, чинним законодавством взагалі не передбачено перерахунок пенсій державних службовців. З приводу неврахування наданих позивачем довідок про складові його заробітної плати, відповідач зауважив, що посада позивача, вказана в цих довідках (сільській голова), не передбачена ст. 25 Закону України "Про державну службу" і не відноситься до посад державної служби (а. с. 19-21).

Справа призначена до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 14-15).

В ухвалі про відкриття провадження у справі, суд роз`яснив сторонам право подати клопотання про розгляд справи з проведенням судового засідання. Сторони таким правом не скористались.

Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.

23 лютого 2021 р. Миколаївським окружним адміністративним судом прийнято рішення у справі № 400/235/21, яким задоволено позов ОСОБА_1 до ГУ ПФУ в Миколаївській області, а саме:

- визнані протиправними дії ГУ ПФУ в Миколаївській області щодо відмови у переведенні ОСОБА_1 на пенсію за Законом України "Про державну службу";

- ГУ ПФУ в Миколаївській області зобов`язано перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 2 січня 2021 р. (рішення суду доступне за посиланням в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/95106583).

Згідно даних автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду" 14 травня 2021 р. вищевказане рішення набрало законної сили, а 9 червня 2021 р. в цій справі виданий виконавчий лист.

Як слідує з матеріалів справи, 11 червня 2021 р. ГУ ПФУ в Миколаївській області листом повідомило позивача про виконання рішення суду та переведення ОСОБА_1 з пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби" на пенсію за віком за Законом України "Про державну службу".

Також лист містить роз`яснення про те, що у зв`язку з тим, що рішенням суду на ГУ ПФУ в Миколаївській області не покладалось обов`язку врахувати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 24 листопада 2020 р. №№ 691, 692, пенсія позивачу обрахована в розмірі 2 918,85 грн., як учаснику бойових дій (а. с. 9).

15 липня 2021 р. ОСОБА_1 подав до ГУ ПФУ в Миколаївській області заяву, в якій просив перевести його на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу", до якої долучив довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 1176/01-03 від 12 липня 2021 р. та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 1177/01-03 від 12 липня 2021 р. (а. с. 7, 10-11).

Відповідач розглянув заяву та листом від 29 липня 2021 р. № 8359-8152/Л-02/8-1400/21 надав відповідь, в якій повторно поінформував позивача про те, що на виконання рішення суду у справі № 400/235/21 з 2 січня 2021 р. перевів його на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" (а. с. 8).

Також лист містить роз`яснення про те, що період роботи позивача з 13 квітня 2002 р. до 28 січня 2015 р. на посаді сільського голови, не може бути врахований у стаж державної служби для визначення розміру пенсії державного службовця, так як така посада не передбачена ані Законом України "Про державну службу" від 16 лютого 1993 р. № 3723-XII, ані Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII як така що надає право на призначення пенсії державного службовця.

З приводу наданих позивачем довідок, відповідач зауважив, що вказана в них посада позивача, відсутня в переліку посад, передбачених ст. 25 Закону України "Про державну службу" від 16 лютого 1993 р. № 3723-XII, а тому вона не відноситься до посад державної служби.

Суд знаходить дії відповідача щодо розгляду заяви позивача від 15 липня 2021 р. протиправними.

В першу чергу суд зазначає, що оскільки питання про наявність у ОСОБА_1 права на пенсію за віком у відповідності до Закону України "Про державну службу" було предметом судового розгляду і спір з цього приводу вирішено на користь останнього, а згідно листів ГУ ПФУ у Миколаївській області, з 2 січня 2021 р. позивача переведено на таку пенсію, відповідно, спірні правовідносини з цього приводу вже завершені, а тому заява позивача від 15 липня 2021 р. є заявою не про призначення пенсії державного службовця (така пенсія йому призначена в силу рішення суду), а про перерахунок такої пенсії.

Відповідно до ст. 90 Закону України "Про державну службу", пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Стаття 44 ч. 1 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначає, що призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи. Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Таким чином, оскільки Закон України "Про державну службу" в питанні пенсійного забезпечення державних службовців відсилає до загального Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", який прямо передбачає можливість перерахунку пенсій і не містить будь-яких обмежень в цьому праві для такої категорії пенсіонерів як державні службовці, доводи відповідача про те, що чинне законодавство не передбачає перерахунку пенсій державним службовцям, є безпідставними.

Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 р. № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Порядок № 22-1).

Відповідно до п. 1.1. Порядку № 22-1, заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).

Згідно з п. 2.24. Порядку № 22-1, при призначенні (перерахунку) пенсії відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру" для визначення розміру пенсії за нормами Закону для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2.1 цього розділу.

В свою чергу п. 2.1. пп. 2, 3 Порядку № 22-1 передбачають надання таких документів:

- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, орган, що призначає пенсію, додає довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення;

- для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення).

Як передбачено п. 4.3. Порядку № 22-1, рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов`язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Доводи відповідача про те, що заява ОСОБА_1 про перерахунок пенсії подана в довільній формі, суд оцінює таким чином.

Додатком 1 до Порядку № 22-1, є затверджена ПФУ форма заяви про призначення/перерахунок пенсії.

В такій заяві зазначаються: дата народження, адреса, паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків, дані про призначені пенсію, державну допомогу, страхові виплати, дані щодо працевлаштування на час звернення з заявою, відомості про наявність чи відсутність статусу фізичної особи-підприємця, клопотання про отримання пенсії поштою або на банківський рахунок. Крім цього, невід`ємною частиною заяви, є розписка про прийняття органом ПФУ додатків до заяви.

Досліджена судом заява ОСОБА_1 не відповідає встановленій формі і окрім адреси, не містить жодних інших вищеперелічених даних (інформації). Також, позивач не додав до своєї заяви жодних документів, необхідність подання яких передбачена п. 2.24. Порядку № 22-1.

У зв`язку з невідповідністю заяви позивача про перерахунок пенсії вимогам Порядку № 22-1, відповідач розглянув її не за процедурою визначеною цим порядком, а як заяву подану за Законом України "Про звернення громадян".

Суд погоджується з відповідачем в тому, що лист ГУ ПФУ в Миколаївській області від 29 липня 2021 р. № 8359-8152/Л-02/8-1400/21 не є рішенням в розумінні Порядку № 22-1, прийнятим за наслідками розгляду заяви про перерахунок пенсії, а тому він не підлягає скасуванню.

Водночас, суд зауважує наступне.

Відповідно до ст. 2 ч. 2 п. 5, 6 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони добросовісно і розсудливо.

Із змісту заяви позивача вочевидь слідує, що вона стосується перерахунку його пенсії.

Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім`ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв`язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов`язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів (п. 4.1. Порядку № 22-1).

При прийманні документів працівник сервісного центру: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз`яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов`язкового пенсійного страхування; з`ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам`ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам`ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр. Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Аналіз наведених норм в сукупності дозволяє зробити висновок про те, що відповідач, встановивши, що суттю заяви особи, є перерахунок пенсії, але така заява не відповідає формі, передбаченої додатком 1 до Порядку № 22-1, повинен надати заявнику відповідні роз`яснення щодо приведення заяви у відповідність з вимогами Порядку № 22-1 та роз`яснити необхідність подання документів визначених цим порядком.

Відповідач такого обов`язку не виконав, що потягло за собою подальші порушення прав позивача.

Закладений в Порядок № 22-1 алгоритм дій відповідача, виключає можливість розгляду заяви про перерахунок пенсії за правилами Закону України "Про звернення громадян", що і мало місце в даному спорі, так як в такому випадку для заявника створюється ситуація правової невизначеності.

Навіть якщо припустити, що розгляд заяви про перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про звернення громадян" не суперечить Порядку № 22-1, то в такому випадку відповідач не вправі оцінювати надані особою документи по суті, а повинен роз`яснити заявнику процедуру розгляду заяви про перерахунок пенсії, передбачену Порядком № 22-1.

В той же час, незважаючи на те, що відповідач зробив висновок про те, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам Порядку № 22-1, а тому не підлягає розгляду за процедурою визначеною цим порядком, тим не менш відповідач вважав її заявою про перерахунок пенсії, про що прямо зазначено в листі від 29 липня 2021 р. № 8359-8152/Л-02/8-1400/21, і вона розглянута ГУ ПФУ в Миколаївській області по суті, із наданням правової оцінки поданим позивачем документам.

Відмовляючи ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця, відповідач аргументував таку відмову тим, що період роботи позивача на посаді сільського голови з 13 квітня 2002 р. до 28 січня 2015 р. не може бути врахований у стаж державної служби, так за Законом України "Про державну службу" від 16 лютого 1993 р. № 3723-XII та Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII, така посада не відноситься до посад державної служби, а в наданих позивачем довідках вказана саме така посада.

Суд звертає увагу відповідача на той факт, що при розгляді справи № 400/225/21, в якій вирішувався спір з приводу наявності у ОСОБА_1 права на пенсію державного службовця, в обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що посада сільського голови, яку він займав 13 квітня 2002 р. - 28 січня 2015 р., згідно Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р., віднесена до посад державної служби.

Мотивуючи своє рішення у справі № 400/235/21 суд зокрема зазначив: "Чинний Закон України "Про державну службу" 2015 р., в п. 8 розділу XI Прикінцеві та Перехідні положення, містить норму про те, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Таким чином, законодавцем передбачено, що стаж державної служби необхідно визначати за законом, який діяв на час її проходження. Таке правове регулювання є цілком логічним і послідовним - правові норми мають часові межі своєї дії і під час чинності нормативного акту, саме ним визначають права та обов`язки, а подальша втрата чинності законодавчим актом не призводить до "автоматичної" відміни тих соціальних гарантій, які особа набула за час його дії. Протилежний підхід суперечить принципам соціальної і правової держави, які закріплені в ст. 1 Конституції України та створював би правову невизначеність у правовідносинах.

Як визначено п. 1 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. № 283 (далі - Порядок № 283), цим Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби.

Згідно з п. 3 Порядку № 283, до стажу державної служби зараховується робота в органах місцевого самоврядування та час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Отже, Порядком № 283 прямо передбачено, що військова служба та робота в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби.

Та обставина, що Порядок № 283 втратив чинність із затвердженням 25 березня 2016 р. постановою № 229 Кабінету Міністрів України нового Порядку обчислення стажу державної служби (далі - Порядок № 229), не має значення, так як його норми були чинними на час здобуття позивачем стажу державної служби.

Отже, відповідач протиправно не врахував стаж за період з 13.04.2002 р. по 28.01.2015 р., а також строк військової служби у період з 11.11.1982 р. по 13.06.1989 р., з 28.01.2015 р. по 05.04.2016 р., який дає право на переведення позивача пенсії державного службовця, а тому відмовляючи в переведенні позивача на пенсію за Законом України "Про державну службу" діяв протиправно".

Отже, в судовому порядку встановлено, що період роботи позивача на посаді сільського голови у період 13 квітня 2002 р. - 28 січня 2015 р. включається до стажу державної служби ОСОБА_1 .

У справі № 400/235/21 відповідач заперечив право позивача на отримання пенсії державного службовця, так як вважав військову службу та роботу на посаді сільського голови такими, що не відносяться до державної служби. Після вирішення судом спору з цього приводу на користь позивача, відповідач перевів його на пенсію державного службовця, але після отримання заяви про перерахунок пенсії на підставі довідок про складові заробітної плати, в яких вказана посада позивача як сільського голови, не прийняв до уваги ці довідки повторно на тій підставі, що така посада відсутня в переліку посад державної служби, тобто по суті, відповідач вдруге посилається на ті самі обставини, які вже досліджувались судом і яким вже була надана правова оцінка.

Відповідно до ст. 1291 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.

Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами (ст. 370 ч. 1 КАС України).

Суд наголошує, що після набрання законної сили рішенням суду у справі № 400/235/21 відповідач не вправі посилатись на те, що посада позивача (сільський голова) не відноситься до державної служби і на цій підставі відмовляти позивачу в перерахунку пенсії.

За таких обставин, суд вважає, що оскільки єдиною підставою для відмови в перерахунку пенсії позивача, відповідач зазначив наявність у довідках посади, яка не є посадою державної служби, маються підстави для задоволення позовних вимог в цій частині.

Стаття 382 КАС України надає суду право встановити судовий контроль за виконанням рішення, шляхом покладення на суб`єкта владних повноважень обов`язку подати звіт, про що просить позивач.

Суд вважає, що на даний час відсутні підстави для встановлення судового контролю.

Згідно з ст. 139 ч. 3 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Судовим витратами у справі є судовий збір, який позивач сплатив в розмірі 908,0 грн. (а. с. 1).

Доказів понесення інших судових витрат сторони суду не подали.

Незважаючи на те, що позовні вимоги задоволені частково, суд вважає, що в даному випадку відсутні підстави для зменшення розміру судового збору, який підлягає стягненню на користь позивача, так як обрані позивачем способи судового захисту за своїм змістом є взаємопов`язаними та передують один одному.

Керуючись ст. ст. 2, 19, 139, 241-246 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) задовольнити частково.

2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 р. № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) недоотриману пенсію з урахуванням раніше виплачених сум. При перерахунку Головному управлінню Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) врахувати дані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 1176/01-03 від 12 липня 2021 р. та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби № 1177/01-03 від 12 липня 2021 р.

3. У задоволенні позовної вимоги про скасування рішення відділу обслуговування громадян № 6 Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 29 липня 2021 р., викладене в листі № 8359-8152/Л-02/8-1400/21, про відмову в проведенні перерахунку пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу", з урахуванням нових довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, відмовити.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судові витрати у виді судового збору в розмірі 908 грн. (дев`ятсот вісім гривень).

5. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням вимог розділу VI п. 3 "Прикінцеві положення" КАС України.

Суддя А. О. Мороз