
УХВАЛА
м. Вінниця
07 грудня 2021 р. Справа № 120/9415/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Свентуха Віталія Михайловича, розглянувши в письмовому провадженні клопотання про заміну сторони в адміністративній справі за позовом представника позивача представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ковалишиної Лілії Іванівни до Міністерства оборони України, Вінницького обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
в провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом представника позивача представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ковалишиної Лілії Іванівни до Міністерства оборони України (1), Вінницького обласного військового комісаріату (2) про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання вчинити дії.
14.09.2021 до суду надійшло клопотання представника відповідача (2) про заміну неналежного відповідача у справі, а саме Вінницький обласний військовий комісаріат на Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Клопотання обґрунтоване тим, що згідно з пункту 2 абзацу 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 30.03.2021 № 1357-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов`язку та ведення військового обліку" територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є правонаступниками військових комісаріатів, на базі яких вони утворюються.
Відтак Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки є правонаступником Вінницького обласного військового комісаріату.
Також відповідач зазначає, що на підставі пункту 5 Положення про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 118, Головним управлінням майна та ресурсів Міністерства оборони України Вінницький обласний військовий комісаріат перейменований у Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Тому, на думку відповідача (2), належним відповідачем у справі має бути Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Вирішуючи подане клопотання, суд керується такими мотивами.
Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 4 КАС України відповідач – це суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Статтею 46 КАС України передбачено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 30.03.2021 № 1357-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов`язку та ведення військового обліку" установити, що:
територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються на базі діючих військових комісаріатів шляхом їх перетворення протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом;
територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є правонаступниками військових комісаріатів, на базі яких вони утворюються.
Однак, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що за ідентифікаційним кодом юридичної особи 08362793 зареєстровано Вінницький обласний військовий комісаріат.
Тобто фактичної зміни найменування Вінницького обласного військового комісаріату як юридичної особи на Вінницький обласний центр комплектування та соціальної підтримки не відбулося, адже відповідні реєстраційні зміни не внесені до Єдиного державного реєстру.
Відтак суд дійшов висновку, що у даному випадку має місце фактичне правонаступництво суб`єкта владних повноважень, яке юридично ще не завершене.
За наведених обставин, у випадку задоволення позову, виконання рішення суду за яким боржник не є юридичною особою буде утрудненим або взагалі неможливим, оскільки юридична особа з найменуванням "Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки" відсутня в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Зважаючи на викладене, суд вважає безпідставними та відхиляє доводи представника відповідача щодо необхідності заміни відповідача у цій справі правонаступником, а тому клопотання про заміну неналежного відповідача у справі задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 4, 46, 248, 256 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника Вінницького обласного військового комісаріату про заміну сторони в адміністративній справі відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Свентух Віталій Михайлович