Рішення № 101686805, 06.12.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2021
Номер справи
520/18845/21
Номер документу
101686805
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

06 грудня 2021 року № 520/18845/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вовчанської міської ради Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Вовчанської міської ради Харківської області (юридична адреса: 62504, Харківська обл., Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. Соборна, 92, код ЄДРПОУ 04058663) щодо неприйняття рішення у передбачений законодавством спосіб та строк за результатами розгляду заяви (клопотання) ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ) №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070);

- зобов`язати Вовчанську міську раду Харківської області (юридична адреса: 62504, Харківська обл., Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. Соборна,92, код ЄДРПОУ: 04058663) на найближчій сесії повторно розглянути заяву (клопотання) ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_3 ) №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він звернувся до відповідача із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070), проте було отримано лист відповідача, яким повідомлено про те, що рішенням ХІІ сесії VIII скликання Вовчанської міської ради 28.05.2021 року у задоволенні заяви позивача №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства було відмовлено у зв`язку з тим, що за результатом поіменного голосування проект рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 » не набрав більшості депутатських голосів та рішення вважається неприйнятим. Також, позивачем вказано на обставини повторного звернення до відповідача, проте за результатами розгляду його звернення було отримано лист, яким позивача повідомлено про факт неприйняття рішення у зв`язку з відсутністю більшості голосів під час голосування, не потребує оформлення окремого рішення з цього питання, а отже рішенням сесії міської ради не відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а повідомлено про необхідність повторного звернення. Вказане, на думку позивача, свідчить про допущення відповідачем протиправної бездіяльності. Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду.

Ухвалою суду від 04.10.2020 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.

Представник відповідача у наданому до суду відзиві на позов проти заявленого позову заперечував та зазначив, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що ґрунтуються на помилкових висновках позивача, а отже такими, що підлягають залишенню без розгляду. При цьому, представником відповідача вказано, що звернення позивача було належним чином розглянуто, у зв`язку з чим за результатами розгляду такого звернення було надано обґрунтовану відповідь. Також, представником відповідача вказано, що відповідно до приписів ч.10 ст.118 Земельного кодексу України до суду може бути оскаржена тільки відмова органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду, а у спірних правовідносинах відповідачем не було відмовлено позивача у задоволенні його заяви, а навпаки підготовано проект рішення, проте відповідно до норм діючого законодавства рішення приймається шляхом голосування, на що вплинути неможливо.

Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місцем проживання якого є: АДРЕСА_1 , 28.04.2021 року відповідно до норм статті до ч. 2 статті 14 Конституції України, статтей 118, 121, 186 Земельного кодексу України, звернувся до Вовчанської міської ради Харківської області із заявою (клопотанням) №1491 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки — 6321683603:00:000:0070).

У позовній заяві позивачем вказано, що в червні 2021 року він отримав лист Вовчанської міської ради Харківської області № 02-28/2825/1 від 02.06.2021 року, яким повідомлено про те, що рішенням XII сесії VIII скликання Вовчанської міської ради 28 травня 2021 року у задоволені заяви позивача №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 — відмовлено, у зв`язку з тим, що за результатами поіменного голосування проект рішення "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 " не набрав більшості депутатських голосів та рішення вважається неприйнятим («за» - 0 голосів, «проти» - 0 голосів, «утримались» - 27).

Позивачем вказано, що з метою досудового врегулювання спору ним до відповідача було направлено заяву "Про усунення порушень норм статті 14 Конституції України, статті 186 Земельного кодексу України та затвердження документації із землеустрою «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 » відповідно до заяви № 1491 від 28.04.2021 року" з вимогою терміново повторно винести на розгляд сесії Вовчанської міської ради Харківської області питання щодо затвердження документації із землеустрою «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 » відповідно до заяви №1491 від 28.04.2021 року та затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070).

Листом від 20.07.2021 №07-07/3622/14 відповідач повідомив про розгляд звернення позивача, у якому наголосив, що факт неприйняття рішення у зв`язку з відсутністю більшості голосів під час голосування, не потребує оформлення окремого рішення з цього питання, та таким чином рішенням сесії міської ради позивачу не відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та повідомлено його про необхідність повторного звернення з відповідним клопотанням та додатками до нього.

Враховуючи зазначене позивачем вказано, що дї та бездіяльність відповідача, а також, рішення XII сесії VIII скликання Вовчанської міської ради Харківської області від 28 травня 2021 року в частині відмови у погодженні та затвердженні документації із землеустрою «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_1 » (кадастровий номер земельної ділянки — 6321683603:00:000:0070) є неправомірними, невмотивованими, необґрунтованим та таким, що позбавляють гарантованого Конституцією та законами України, права на набуття у власність земельної ділянки, створюють ситуацію невизначеності щодо строків вирішення даного питання.

По суті позовних вимог суд зазначає, що такі регулюються Земельним кодексом України.

Відповідно до п.1 ст.22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

До земель сільськогосподарського призначення належать: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги); несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо) (ч. 2 ст. 22 Земельного кодексу України).

При цьому, пунктом а частини 3 статті 22 Земельного кодексу України визначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до положень ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно ст. 121 Земельного кодексу України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності, зокрема для ведення особистого селянського господарства - не більше 2 гектарів.

Як визначено приписами ч.1 ст.118 Земельного кодексу України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Відповідно до ч.2 ст. 118 Земельного кодексу України рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Згідно із приписами ч.6 ст. 118 Земельного кодексу України визначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно із положеннями ч.7 ст.118 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідно до положень абз.3 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України особа має право замовити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки без згоди уповноваженого органу, якщо уповноважений орган у місячний строк не надав ні дозволу на його розроблення, ні мотивованої відмови у наданні такого дозволу.

Приписами ч. та ч.9 ст.118 Земельного кодексу України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відповідно до ч.18 ст.186 Земельного кодексу України Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, іншим суб`єктам, визначеним цією статтею, при погодженні та затвердженні документації із землеустрою забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до складу документації із землеустрою, встановленого Законом України "Про землеустрій"; надання погодження документації із землеустрою будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, погодження яких не передбачено цією статтею; проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.

Кожен орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, інший суб`єкт, визначений цією статтею, розглядає та погоджує документацію із землеустрою самостійно та незалежно від погодження документації із землеустрою іншими органами.

Згідно зі ст.25 Закону України "Про землеустрій" документація із землеустрою розробляється у вигляді схеми, проекту, робочого проекту або технічної документації, в тому числі у вигляді проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Статтею 30 Закону України "Про землеустрій" передбачено, що погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом.

При цьому, суд зазначає, що приписами ч.1 ст.186-1 Земельного кодексу України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

У відповідності до ч. 4 ст. 186-1 Земельного кодексу України розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.

Згідно ч. 5 ст. 186-1 Земельного кодексу України органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Відповідно до приписів ч.6 ст.186-1 Земельного кодексу України підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівної документації.

Суд зазначає, що приписами ч.10 ст.118 Земельного кодексу України визначено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Згідно ч.8 ст.186-1 Земельного кодексу України у висновку про відмову погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, має бути надано вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та розумний строк для усунення таких недоліків (який за письмовим проханням розробника проекту може бути продовжений).

Органами, зазначеними в частинах першій - третій цієї статті, може бути відмовлено у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки лише у разі, якщо не усунено недоліки, на яких було наголошено у попередньому висновку. Не можна відмовити у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з інших причин чи вказати інші недоліки.

Повторна відмова не позбавляє права розробника проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки усунути недоліки проекту та подати його на погодження.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що приписами ст.186-1 Земельного кодексу України передбачено два альтернативні варіанти рішень у формі висновку, які можуть бути прийняті відповідачем за результатами розгляду проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки: про затвердження цього проекту або про відмову в його затвердженні.

Однак, під час розгляду справи було встановлено, що позивачем було направлено на адресу відповідача проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться за межами населених пункті на території Петропавлівської сільської ради Куп`янського району Харківської області, проте жодного рішення від відповідача позивачем отримано в подальшому не було.

Суд зазначає, що під час розгляду справи встановлено, що у відповідь на клопотання позивача, відповідачем було його повідомлено про те, що підготовано проект, проте останній не було підтримано під час поіменного голосування.

Однак, з огляду на норми діючого законодавства слід дійти висновку, що в даному випадку позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою, за наслідками розгляду якої суб`єкт владних повноважень мав би прийняти відповідне рішення, в той час, як відповідач, який уповноважений на прийняття відповідного рішення, не прийняв жодного рішення з числа тих.

Водночас, суд зазначає, що нормами діючого законодавства передбачено, що суб`єкт владних повноважень у даному випадку наділений обов`язком прийняття відповідного рішення у відповідний строк, чого відповідачем здійснено не було.

З огляду на вищевикладене та враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності Вовчанської міської ради Харківської області щодо неприйняття рішення у передбачений законодавством спосіб та строк за результатами розгляду заяви (клопотання) ОСОБА_1 №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070).

При цьому, враховуючи обставини того, що під час розгляду справи судом не встановлено обставин розгляду поданої позивачем заяви, то суд приходить до висновку про наявність підстав для зобов`язання Вовчанської міської ради Харківської області на найближчій сесії повторно розглянути заяву (клопотання) ОСОБА_1 №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070).

Відповідно до положень ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 ) до Вовчанської міської ради Харківської області (вул. Соборна, буд. 92, м. Вовчанськ, Харківська обл., 62500) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Вовчанської міської ради Харківської області (юридична адреса: 62504, Харківська обл., Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. Соборна, 92, код ЄДРПОУ 04058663) щодо неприйняття рішення у передбачений законодавством спосіб та строк за результатами розгляду заяви (клопотання) ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_3 ) №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070).

Зобов`язати Вовчанську міську раду Харківської області (юридична адреса: 62504, Харківська обл., Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. Соборна,92, код ЄДРПОУ: 04058663) на найближчій сесії повторно розглянути заяву (клопотання) ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_3 ) №1491 від 28.04.2021 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 (кадастровий номер земельної ділянки - 6321683603:00:000:0070).

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , код – НОМЕР_1 ) сплачену суму судового збору у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Вовчанської міської ради Харківської області (вул. Соборна, буд. 92, м. Вовчанськ, Харківська обл., 62500, код ЄДРПОУ - 04058663).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Мельников Р.В.