
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2021 р. Справа№200/6249/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А., розглянувши в спрощеному (письмовому) провадженні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Головного управління ДПС у Харківській області (ЄДРПОУ 43143704), Головного управління ДПС у Харківській області (ЄДРПОУ ВП 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.11.2020 року №0040420416,
В С Т А Н О В И В:
Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», в особі Регіонального управління з експлуатації каналу звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.11.2020 року №0040420416 на суму 123718,18 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідно до Акту від 10 листопада 2020 року № 3235/20-40-04-16-10/35397853 про результати камеральної перевірки Позивача з питання дотримання термінів сплати податкових зобов`язань по земельному податку з юридичних осіб, була встановлена несвоєчасна сплата узгоджених податкових зобов`язань по платі за землю (земельний податок) за період з 02 березня 2019 року по 26 лютого 2020 року.
ГУ ДПС у Харківській області було винесено податкове повідомлення-рішення від 25 листопада 2020 року № 0040420416 про сплату штрафу за порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з земельного податку.
Позивач зазначив, що він здійснює свою діяльність на території населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, а саме місто Слов`янськ та місто Горлівка. Оскільки позивач здійснює господарську діяльність на території населених пунктів, на території яких проводилась антитерористична операція, в період з 14 квітня 2014 року по 7 червня 2016 року включно позивач був звільнений від сплати за користування земельними ділянками па підставі статті 6 Закону № 1669-VІІ.
Підставою прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення стало встановлення несвоєчасної сплати узгоджених грошових зобов`язань з земельного податку з юридичних осіб за період з березня 2019 року по лютий 2020 років. Водночас, прострочення сплати цих зобов`язань виникло через протиправне зарахування відповідачем здійснених позивачем оплат в рахунок сплати зобов`язань за період 2014-2016 років, без врахування факту звільнення позивача від плати за користування земельними ділянками в наведений період на підставі статті 6 Закону № 1669- VІІ. в редакції чинній до 7 червня 2016 року. Наведені дії відповідача призвели до безпідставного відображення в обліковій картці несвоєчасної сплати позивачем зобов`язань за період з березня 2019 по лютий 2020 років.
Отже штрафні санкції, на думку позивача, нараховані відповідачем протиправно. З наведених підстав позивач просив визнати протиправним та скасувати спірне податкове повідомлення-рішення від 25.11.2020 року №0040420416.
Ухвалою від 31 травня 2021 року позовну заяву залишено без руху.
Відповідно до ухвали від 22 червня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому заявлено клопотання про заміну відповідача у справі правонаступником в зв`язку із здійсненням територіальними органами ДПС повноважень і функцій з 01.01.2021 року як відокремленими підрозділами.
Ухвалою від 08 вересня 2021 року у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Харківській області про заміну сторони правонаступником відмовлено.
24 вересня 2021 року відповідачем заявлено клопотання про залучення у справі в якості співвідповідача Головне управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу.
Ухвалою суду від 28 вересня 2021 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача - Головне управління ДПС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 46, ЄДРПОУ ВП 43983495), розгляд справи розпочатий спочатку.
Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивачем в порушення п. 287.3 ст. 287 ПК України не сплачено узгоджену суму податкових зобов`язань із земельного податку з юридичних осіб згідно з податковою декларацією з плати за землю за 2019 рік від 08.02.2019 № 9014932301. Фактично сплату узгоджених сум податкових зобов`язань із земельного податку з юридичних осіб, здійснено несвоєчасно з порушенням граничного строку.
У зв`язку з несплатою поточних податкових зобов`язань КП «Компанія «Вода Донбасу» з плати за землю, визначених в податковому розрахунку земельного податку за 2014 рік від 20.01.2014 № 9001031607, станом на 30.10.2014 виник податковий борг у загальному розмірі 5 414,04 гривень. Підприємству сформовано та направлено податкову вимогу від 20.11.2014 № 1102-25.
Відповідач зазначив, що КП «Компанія «Вода Донбасу» у своїй господарській діяльності використовує на території Оскільської ОТГ Ізюмського району земельну ділянку загальною площею 994,9737 га.
Визначаючи період проведення антитерористичної операції на відповідній території, необхідно виходити з того, що такий період визначено наказом Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 7 жовтня 2014 року № 33/6/а «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення». Зокрема, встановлено, що проведення антитерористичної операції на території Харківської області здійснюється у період з 07 квітня 2014 року до 14 вересня 2014 року.
Зважаючи на викладене, земельна ділянка, якою користується позивач не є територією проведення антитерористичної операції, сертифікат про настання обставин непереборної сили є недійсним, тому КП «Компанія «Вода Донбасу» має обов`язок щодо своєчасної сплати земельного податку.
На підставі наведеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі фактичні обставини.
Позивач - Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» зареєстроване як юридична особа за кодом 00191678 згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
В структуру КП «Компанія «Вода Донбасу» серед інших входить відокремлений підрозділ без статусу юридичної особи - Регіональне управління з експлуатації каналу, яке у своїй господарській діяльності використовує на території Оскільської ОТГ Ізюмського району Харківської області земельну ділянку загальною площею 994,9737 га.
За твердженням відповідача, у зв`язку з несплатою поточних податкових зобов`язань КП «Компанія «Вода Донбасу» з плати за землю, визначених в податковому розрахунку земельного податку за 2014 рік від 20.01.2014 № 9001031607, станом на 30.10.2014 року виник податковий борг у загальному розмірі 5 414,04 гривень. Підприємству сформовано та направлено податкову вимогу від 20.11.2014 року № 1102-25.
Станом на 01.01.2015 податковий борг КП «Компанія «Вода Донбасу» становив 16 242,12 гривень. У 2015 році підприємством подано податковий розрахунок земельного податку (від 09.02.2015 № 9011254062), проте нараховані податкові зобов`язання не сплачено, у зв`язку з чим податковий борг збільшився до 103 090,70 гривень.
Протягом періоду з 30.10.2014 по 01.03.2017 КП «Компанія «Вода Донбасу» сплату земельного податку не здійснювало, посилаючись на обставини непереборної сили (форс-мажорні обставини), у зв`язку з чим 23.09.2015 зверталось з заявою про списання безнадійного податкового боргу. Відповідачем у такому списанні відмовлено у зв`язку з невідповідністю сертифікату про настання обставин непереборної сили, виданого Торгово-промисловою палатою України від 25.11.2014 № 1735, про що повідомлено позивача.
Позивачем було направлено Головному управлінню ДПС у Харківській області податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2019 рік, визначивши суму зобов`язань, що підлягає сплаті у 2019 році у розмірі (річна сума) 1 603 748,36 грн. зі сплатою щомісячно суми у розмірі 133 645,70 грн.
Зобов`язання з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2019 рік. сплачені позивачем такими платіжними дорученнями (а.с.20-33):
№ 233 від 25.02.2019р. (плата за землю за січень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.:
№ 315 від 28.03.2019р. (плата за землю за лютий 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 1380 від 25.04.2019р. (плата за землю за березень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 440 від 29.05.2019р. (плата за землю за квітень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 523 від 27.06.2019р. (плата за землю за травень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 619 від 29.07.2019р. (плата за землю за червень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 689 від 28.08.2019р. (плата за землю за липень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.:
№ 798 від 27.09.2019р. (плата за землю за серпень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.:
№ 894 від 30.10.2019р. (плата за землю за вересень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 999 від 27.11.2019р. (плата за землю за жовтень 2019 року) на суму 133 645,70 грн.:
№ 1095 від 20.12.2019р. (плата за землю за листопад 2019 року) на суму 133 645,70 грн.;
№ 1184 від 27.01.2020р. (плата за землю за грудень 2019 року) па суму 133 645,66 грн.;
№ 1251 від 26.02.2020р. (плата за землю за січень 2020 року) на суму 133 645,70 грн.
Відповідачем не заперечується, що вказані суми були зараховані на погашення податкового боргу попередніх періодів відповідно до п. 87.9 ст. 87 ПК України, оскільки у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зараховувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Відповідачем проведено камеральну перевірку з питань з питання дотримання термінів сплати податкових зобов`язань по земельному податку з юридичних осіб, про що складений акт від 10 листопада 2020 року № 3235/20-40-04-16-10/35397853, відповідно до якого була встановлена несвоєчасна сплата узгоджених податкових зобов`язань по платі за землю (земельний податок) за період з 02 березня 2019 року по 26 лютого 2020 року (а.с.7-8).
На підставі зазначеного акту камеральної перевірки ГУ ДПС у Харківській області було винесено податкове повідомлення-рішення від 25 листопада 2020 року № 0040420416 про сплату штрафу за порушення строку сплати суми грошового зобов`язання з земельного податку на суму 123718,18 грн. (а.с.9).
03 грудня 2020 року позивачем, в порядку адміністративного оскарження була направлена скарга до ДПС України, за результатами розгляду якої Рішенням № 3726/6/99-00-06-03-02-06 від 17 лютого 2021 року ДПС залишило без змін ППР № 0040420416 від 25 листопада 2020 року, а скаргу - без задоволення (а.с.10-14).
Предметом спору у справі є питання звільнення позивача від плати за землю в період з 14 квітня 2014 року до 7 червня 2016 року, що заперечується відповідачем з посиланням на закінчення проведення антитерористичної операції на території Харківської області 14 вересня 2014 року.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд зазначає про таке.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України, грошове зобов`язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з вимогами пп. 14.1.175 цієї статті податковий борг - це сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
За приписами п. 38.1 ст. 38 ПК України, виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Нормою п. 287.3 ст. 287 ПК України передбачено, що податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Водночас, вирішуючи справу, суд враховує, що з метою забезпечення підтримки суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення, 02.09.2014 року прийнято Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» № 1669-VII (далі Закон № 1669-VII).
Відповідно до ст. 1 Закону № 1669-VII, період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.
Разом з тим, суд звертає увагу, що Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування» від 17.05.2016 року внесено зміни до Закону № 1669-VII, які набрали чинності 08.06.2016 року.
На підставі цих змін положення Закону № 1669-VII викладені в наступній редакції:
- стаття 6: звільнити суб`єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону;
- стаття 7: скасувати орендну плату за користування державним та комунальним майном і концесійний платіж за право на створення (будівництво) та/або управління (експлуатацію) державним та комунальним майном суб`єктам господарювання, розташованим у населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону;
- частина 4 статті 4: перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Наведені переліки затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України №1085-р від 07.11.2014 року.
Отже, пільга щодо звільнення від сплати орендної плати за користування земельними ділянками, зокрема, на території Харківської області за місцезнаходженням земельної ділянки, якою користується позивач, існувала до 07.06.2016 року, тобто, до внесення відповідних змін у ст. 6 Закону № 1669-VII.
Згідно з частиною третьою статті 11 Закону № 1669-VII, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. Відтак положення цього Закону підлягають застосуванню у межах спірних відносин виходячи із положень податкового принципу презумпції правомірності рішень платника податку закріпленого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України та пункту 56.21 статті 56 цього кодексу.
Відтак, згідно з положеннями Закону № 1669-VII, достатньою підставою зокрема для звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності конкретних суб`єктів господарювання є встановлення факту здійснення ними діяльності на території проведення антитерористичної операції.
Зазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду викладеній в постановах від9 червня 2018 року у справі №804/1070/17 (адміністративне провадження №К/9901/31904/18) та від 26 червня 2018 року у справі №805/3840/16-а (адміністративне провадження №К/9901/33142/18).
Також, суд зазначає, що Закон № 1669-VII визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Статтею 10 Закону № 1669-VII визначено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов`язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Суд зазначає, що положення статті 10 Закону № 1669-VII застосовується до спірних правовідносин та є спеціальною нормою закону, яка поширюється на суб`єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на певній території протягом певного періоду в часі, в силу об`єктивних обставин - проведення антитерористичної операції, факти про які, в свою чергу, підлягають підтвердженню належними засобами та у передбачений чинним законодавством спосіб, що відповідно встановлює підстави для звільнення від відповідальності цих платників податків, в тому числі й в частині неналежного виконання обов`язку своєчасної реєстрації податкових накладних.
Отже, стаття 10 Закону України № 1669-VII передбачає, що єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує форс-мажорні обставини, як підставу для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) своїх податкових зобов`язань є наявність у такого суб`єкта господарювання Сертифікату ТПП про засвідчення форс мажорних обставин.
У відповідності до п. 3.3 Регламенту засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), (як в редакції затвердженою Рішенням президії ТПП України 15 липня 2014 року N 40(3) так і Рішенням Президії Торгово-промислової палати України 18 грудня 2014 року N 44(5), сертифікат (у певних договорах, законодавчих і нормативних актах згадується також як висновок, довідка, підтвердження) про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) (далі - сертифікат) - документ установленої ТПП України форми, який засвідчує настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), виданий ТПП України або регіональною торгово-промисловою палатою згідно з чинним законодавством, умовами договору (контракту, угоди тощо) та цим Регламентом. Отже, вказаною нормою ототожнено сертифікат та висновок, як документ, що засвідчу є форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили).
Таким чином, Сертифікат ТПП застосовується при вирішенні питання про звільнення від нарахування штрафних санкцій та пені з 14 квітня 2014 року з боку податкових органів.
У даному випадку позивачеві нараховані штрафні санкції саме за несвоєчасну сплату ним грошових зобов`язань із земельного податку з юридичних осіб.
Сторонами не заперечується, що позивач має сертифікат (висновок) Торгово-промислової палати України № 1735 від 25.11.2014 року, виданий Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу», яким засвідчено настання обставин непереборної сили з 10.06.2014 року при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області та дотриманні законодавчих актів України, які стосуються справлення та сплати податків та обов`язкових платежів.
За приписами частини 1 статті 78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Тому, незважаючи на те, що копію вказаного сертифікату Торгово-промислової палати України сторонами не долучено до матеріалів справи, вказані обставини викладені у доданій до позовної заяви скарзі позивача на спірне податкове повідомлення рішення до ДПС України та у відзиві на позовну заяву, через що суд застосовує приписи частини 1 статті 78 КАС України для встановлення вказаного факту.
Таким чином, наявні підстави для звільнення позивача, як юридичної особи від відповідальності за порушення строків сплати грошових зобов`язань з земельного податку з юридичних осіб в установлені строки.
Зазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду викладеній в постановах від 14 березня 2018 року по справі №805/1463/17-а (адміністративне провадження №К/9901/1958/17) та від 08 травня 2018 року по справі №805/808/17-а (адміністративне провадження №К/9901/760/17).
Отже, до внесення Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування» від 17.05.2016 року вищезазначених змін до Закону № 1669-VII, які набрали чинності 08.06.2016 року, позивач, як юридична особа, яка здійснює господарську діяльності на території Донецької області, був звільнений від відповідальності за порушення строків сплати грошових зобов`язань із земельного податку з юридичних осіб, незалежно від місцезнаходження земельної ділянки, якою він користується на території Харківської області.
За таких обставин суд не приймає посилання відповідача на наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 7 жовтня 2014 року № 33/6/а «Про визначення районів проведення антитерористичної операції та термінів її проведення» щодо проведення антитерористичної операції на території Харківської області до 14 вересня 2014 року, оскільки звільнення від відповідальності за порушення строків сплати грошових зобов`язань з земельного податку було прямо встановлено законом (статті 6 Закону № 1669-VІІ) в редакції, яка діяла до 07.06.2016 року на час існування відповідних правовідносин.
Тому, через відсутність податкового боргу за попередні періоди, зарахування відповідачем платежів із земельного податку у 2019 році на погашення такого боргу не відповідає приписам закону, а отже, підстави для визначення Регіональному управлінню з експлуатації каналу Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» штрафної санкції за порушення строків сплати грошового зобов`язання з земельного податку відсутні, через що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Зважаючи, що позивачем при поданні позову сплачено судовий збір у сумі 2207 грн. (а.с.60), наведена сума відповідно до положень частини 1 статті 139 КАС України підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
На підставі наведеного, керуючись статтями 2, 139, 241-246, 255, 295-297 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (87547, м.Маріуполь, вул. К.Митрополитська, буд. 177 «а», ЄДРПОУ 00191678) до Головного управління ДПС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 46, код ЄДРПОУ 43143704), Головного управління ДПС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 46, ЄДРПОУ ВП 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.11.2020 року №0040420416 - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області від 25.11.2020 року №0040420416.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (61057, Харківська область, м. Харків, вул. Пушкінська, буд. 46, ЄДРПОУ ВП 43983495) на користь Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (87547, м.Маріуполь, вул. К.Митрополитська, буд. 177 «а», ЄДРПОУ 00191678) судовий збір у розмірі 2207 (дві тисячі двісті сім) грн. 00 коп.
Рішення складено у повному обсязі та підписано 03 грудня 2021 року, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Г.А. Чекменьов