
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" грудня 2021 р. справа № 300/3470/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ТОВ "Інвест Енерго Трейдінг" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.02.2021 №000/945/0901, №000/946/0901
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "Інвест Енерго Трейдінг" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.02.2021 №000/945/0901, №000/946/0901.
Позовні вимоги мотивує протиправністю прийнятих рішень, оскільки вони прийняті з порушенням норм чинного законодавства, помилковим тлумаченням норм Податкового кодексу України, за відсутності обґрунтованого доведення обставин, які стали підставою для прийняття рішень, зокрема ґрунтуються на невірних висновках перевірки щодо того, що позивачем здійснювалась оптова торгівля пальним з власного акцизного складу за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13. Зазначив, що за вказаною адресою розміщений офіс позивача, що підтверджується договором суборенди. Будь-яких приміщень, площадок чи ємностей, які б належали чи перебували у володінні позивача та які б використовувались для господарської діяльності із вироблення, оброблення (перероблення) змішування розливу, навантаження – розвантаження, зберігання, реалізації пального у позивача відсутні, в тому числі за адресою м. Івано-Франківськ, вул.. Січових Стрільців, 13, де на третьому поверсі в орендованому приміщенні розташований офіс. Оптова торгівля, що здійснювалась у період охоплений перевіркою, здійснена на підставі отриманої у встановленому порядку ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі від 01.07.2019 №990614201900520, а тому накладення штрафної санкції за оптову торгівлю пальним без наявної ліцензії є безпідставним. Також зазначив, що оскільки у позивача відсутні введені в експлуатацію резервуари на акцизному складі є безпідставним твердження відповідача про необхідність обладнання витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, та про порушення позивачем пп. 230.1.2 п. 230.1 ст.230 ПК України.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.07.2021 відкрито провадження у даній справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи.
Відповідач подав відзив на позов, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову, в обґрунтування заперечень зазначив, що в ході проведення фактичної перевірки було встановлено, що відповідно до даних Єдиного реєстру акцизних накладних ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» з акцизного складу, уніфікований номер 1007767, розташованого за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13 з 01.08.2019 по 30.06.2020 було здійснено відпуск (реалізацію) дизельного пального, бензину А-95, бензину А-92 та скрапленого газу у загальній кількості 1970682 л без отримання відповідної ліцензії на право оптової торгівлі за наявності місця оптової торгівлі. Також перевіркою встановлено відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного рівнеміра-лічильника рівня пального та одного витратоміра-лічильника на місці відпуску пального. Враховуючи виявлені, порушення відповідачем правомірно прийнято податкові повідомлення-рішення. В задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.
Позивачем подано до суду відповідь на відзив, де зазначено, що податковим органом в акті перевірки не зазначені жодні докази, які б підтверджували факт оптової торгівлі з акцизного складу, уніфікований номер 1007767, розташованого за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13. Вказує на неможливість здійснення за вказаною адресою такої торгівлі, оскільки за даною адресою розташований офіс та відсутні споруди, ємності чи резервуари для навантаження-розвантаження та зберігання пального, у даному приміщенні не проводиться господарська діяльність із вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу навантаження-розвантаження, реалізації пального. Придбане пальне у ТОВ «Енерго Трейд Івест» позивачем реалізовувалось з акцизних складів контрагента своїм покупцям без фізичного переміщення на акцизний склад за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13. Зазначив, що мало місце невірне заповнення акцизних накладних ТОВ «Енерго Трейд Інвест», що не свідчить про використання акцизного складу позивачем для оптової торгівлі пальним.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест Енерго Трейдінг» згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зареєстроване 11.11.2016 як юридична особа.
Основним видом господарської діяльності товариства за КВЕД є «46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами».
Згідно ліцензії серії АЖ №078645 виданої Державною фіскальною службою України ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» має право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі терміном дії з 01.07.2019 по 01.07.2024 (а.с. 26).
Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області з 29.01.2021 по 05.02.2021 проведено фактичну перевірку ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладений на органи ДПС. Вказана перевірка проведена на підставі наказу №113 від 29.01.2021 та направлень на перевірку від 29.01.2021 №118 та №119 (а.с. 93-95).
За результатами перевірки складено акт від 05.02.2021, згідно висновків якого встановлено порушення позивачем ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального», а саме: оптова торгівля пальним без наявності ліцензії. Зазначено, що платником отримано ліцензію на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць оптової торгівлі. Однак в період з 01.08.2019 по 30.06.2020 ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» реалізовано пальне в загальній кількості 1970682 літрів з власного складу, який зареєстрований в базі СЕАРП та СЕ за адресою м. Івано-Франківськ, вул. С.Стрільців, 13 (уніфікований номер складу 1007767). Таким чином, на думку контролюючого органу, ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» систематично здійснювало оптову торгівлю паливом з місця, без наявності ліцензії на даний вид діяльності, що підтверджується акцизними накладними. Крім цього, в акті зафіксовано порушення п. 230.1.2 ст. 230 Податкового кодексу України, а саме: відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників на акцизному складі уніфікований номер 1007767.
За результатами перевірки 25.02.2021 відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення: №000/945/0901, яким застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції за оптову торгівлю пальним з акцизного складу, уніфікований номер 1007767, без наявності відповідної ліцензії в розмірі 500000 грн. та №000/946/0901, яким застосовано до позивача штрафну (фінансову санкцію) за відсутність реєстрації в ЄДР одного рівнеміра-лічильника рівня пального та одного витратоміра-лічильника на місці відпуску пального в розмірі 40000 грн.
Не погодившись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
За змістом частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами підпунктів 20.1.4, 20.1.43 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі -ПК України) контролюючі органи мають право:
проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;
проводити у визначеному законодавством порядку перевірку показників, пов`язаних із визначенням об`єктів оподаткування та із своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, виконанням законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до частини першої статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР ( у редакції на момент виникнення спірних правовідносин, надалі - Закон 481/95-ВР) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. Контроль за дотриманням вимог відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства до малих виробництв виноробної продукції здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
Таким чином, Головне управління ДПС в Івано-Франківській області є органом, який уповноважений здійснювати контроль за дотриманням норм Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» та проводити в тому числі фактичні перевірки суб`єктів господарювання.
Перевірка позивача проведена на підставі наказу №113 від 29.01.2021 та направлень на перевірку від 29.01.2021 №118 та №119.
Під час розгляду справи судом досліджено акт перевірки, який слугував підставою прийняття оскаржуваних повідомлень-рішень, в якому зазначено, що в період з 01.08.2019 по 30.06.2020 ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» реалізовано пальне в загальній кількості 1970682 літрів з власного складу, який зареєстрований в базі СЕАРП та СЕ за адресою м. Івано-Франківськ, вул. С. Стрільців, 13 (уніфікований номер складу 1007767). Дані операції підтверджуються акцизними накладними, які зареєстровані ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» в базі СЕАРП та СЕ та зазначені в додатку №1 до акту перевірки (а.с. 41-53). Таким чином, перевіркою встановлено, що ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» здійснює оптову реалізацію пального з місця оптової торгівлі за адресою: м. Івано-Франківськ, вул.. С.Стрільців, 13 без отримання ліцензії на право торгівлі на таке місце оптової торгівлі.
Згідно із частиною першою статті 15 Закону 481/95-ВР оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Частинами першою-третьою статті 17 Закону № 481/95-ВР передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються податковими органами та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та пальним, зберігання пального, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Сторонами не заперечується, що позивачем отримано ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі реєстраційний № 990614201900520 термін дії: з 01.07.2019 по 01.07.2024 (а.с. 26).
У відповідності до статті 1 Закону України № 481, оптова торгівля пальним діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб`єктам господарювання (у тому числі іноземним суб`єктам господарювання, які діють через своє зареєстроване постійне представництво) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.
Акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
При цьому згідно з п.п. 14.1.224 п. 14.1 статті 14 ПК України розпорядником акцизного складу є, зокрема, суб`єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження - розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Водночас, п.п. 14.1.6 п. 14.1 статті 14 ПК України визначено, що не є акцизним складом, зокрема: приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб`єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам; приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб`єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач стверджує, що за адресою м. Івано-Франківськ, вул. С.Стрільців, 13 відсутні будь-які ємності для навантаження-розвантаження та зберігання пального, що підтверджено Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкту нерухомого майна (а.с. 27-31). За вказаною адресою не здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження - розвантаження, зберігання, реалізація пального. За адресою м. Івано-Франківськ, вул. С.Стрільців, 13 розміщується офіс позивача, тому за фактичної відсутності акцизного складу, споруд та/або ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, під час здійснення господарських операцій не здійснювалось фактичне перевезення пального за вказаною адресою. Така реалізація здійснювалась з акцизного складу постачальника до акцизних складів покупців ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг». При цьому зазначення у акцизних накладних акцизного складу зареєстрованого здійснено помилково, замість пересувного акцизного складу чи акцизного складу одержувача пального , що підтверджується товарно-транспортними накладними на відпуск нафтопродуктів (а.с. 54-73).
Суд зазначає, що вказані обставини не спростовані відповідачем, жодних доказів, які б свідчили про здійснення оптової торгівлі із місця оптової торгівлі за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13 суду не надано. Також відповідачем при здійснені перевірки не зафіксовано наявність будь-яких споруд, ємностей чи резервуарів для навантаження-розвантаження та зберігання пального, які б свідчили про можливість здійснення оптової торгівлі за вказаною адресою.
При цьому, згідно з Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкту нерухомого майна (а.с. 27-31) за вказаною адресою відсутні споруди чи приміщення, які б могли застосовуватись для навантаження-розвантаження та зберігання пального.
Згідно поданих позивачем письмових доказів за вказаною адресою на підставі договору суборенди комерційної нерухомості №02/19 від 01.03.2019 позивачу на умовах суборенди передано в строкове платне користування нежитлове приміщення 3 поверху загальною площею 47,5 м. кв. для розміщення комерційної діяльності (а.с. 32-40).
В розумінні частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Разом з тим, згідно частини першої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
В силу частини другої статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідно до частини першої статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи, а за правилом частини першої статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Будь-яких доказів фактичного здійснення оптової торгівлі з місця оптової торгівлі м. Івано-Франківськ, вул. С. Стрільців 13, а також підтвердження здійснення за вказаною адресою позивачем господарської діяльності шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації суду не надано.
Натомість відповідач, обґрунтовуючи заперечення щодо задоволення позову посилається на відомості, що містяться в акцизних накладних, де вказано уніфікований номер 1007767, розташованого за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13 та на факт невнесення позивачем виправлень у встановленому законом порядку, які б свідчили про помилку при складенні акцизної накладної про що стверджує позивач.
В розрізі недоведеного відповідачем факту наявності за вказаною адресою будь-яких споруд, ємностей чи резервуарів для навантаження-розвантаження та зберігання пального, які б свідчили про можливість здійснення оптової торгівлі за вказаною адресою, сам зміст акцизних накладних свідчить про помилкове внесення у розділі акцизний склад з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне уніфікованого номеру 1007707.
Слід зазначити, що факт переміщення палива за вказаною адресою спростовується первинними документами, зокрема товарно-транспортними накладними на відпуск нафтопродуктів форми 1-ТТН (а.с. 55,57, 59, 63, 67, 71).
Вказані первинні документи не досліджені контролюючим органом при здійсненні перевірки, а обставини, які вони підтверджують, не взяті до уваги відповідачем.
Крім цього, суд зазначає, що відсутність внесених виправлень до акцизних накладних щодо вказаного акцизного складу не впливає на встановлений факт неможливості здійснення оптової торгівлі через акцизний склад за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 13 та не звільняє відповідача від обов`язку під час здійснення перевірки встановити та зафіксувати обставини, які свідчать про вчинене правопорушення.
Таким чином, притягнення до відповідальності згідно абзацу 9 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» можливо виключно у випадку реального встановлення факту оптової торгівлі з місця оптової торгівлі. Водночас акт перевірки не містить відомостей, а суду не надано доказів здійснення позивачем торгівлі пальним із місця оптової торгівлі, яке передбачає отримання відповідної ліцензії.
Як наслідок, є безпідставним застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за здійснення оптової торгівлі паливом із місця оптової торгівлі без наявності ліцензії згідно податкового повідомлення рішення №000/945/0901 від 25.02.2021, а таке повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення №000/946/0901 від 25.02.2021, яким застосовано до позивача штрафну (фінансову санкцію) за відсутність реєстрації в ЄДР одного рівнеміра-лічильника рівня пального та одного витратоміра-лічильника на місці відпуску пального в розмірі 40000 грн. суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Податкового кодексу України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711121100, 2711121900, 2711129100, 2711129300, 2711129400, 2711129700, 2711131000, 2711133000, 2711139100, 2711139700, 2711140000, 2711190000, 2901100010 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Таким чином, необхідною умовою виникнення обов`язку щодо обладнання резервуарів рівнемірами-лічильниками та витратомірами-лічильниками є наявність введеного в експлуатацію в порядку визначеному законом резервуара.
Відповідач, стверджуючи в акті перевірки про порушення позивачем п. 230.1. 2 ст. 230 Податкового кодексу України, а саме відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі одного рівнеміра-лічильника рівня пального та одного витратоміра-лічильника на місці відпуску пального на акцизному складі (уніфікований номер 1007767) за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. С. Стрільців, 13, не наводить обставин та підстав щодо виникнення обов`язку у позивача здійснити таку реєстрацію Єдиному державному реєстрі. При цьому, при розгляді справи відповідачем не доведено, а позивачем спростовано твердження, що за вказаною адресою наявні та введені в експлуатацію резервуари на акцизному складі, що виключає необхідність обладнання витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, та свідчить про безпідставність тверджень відповідача про порушення позивачем пп. 230.1.2 п. 230.1 ст.230 ПК України.
За таких обставин застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 40000 грн. згідно повідомлення-рішення №000/946/0901 від 25.02.2021 є необґрунтованим, а таке повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи наведене позовні вимоги є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 8100,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 12.07.2021 № 250 (а.с. 1).
Таким чином, судові витрати щодо сплати судового збору підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області №000/945/0901 від 25.02.2021.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області №000/946/0901 від 25.02.2021.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ТОВ «Інвест Енерго Трейдінг» (код ЄДРПОУ 40956872, вул. Угорницька, 12, корп. 1, оф.70, м. Івано-Франківськ, 76002) сплачений судовий збір в сумі 8100 (вісім тисяч сто) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Григорук О.Б.