Рішення № 101561460, 02.12.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2021
Номер справи
540/6045/21
Номер документу
101561460
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/6045/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Керівника Генічеської окружної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південного округу до Генічеської міської ради, Комунального підприємства "Азовкомунсервіс" про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

Керівник Генічеської окружної прокуратури Херсонської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південного округу (далі - позивач, Генічеська окружна прокуратура), у якому просив:

- визнати бездіяльність Генічеської міської ради (далі – відповідач-1) та Комунального підприємства "Азовкомунсервіс" (далі - відповідач-2) протиправною, яка полягає у невжитті заходів приведення полігону твердих побутових відходів, зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004, розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, у відповідність до вимог законодавства та проекту будівництва полігону шляхом обладнання на полігоні дезбар`єру, огорожі полігону з в`їзними воротами та каліткою, внутрішньої дороги та під`їздів між чергами полігону та освітлення полігону;

- зобов`язати Генічеську міську раду та Комунальне підприємство "Азовкомунсервіс" вжити заходів щодо приведення полігону твердих побутових відходів, зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004, розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, яка перебуває у постійному користуванні у Комунального підприємства "Азовкомунсервіс", у відповідність до вимог законодавства та проекту будівництва полігону шляхом обладнання на полігоні дезбар`єру, огорожі полігону з в`їзними воротами та каліткою, внутрішньої дороги та під`їздів між чергами полігону та освітлення полігону.

Ухвалою суду від 12.10.2021 позовну заяву було залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків.

25.10.2021 позивачем недоліки позовної заяви повністю усунуто.

29.10.2021, ухвалою суду відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

22.11.2021 судом отримано відзив від відповідача Комунального підприємства "Азовкомунсервіс", в якому підприємство визнає позовні вимоги та про вжиття заходів на усунення вказаних порушень, а саме здійснено обладнання на в`їзді до полігону дезбар`єр. Відповідач-2 також вказав на те, що на усунення інших порушень місцевим бюджетом будуть виділені кошти, в листопаді розпочато роботу по облаштуванню вказаних елементів полігону твердих побутових відходів із завершенням робіт до кінця 2021 року. Щодо обладнання освітлення планується вирішити питання з приводу виділення на дані роботи коштів з місцевого бюджету до кінця 2021 року. Враховуючи зазначене, відповідач-2 просить суд в частині позовних вимог провадження закрити, розгляд справи провести без участі представника відповідача-2.

22.11.2021 до суду надійшов відзив від Генічеської міської ради, в якому відповідач-1 визнає позовні вимоги та зазначає про часткове виконання зобов`язання в частині обладнання полігону ТПВ дезбар`єром та в даній частині вимоги просить суд провадження закрити. В решті позовних вимог зазначає про виконання зобов`язання найближчим часом, усунено встановлені порушення, справу просить розглядати без участі представника відповідача-1.

29.11.2021 до суду від позивача керівника Генічеської окружної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південного округу подано заяву з проханням закрити провадження у справі в частині зобов`язання відповідачів облаштувати полігон твердих побутових відходів дезбар`єр, в іншій частині позовні вимоги просить задовольнити.

02.12.2021, ухвалою суду прийняти відмову позивача від адміністративного позову в частині вимог про визнання протиправною бездіяльності щодо невжиття заходів приведення полігону твердих побутових відходів зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004 розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності у відповідність до вимог законодавства, зобов`язання обладнання полігону ТПВ дезбар`єром та закрито провадження у адміністративній справі за позовом керівника Генічеської окружної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Південного округу до Комунального підприємства "Азовкомунсервіс", Генічеської міської ради про визнання протиправною бездіяльності щодо невжиття заходів приведення полігону твердих побутових відходів зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004 розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності у відповідність до вимог законодавства, зобов`язання обладнання полігону ТПВ дезбар`єром.

Таким чином, враховуючи відмову позивача від позову в частині позовних вимог та ухвали суду від 02.12.2021 про закриття провадження у вказаній вище частині позовних вимог, на час вирішення справи вимоги позивача містять наступну редакцію:

- визнати бездіяльність Генічеської міської ради (далі – відповідач-1) та Комунального підприємства "Азовкомунсервіс" (далі - відповідач-2, КП Азовкомунсервіс") протиправною, яка полягає у невжитті заходів приведення полігону твердих побутових відходів, зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004, розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, у відповідність до вимог законодавства та проекту будівництва полігону шляхом обладнання на полігоні огорожі з в`їзними воротами та каліткою, внутрішньої дороги та під`їздів між чергами полігону та освітлення полігону;

- зобов`язати Генічеську міську раду та Комунальне підприємство "Азовкомунсервіс" вжити заходів щодо приведення полігону твердих побутових відходів, зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004, розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, яка перебуває у постійному користуванні у Комунального підприємства "Азовкомунсервіс", у відповідність до вимог законодавства та проекту будівництва полігону шляхом обладнання на полігоні огорожі з в`їзними воротами та каліткою, внутрішньої дороги та під`їздів між чергами полігону та освітлення полігону.

На вказаних позовних вимогах позивач наполягає та в їх обґрунтування зазначає, що під час обстеження 31.08.2021 спільною комісією Генічеської міської ради Генічеського району, Генічеської районної державної адміністрації полігону твердих побутових відходів біля міста Генічеськ Генічеського району Херсонської області, розташованого на північний захід від міста Генічеськ на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га яка перебуває у постійному користуванні у КП «Азовкомунсервіс», встановлено що проектом будівництва полігону твердих побутових відходів передбачено будівництво трьох черг полігону, які передбачають серед іншого обладнання огорожі полігону, внутрішньої дороги та пiд`їздiв мiж чергами полігону та освітлення полігону. Водночас на теперiшнiй час вищевказаних робіт з обладнання полігону твердих побутових відходів не проведено, що ускладнює процес вивозу, розміщення та зберігання відходів у вiдповiдності до чинного законодавства та створює ризики потрапляння відходів на прилеглі земельні ділянки внаслідок впливу природних явищ (вітер, дикі та бездомніi тварини тощо) та інших факторів. Позивач зазначає, що враховуючи інформацію із загальної пояснювальної записки робочого проекту будівництва полігону твердих побутових вiдходiв для м. Генічеська та населених місць району, розробленого Херсонською фiлiсю ВАТ Інститут «Укркомундорпроект» у 1998 році, передбачено відповідні території госпрзони із огорожами, освітленням, планувальні рушення полігону щодо відходів, огорожі полігону, благоустрою території, відповідачами по справі не дотримано положення ст. 21 та ст. 35-1 Закону України «Про відходи», п.п. 1.1. 1.2, 1.8. 5.3, 5.5, 5.9, 6.7, 6.8, 6.11, 19, Правил експлуатації полігон побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435 (далі - Правила експлуатації №435), які поширюються на полігони, що діють, та нові полігони, прийняті експлуатацію відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктiв, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України вiд 13 квітня 2011 року № 461, п.п. 3.15, 3.45, 3.51, 3.53 та 3.136ДБН В.2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основні положення проектування» (далі - ДБН).

Позивач також зазначив, що сміттєзвалище введено в експлуатацію актом робочої комісії 24.10.2003, на об`єкт розроблено та затверджено паспорт місця видалення відходів (МВВ) №18 вiд 16.07.2004, Генічеська міська рада є засновником КП «Азовкомунсервiс», а також власником полігону твердих побутових відходів, який передано для експлуатації і на баланс КП «Азовкомунсервіс» та покладено на останнє усі пов`язані із цим права та обов`язки. Всупереч положенням ст. 16, ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 3 ст. 24, п. 6 ч. 1 ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 15, 19, 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 5, ч. 2 9, 17, 21 Закону України «Про відходи», Правил експлуатації №435 та Положенням Проекту будівництва полігону твердих побутових відходів для м. Генічеська та населених місць району відповідачами не вживаються заходи до приведення території та обладнання полігону твердих побутових відходів у відповідність до вимог законодавства та Проекту.

Позовні вимоги позивач підтримує, просить суд задовольнити.

Як зазначено вище та враховано судом у даній справі подані до суду 22.11.2021 відзив від відповідача КП "Азовкомунсервіс", в якому підприємство визнає позовні вимоги та додає, що на усунення зазначених порушень місцевим бюджетом передбачено виділення коштів, в листопаді 2021 року розпочато роботу по облаштуванню вказаних елементів полігону твердих побутових відходів із плануванням завершення робіт до кінця 2021 року. Стосовно обладнання освітлення полігону відповідач-2 вказує, що планується вирішити питання з приводу виділення на дані роботи коштів з місцевого бюджету до кінця 2021 року.

22.11.2021 до суду надійшов відзив від Генічеської міської ради, в якому відповідач-1 визнає позовні вимоги, вказує про вжиття заходів щодо виконання зобов`язання найближчим часом, усунення встановлених порушень.

Суд зазначає, що дана справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін на підставі ч. 1, 2, 3 ст. 257 КАС України, з урахуванням положень ст. 258 та ч.5 ст.262 КАС України.

Суд враховує положення ч. 8 ст. 262 КАС України за якою при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Розглянувши надані сторонами документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду спору по суті, проаналізувавши норми законодавства які регулюють спірні відносини та їх застосування сторонами, суд зазначає наступне.

Вiдповiдно до державного акту на право постійного користування землею серiя II-XC № 000104 від 25.03.2004 КП «Азовкомунсервіс» надано у постійне користування 17,9 га землi для будівництва полігону побутових відходів за межами населеного пункту на території Червонської (Червонопрапорної) сiльської ради Генічеського району.

Генічеська міська рада є засновником КП «Азовкомунсервiс», а також власником полігону твердих побутових відходів, який передано для експлуатації і на баланс КП «Азовкомунсервіс» та покладено відповідні права та обов`язки.

Відповідно до Статуту КП «Азовкомунсервіс» засновником підприємства є територіальна громада міста Генічеська в особі Генічеської міської ради (п. 1.3 Статуту), предметом та основними видами діяльності підприємства є збирання. транспортування та захоронення побутових відходів, прибирання та захоронення сміття, утримання полігону твердих побутових відходів, санітарна очистка територій від сміття та стихійних звалищ (п. 2.2 Статуту), майно комунального підприємства перебуває у комунальній власності Генічеської міської ради та у відповідності з її рішеннями закріплюється за ним на праві господарського відання.

Під час обстеження проведеного 31.08.2021 спільною комісією Генічеської міської ради Генічеського району, Генічеської районної державної адміністрації встановлено, що полігон твердих побутових відходів біля міста Генічеськ Генічеського району Херсонської області, розташований на північний захід від міста Генічеськ на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, яка перебуває у постійному користуванні у КП «Азовкомунсервіс».

Відповідно обстеженням встановлено, що проектом будівництва полігону твердих побутових відходів передбачено будівництво трьох черг полігону, що підтверджується також листом Генчеської міської ради від 0109.2021 №02-02-20-09/4417, передбачено обладнання огорожі полігону, внутрішньої дороги та під`їздів мiж чергами полігону та освітлення полігону, але на теперiшнiй час вищевказаних робіт з обладнання полігону твердих побутових відходів не проведено, що ускладнює процес вивозу, розміщення та зберігання відходів у відповідності до чинного законодавства та створює ризики потрапляння відходів на прилеглі земельні ділянки внаслідок впливу природних явищ (вітер, дикі та бездомнi тварини тощо) та iнших факторів та позивач також зазначає, що саме огорожа, освітлення та внутрішні дороги не облаштовано, що як наслідок створює загрозу нормальному та безперебійному функціонування полігону твердих побутових вiдходiв та загрозу для довкілля.

Суд зазначає, що робочий проект будівництва Полігону твердих побутових відходів для м. Генічеська та населених місць району, розробленого Херсонською філією ВАТ Інститут «Укркомундорпроект» 1998 року передбачає в собі території госпзони, які мають тверде покриття, огорожу, освітлення, планувальні рішення полігону забезпечують можливість проїзду на полігон тільки зі сторони госпзони, де здійснюється облік і контроль доставлених відходів (п. 3.3 розділу 3 глави 1 «Загальні засади» тому №1); для того, щоб виключити потрапляння на ділянку складування твердих побутових відходів та в господарську зону полігону сторонніх осіб та худоби, облаштовується огорожа сітки по з/б стопах висотою 2 м. Для організації роботи полігону передбачені в`їзні ворота з каліткою. Огорожа повністю облаштовується в 1 чергу будівництва. Загальна довжина 1751 м. (п. 5.5 розділу 5 «Огорожа полігону» глави 1 «Загальні засади» том №1); на ділянці для складування розміщені, зокрема: внутрішній проїзд, огорожа території та госпзони тощо (п. 1.2 розділу 1 «Генплан, благоустрій та озеленення» глави 11 «Архітектурно-будівельні рішення» том № 1); для проїзду транспорту до ділянки складування твердих побутових відходів передбачений внутрішній проїзд. На виїзді з зони складування ТПВ розміщується дезбар`єр. По периметру полігону передбачена огорожа, освітлення ділянки складування та госпзони. Вiдповiдно до схеми будівельного генплану полігону також передбачено облаштування випзного дезбар`єру (умовне позначення № 11) огорожі полігону (умовне позначення №12), внутрішній проїзд (умовне позначення №13). електроосвітлення (умовне позначення №16) (розділ 8 «Будови та споруди глави III «Технологічна частина» том №1) та аналогiчно згідно з томом №2 книги 1-4 (кошторисна документація) Проекту передбачено облаштування дезбар`єру (роздiли 33-34) огорожі полігону (розділи 83-84), внутрішніх проїздів (роздiли 79-80), електроосвітлення (розділи 13-14, 23-24).

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі – Закон №280/97-ВР), органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов`язанi діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За ст. 16 Конституції України, забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов`язком держави.

Згідно зі ст. 35-1 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР (далі – Закон №187/98-ВР) поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм і правил. Орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах визначає виконавця послуг перевезення побутових відходів з певної території населеного пункту. Захоронення побутових відходiв дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах. Забороняється проектування, будівництво та експлуатація полігонів побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

За ст. 21 вказаного Закону №187/98-ВР органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують: а) виконання вимог законодавства про відходи; б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів; в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі вiдходiв дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих підході г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням; 3) здійснення контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території; и) ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

Органи місцевого самоврядування приймають рішення про відвід земельних ділянок для розміщення відходів і будівництва об`єктів поводження з відходами.

Відповідно до п.п. 1.1. 1.2, 1.8. 19 Правил експлуатації полігон побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22.12.2010 за № 1307/18602, вони є обов`язковим для суб`єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють діяльність пов`язану з експлуатацією та утриманням полігонів побутових відходів.

Дані Правила поширюються на полігони, що діють, та нові полігони, прийняті експлуатацію відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктiв, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України вiд 13 квітня 2011 року № 461.

На кожен полігон побутових відходів має бути розроблений, погоджений та затверджений проект, що включає санітарно-технічний паспорт. Роботи на полігонах побутових відходів виконуються відповідно до затвердженого проекту. Для кожного полігона побутових відходiв вiдповiдно до ДБН В.2.4-2 2005 "Полігони твердих побутових відходів. Основи проектування" має бути розроблена інструкція з експлуатації полігона, в якій мають бути враховані специфіка виробництва, наявність засобів механiзації і ресурсів для виконання робіт.

Згідно п.п. 5.3, 5.5, 5.9 Правил експлуатації передбачено, що на основних напрямках поширення легких фракцій відходів встановлюються тимчасові сітчасті переноснi елементи огорожі. Один раз на добу огорожу, що затримує леткі фракції, слід очищати. Проїзд транспортних засобів через дезбар`єр при температурі повітря понад +5 град. С є обов`язковим. Територія полігона побутових відходів має бути обмежена нагірною канавою для запобігання витіканню за межі полігона забруднених поверхневих вод. Не рідше ніж двiчi на місяць операторам iнженерного обладнання полігона слiд проводити й огляд i за потреби очищати.

Відповідно до п.п. 6.7, 6.8, 6.11 Правил експлуатації по периметру території полігона побутових відходів має бути споруджена суцільна огорожа заввишки до 2,0 - 2,5 м або грунтовий вал заввишки 1,5 - 1,7 м i завширшки 3,0 - 3,5 м. При в`їзді на полігон побутових відходів має бути встановлений шлагбаум або в`їзні ворота. Господарська зона полігона побутових вiдходів і територія КПП у темний час доби мають бути освітлені. Слід вважати достатнiм освітлення не менше 5 лк.

За п.п. 3.15, 3.45, 3.51 ДБН В.2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основні положення проектування» (далі - ДБН) як правило, на відстані 1...2 м від водовідвiдноп канави розмiщується огорожа території полігона ТПВ. По периметру на смузі шириною 5...8 м проектується садіння дерев, прокладаються інженерні комунікації (водопровід, каналізація), встановлюються щогли електроосвітлення. За відсутності інженерних споруд на цій смузі відсипаються кавальєри ґрунту, який буде використаний для ізоляції ТПВ. Вздовж периметра території полігона ТПВ проектується огорожа. В огорожі полігона ТПВ бiля виробничо-побутового будинку проектуються ворота або шлагбаум. Також п.п. 3.49 ДБН передбачає, що на виїзді з полігона ТПВ повинна бути контрольно-дезінфікуюча зона, обладнана залізобетонним резервуаром довжиною 8 м, глибиною 0,3 м і шириною 3,5 м для дезінфекції коліс сміттєвозів. Резервуар заповнюється дезінфікуючим розчином і тирсою.

Пунктами 3.45, 3.53 та 3.136 ДБН регламентовано, що територія господарської зони повинна мати тверде покриття, освітлення і в`їзд з боку полігона ТПВ. Зовнішнє освітлення за постійною схемою передбачається тільки для господарської зони, добові карти освітлюються за тимчасовою схемою. Мiнiмальна освітленість робочих (добових) карт - 5 лк. Проектом передбачають можливість освітлення ділянок розвантаження ТПВ (за умови проведення робіт у темний час доби), достатню для забезпечення нормальних умов виконання роботи (освітлення не менше 5 люксів).

Як встановлено судом та не заперечується сторонами сміттєзвалище введено в експлуатацію актом робочої комісії 24.10.2003, на об`єкт розроблено та затверджено паспорт місця видалення відходів (МВВ) № 18 вiд 16.07.2004.

Суд враховує у даній справі про облаштування відповідачами полігону твердих побутових відходів дезбар`єром.

Зазначені у позові твердження відповідачі по справі визнають в повному обсязі, зазначають про вжиття заходів шляхом зведення огорожі, освітлення та внутрішньої дороги полігону в найближчий час.

Частиною 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 78 КАС України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.

За ч. 4 ст. 189 КАС України у разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог.

Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси (ч. 5 ст. 189 КАС України).

Враховуючи визнання відповідачами позовних вимог, оскільки суд не має сумнівів у достовірності обставин по справі та добровільності їх визнання, що зазначено у поданих до суду 22.11.2021 відзивах, суд вважає необхідним застосувати положення ч. 4 ст. 189 КАС України, не досліджуючи зобов`язання відповідачів вчиняти покладені на них обов`язки нормами чинного законодавства щодо забезпечення приведення полігону твердих побутових відходів до належних умов для відповідної подальшої експлуатації.

Відповідно до ч. 1-5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Враховуючи визнання відповідачами по справі позовних вимог, та оскільки заявлені вимоги позивача не суперечать закону та не порушують права та інтереси відповідачів, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги в заявленій їх частині в повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 189, 242-246, 250, 255, 257, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Генічеської міської ради (75500, вул. Міська, 8, м. Генічеськ, Херсонська область, код ЄДРПОУ 35248359) та Комунального підприємства "Азовкомунсервіс" (75500, вул. Гоголя, 196В, м. Генічеськ, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32368086) у невжитті заходів приведення полігону твердих побутових відходів, зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004, розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, у відповідність до вимог законодавства та проекту будівництва полігону шляхом обладнання на полігоні огорожі з в`їзними воротами та каліткою, внутрішньої дороги та під`їздів між чергами полігону та освітлення полігону.

Зобов`язати Генічеську міську раду (75500, вул. Міська, 8, м. Генічеськ, Херсонська область, код ЄДРПОУ 35248359) та Комунальне підприємство "Азовкомунсервіс" (75500, вул. Гоголя, 196В, м. Генічеськ, Херсонська область, код ЄДРПОУ 32368086) вжити заходів щодо приведення полігону твердих побутових відходів, зареєстрованого у реєстрі місць видалення відходів за №18 від 16.07.2004, розташованого на земельній ділянці 6522187500:02:001:0115 площею 17,9 га комунальної власності, яка перебуває у постійному користуванні у Комунального підприємства "Азовкомунсервіс", у відповідність до вимог законодавства та проекту будівництва полігону шляхом обладнання на полігоні огорожі з в`їзними воротами та каліткою, внутрішньої дороги та під`їздів між чергами полігону та освітлення полігону.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються до апеляційного суду або до відповідного суду, який ухвалив рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.І. Войтович

кат. 110010000