
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №766/20959/21
Пров. №3/766/10436/21
29.11.2021 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого-судді: Корольчук Н.В.,
за участю:
секретаря: Філіпенко І.О.,
особи, яка притягається до відповідальності: ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП щодо:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , працює директором магазину «Автомаг», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
встановив:
ОСОБА_1 23.10.2021 р. о 10.40 год., перебуваючи за адресою: м.Херсон, вул. Бєлінського 19, будучи директором магазину «Автомаг», приймав та обслуговував відвідувачів без проходження повного курсу вакцинації від «Covid-19», чим порушив вимоги п.3-5 п.п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. №1236 зі змінами.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, як: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав, пояснив, що на його думку Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. №1236 не відповідає Конституції України та порушує його громадянські права. При цьому ОСОБА_1 зазначив, що він дійсно є директором магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який розташований за адресою: м.Херсон, вул. Бєлінського 19 та підтвердив, що 23.10.2021 р. о 10.40 год., перебуваючи за адресою: м.Херсон, вул. Бєлінського 19, особисто приймав та обслуговував відвідувачів магазину, без проходження повного курсу вакцинації від «Covid-19».
Не дивлячись на не визнання провини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується:
- протоколом серії ВАВ № 471289 від 23.10.2021 року, згідно якого ОСОБА_1 23.10.2021 р. о 10.40 год., перебуваючи за адресою: м.Херсон, вул. Бєлінського 19, будучи директором магазину «Автомаг», приймав та обслуговував відвідувачів без проходження повного курсу вакцинації від «Covid-19», чим порушив вимоги п.3-5 п.п.4 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. №1236 зі змінами;
- рапортом капітана поліції Шершень М. від 23.10.2021 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 23.10.2021 р. о 10.40 год., перебуваючи за адресою: м.Херсон, вул. Бєлінського 19, будучи директором магазину «Автомаг», приймав та обслуговував відвідувачів без проходження повного курсу вакцинації від «Covid-19», та з його слів взагалі не проходив вакцинацію оскільки вважає її не обов`язковою;
- фотознімками, на яких зображено покупця, який перебуває у приміщенні магазину, що не заперечив в судовому засіданні сам ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Так ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма закону є бланкетною (вид норм права з точки зору рівня визначеності їх змісту. Диспозиції бланкетних норм не встановлюють певних правил поведінки, а передбачають існування інших норм, розміщених навіть в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки), а тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов`язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи, завдяки чому орган, який розглядає матеріали справи про адміністративне правопорушення може встановити конкретні дії/бездіяльність допущені особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до протоколу №37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.10.2021 р. на території Херсонської області з 00 год. 00 хв. 15 жовтня встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки.
Так відповідно до абзацу 2 підпункту 4 пункту 3-5 Постанови № 1236 на території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених п. 3 цієї постанови, забороняється (серед іншого) приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв`язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами), добривами, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб`єктів господарювання.
Обмеження, передбачені підпунктами 1-7, 9, 14 та 16 цього пункту (3-5), не застосовуються за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, користувачів), крім осіб, які не досягли 18 років, та організаторів заходу (співробітників закладу, ринку) негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу (відвідування закладу, ринку), або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров`я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
Оцінюючи наведені вище докази, суд приходить до висновку про те, що вони узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин, вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
При цьому, дійшовши висновку про винуватість ОСОБА_1 , суд зазначає, що його доводи про те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, повністю спростовуються наведеними вище дослідженими в ході судового розгляду справи доказами, враховуючи при цьому те, що він не заперечував проти зафіксованих у них відомостей, а також його власними поясненнями, наданими в судовому засіданні, які не є переконливими і достатніми для прийняття рішення про визнання його невинуватим у вчиненні інкримінованих йому дій. При цьому суд бере до уваги положення ст. 68 Конституції України, згідно яких кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, а також те, що Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 р. №1236 (зі змінами) прийнята відповідно ст. 29 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», а отже підлягає беззаперечному виконанню.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його майновий стан, обставин, які обтяжують або пом`якшують відповідальність, судом не встановлено, і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу розмір якого, на думку суду, є достатнім для виправлення порушника і попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 454,00 грн.
Керуючись ч.1 ст. 44-3, ст.221 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2000 (дві тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
(Номер рахунку IBAN): UA668999980313010106000021451, Одержувач–ГУК у Херсонській обл./Херсонській ра-он 21081100, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) – 37959517, Банк отримувач – Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотирьохсот п`ятдесяти чотирьох) грн.
(Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Одержувач – ГУК у м. Києві /м Київ/ 22030106 Код отримувача(код за ЄДРПОУ) – 37993783 Банк отримувач – Казначейство України (ЕАП) Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова набрала законної сили_____2021 року.
СуддяН. В. Корольчук