Рішення № 101521147, 30.11.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2021
Номер справи
140/9873/21
Номер документу
101521147
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/9873/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії згідно довідок, виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації; зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок пенсії згідно довідок, виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на момент призначення пенсій) з 15.02.1995. Тривалість страхового стажу складає 42 роки, з урахуванням стажу державної служби 29 років 11 місяців 13 днів. Останні 20 років перед виходом на пенсію позивач працювала начальником управління у справах захисту прав споживачів Волинської облдержадміністрації та вийшла на пенсію з цієї посади.

З 01.03.2017 позивач отримує пенсію у розмірі 3956,05,62 грн, у тому числі 3889,62 грн основний розмір пенсії, 66,43 грн - виплата дитині війни.

18.05. 2021 позивач звернулась до ГУ ПФУ у Волинській області із письмовою заявою про перерахунок пенсії державного службовця на підставі довідок виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації (правонаступником ліквідованого управління у справах захисту прав споживачів Волинської облдержадміністрації), починаючи з 21.07.2017 та виплатити пенсію державного службовця з 02.02.2008 відповідно з довідкою №1.

Однак, отримала листа за № 4704- 4530/Ш-02/8-0300/21 від 03.06.2021, у якому ГУ ПФУ у Волинській області повідомило її про те, що чинним законодавством не передбачено перерахунків пенсії державним службовцям.

Позивач вважає таку відмову протиправною та такою, що порушує її право на належне пенсійне забезпечення, з огляду на що просить позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

В поданому до суду відзиві від 21.10.2021 №0300-0802-5/42294 представник відповідача позов не визнав та просить відмовити в його задоволенні. Зазначає, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 15.02.1995 та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993 (далі Закон №3723- XII).

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015, який набрав чинності 01.05.2016 (далі Закон №889- VIII).

Відповідно до статті 90 Закону №889-VIII, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Статтею 37-1 Закону №3723-ХІІ, у редакції, яка була чинною станом на час призначення пенсії позивачці, передбачалось, що в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31.05.2000 № 865 було передбачено, що перерахунок пенсії проводився виходячи із заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено пенсію.

Отже, з викладених правових норм вбачається, що законодавством, чинним станом на час призначення пенсії позивачу, було передбачено право як особи, яка отримує пенсію державного службовця, на перерахунок її розміру у зв`язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою і було визначено умови та порядок здійснення такого перерахунку.

Однак, в наступному законодавство, яке регулює зазначені правовідносини, змінилось.

Законом України від 28.12.2014 №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", який набрав чинності 01.01.2015, внесено зміни до статті 37-1 Закону України "Про державну службу" і викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України".

Отже, на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок внесено зміни, які набрали чинності 01.01.2015, в статтю 37-1 Закону України "Про державну службу", що регулює порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців та фактично скасовано норми законодавства, які визначали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою та підстави для такого перерахунку.

Натомість, в даному випадку Законом України від 28.12.2014 №76 VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" скасовано таке право (на перерахунок вже призначених пенсій державних службовців), а тому не може існувати "законного сподівання" на його реалізацію (механізм реалізації).

Верховним Судом неодноразово здійснювався касаційний розгляд справ, де позивачами виступали особи, яким пенсії були призначені відповідно до Закону №3723-ХІІ, а вимоги позовних заяв було звернуто до пенсійного органу стосовно неправомірності його дій та рішень щодо здійснення перерахунку такої пенсії відповідно до статті 37-1 цього Закону.

Розглядаючи вищевказані справи, Верховний Суд сформулював правову позицію, що законодавство, станом на момент звернення позивача до пенсійного органу за перерахунком пенсії, не регламентувало ані права особи на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною розміру мінімальної заробітної плати, ані порядок і умови здійснення такого перерахунку.

Аналогічний правовий висновок викладено, зокрема у постановах Верховного Суду від 29.08.2018 у справі № 555/2183/16-а, від 26.02.2020 у справі № 508/808/16-а, від 28.10.2020 у справі № 826/16182/18 та від 22.04.2021 у справі №712/10182/17.

Крім того, відповідач звертає увагу суду, що позивач з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідок до органів Пенсійного фонду не зверталась, як це передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України №1058.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Обов`язковою ознакою як нормативно-правового акту, так і акту індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов`язковість його приписів для відповідного суб`єкта, дотримання якого забезпечується правовими механізмами.

Враховуючи викладене, відповідь-роз`яснення пенсійного органу не є актом, який в розумінні приписів пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України може бути оскаржено до суду, а отже відповідь від 03.06.2021 на звернення позивача не є рішенням по суті питання.

З наведених підстав просив відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши письмові докази та пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 15.02.1995 та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993.

З позовної заяви вбачається, що позивач з 01.03.2017 отримує пенсію у розмірі 3956,05,62 грн, у тому числі 3889,62 грн основний розмір пенсії, 66,43 грн - виплата дитині війни.

14.05.2021 ОСОБА_1 звернулась до ГУ ПФУ у Волинській області із письмовою заявою про перерахунок пенсії державного службовця на підставі довідок виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації (правонаступником ліквідованого управління у справах захисту прав споживачів Волинської облдержадміністрації), починаючи з 21.07.2017 та виплати пенсії державного службовця з 02.02.2008 відповідно з довідкою №1 (а.с. 24-27).

Проте, ГУ ПФУ у Волинської області листом №4704- 4530/Ш-02/8-0300/21 від 03.06.2021 інформувало позивача про те, що з 01.06.2015 скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначені відповідно до Закону 3723 (розділ III "Прикінцеві положення" Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015

У зв`язку з набранням чинності Законом України „Про державну службу" від 10.12.2015 № 889- VIII скасовано, зокрема, статтю 37' Закону 3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону №889).

Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865, якою визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 3723, втратила чинність.

Нормами Закону №889 не передбачено проведення перерахунку пенсій, в тому числі, призначених згідно із Законом 3723, тобто підстави для проведення перерахунку таких пенсій відсутні.

Враховуючи викладене, для проведення перерахунку встановленого розміру пенсії з урахуванням довідок від 24.04.2019, виданих Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації, немає підстав (а.с.28).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На переконання суду, відповідач не довів у повній мірі правомірність своїх дій, з огляду на таке.

Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законами України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII), "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон 1058-IV).

Згідно наведених у ст. 1 Закону № 1058-IV визначень, пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом; пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім`ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.

Частиною 1 ст. 9 вищевказаного Закону встановлено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Згідно із частинами першою, третьою статті 44 Закону № 1058-IV призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення. Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

За приписами частини п`ятої статті 45 Закону № 1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 4.3 цього Порядку передбачено, що створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.

Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов`язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії приймається без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Таким чином, з вищевказаного слідує, що у випадку наявності документів, необхідних для перерахунку пенсії, орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо перерахунку (або відмови у перерахунку) пенсії не пізніше 10 днів.

Як вбачається з матеріалів справи, 14.05.2021 ОСОБА_1 звернулась до ГУ ПФУ у Волинській області із письмовою заявою про перерахунок пенсії державного службовця на підставі довідок виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації.

Однак, відповідач листом від № 4704- 4530/Ш-02/8-0300/21 від 03.06.2021 інформував позивача про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача.

Так, порушення права на належне пенсійне забезпечення, позивач вбачає у відмові в перерахунку її пенсії.

Водночас, суд зазначає, що дана відмова ГУ ПФУ у Волинській області оформлена інформаційним листом від № 4704-4530/Ш-02/8-0300/21 від 03.06.2021 як відповідь на звернення, розглянутого в межах Закону України «Про звернення громадян» (а.с.28).

При цьому, суд звертає увагу на те, що рішення відповідача про перерахунок пенсії або відмову у перерахунку пенсії позивачу ГУ ПФУ у Волинській області не приймалось та в матеріалах справи відсутнє.

Так, суд виходить з того, що лист № 4704-4530/Ш-02/8-0300/21 від 03.06.2021 не є юридичною формою рішення владного органу, оскільки в межах компетенції Управління, актами правової дії є розпорядження або рішення керівника органу. Заява позивача про перерахунок пенсії безпідставно розглянута в межах Закону України «Про звернення громадян».

Таким чином, судом встановлено, що питання про перерахунок (чи відмову у перерахунку) пенсії ОСОБА_1 відповідачем належним чином не розглядалося і відповідне рішення ГУ ПФУ у Волинській області не приймалося.

За таких обставин, відповідачем при розгляді заяви позивача про перерахунок пенсії не було дотримано вимог частини п`ятої статті 45 Закону № 1058-IV, згідно з якою документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

У зв`язку з вищевикладеним суд дійшов висновку, що відповідач допустив протиправну бездіяльність при розгляді заяви позивача, яка виразилась у неприйнятті жодного рішення за вказаною заявою.

При цьому, суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що ОСОБА_1 з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідок до органів Пенсійного фонду не зверталась, як це передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України №1058, оскільки на переконання суду, зміст заяви позивача від 14.05.2021 не викликає сумнівів у предметі звернення особи до ГУ ПФУ у Волинській області і містить відповідні обгрунтування.

Відповідно до пункту 7 Постанови Правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 року №13-1 « Про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України», органи Пенсійного фонду зобов`язані: надавати безоплатно будь-якій особі, яка звертається до органу Пенсійного фонду безпосередньо або за допомогою засобів телекомунікації, з питань, що належать до компетенції органів Пенсійного фонду, консультації в усній та письмовій формі щодо застосування законодавства про пенсійне забезпечення, обліку осіб, що підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню, їх прав та обов`язків, порядку сплати страхових внесків, заповнення звітності та з інших питань відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"; об`єктивно, всебічно і вчасно розглядати звернення; забезпечувати реалізацію передбачених законодавством прав осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду; повідомляти осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду, про результати перевірки звернення і суть прийнятого рішення; у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз`яснювати порядок оскарження прийнятого рішення; не допускати безпідставної передачі звернень іншим органам; перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення; порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень органу Пенсійного фонду, його дій чи бездіяльності; бланки заяв на отримання послуг та зразки їх заповнення.

З вищевикладеного слідує, що перевірка правильності оформлення документів, зокрема, відповідних заяв є обов`язком саме пенсійного органу. Щодо вимоги позивача про зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок пенсії позивача згідно довідок, виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації, суд зазначає наступне.

Частиною 4 статті 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Тобто, застосування такого способу захисту прав та інтересів позивача як зобов`язання уповноваженого органу прийняти конкретне рішення, є правильним, коли уповноважений орган розглянув клопотання заявника та прийняв рішення, яким безпідставно та протиправно відмовив в його задоволенні.

В такому разі, суд, під час перевірки підстав прийняття рішення, перевіряє конкретні підстави відмови у перерахунку пенсії. У разі визнання незаконності підстав, що стали причиною прийняття рішення про відмову у перерахунку пенсії, доцільним способом захисту є власне зобов`язання уповноваженого суб`єкта прийняти конкретне рішення.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Так, здійснення дискреційних повноважень може в деяких випадках передбачати вибір між здійсненням певних дій і нездійсненням дії.

Акт, прийнятий в ході здійснення дискреційних повноважень, підлягає контролю відносно його законності з боку суду або іншого незалежного органу. Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною 3 статті 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов`язання відповідача вчинити певні дії. При цьому, у випадку, коли законом встановлені повноваження суб`єкта владних повноважень в імперативній формі, суд зобов`язує його прийняти конкретне рішення чи вчинити конкретну дію. Натомість, у випадку, коли суб`єкт наділений певними дискреційними повноваженнями, суд повинен вказати на виявлені порушення при здійсненні таких повноважень та зазначити норму закону, яку суб`єкт владних повноважень (відповідач) повинен застосувати при вчиненні дій (прийнятті рішення) з урахуванням встановлених судом обставин.

Враховуючи, що ГУ ПФУ у Волинській області не прийнято жодного рішення за заявою позивача, то вимога про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача згідно довідок, виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації є передчасною, натомість існують підстави для зобов`язання суб`єкта владних повноважень розглянути заяву позивача у визначений законодавством спосіб та прийняти відповідне рішення.

Таким чином, оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача згідно довідок, виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації необхідно відмовити у зв`язку з їх передчасністю.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а за змістом статті 90 цього Кодексу суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Оцінюючи докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно не було розглянуто та вирішено у визначений законодавством спосіб заяву ОСОБА_1 про перерахунок її пенсії, у зв`язку з чим, належним та ефективним способом захисту порушених прав позивача буде зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 14.05.2021 про перерахунок пенсії державного службовця та прийняти рішення з цього приводу.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не прийняття відповідного рішення за заявою ОСОБА_1 від 14 травня 2021 року про перерахунок пенсії державного службовця на підставі довідок виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 14 травня 2021 року про перерахунок пенсії державного службовця на підставі довідок виданих 24.04.2019 Департаментом соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації та прийняти відповідне рішення у межах своїх повноважень.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 22-В, код ЄДРПОУ 13358826).

Суддя Т.М. Димарчук