
Справа № 560/13826/21
РІШЕННЯ
іменем України
29 листопада 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.
розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
до суду з адміністративним позовом звернувся позивач до Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради з позовними вимогами: визнати протиправними дії Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, оформленої листом- повідомленням від 09 липня 2021 року № К/02-01-36/2021.
Зобов`язати Відділ містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради видати ОСОБА_1 будівельний паспорт на забудову земельної ділянки площею 0,1420 га з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041, що розташована в с. Старий Кривин Шепетівського району Хмельницької області.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати. Документальне підтвердження судових витрат позивача буде надано не пізніше п`яти днів після ухвалення рішення суду.
Розгляд справи провести в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 02.07.2021 позивач звернулася до Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради із заявою про видачу будівельного паспорту забудови вищевказаної земельної ділянки, до якої було надано необхідний пакет документів.
Листом-повідомленням від 09 липня 2021 року № К/02-01-36/2021 відповідач відмовив позивачу в наданні будівельного паспорта. Підставою для відмови у видачі будівельного паспорту з поверненням пакету документів слугувала невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам, а саме: відповідно до містобудівної документації, затвердженої рішенням 38 сесії Старокривинської сільської ради 7 скликання від 13 липня 2018 року № 4 «Про затвердження Генеральних планів сіл Старий Кривин та Новий Кривин», дана земельна ділянка (кадастровий номер 6823987300:01:033:0041) потрапляє в зону С-1 (Зона озеленених територій спеціального призначення в санітарно - захисних зонах). У даній зоні не передбачено будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків.
Суд ухвалою від 18.10.2021 відкрив провадження у справі та призначив до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні.
05.11.2021 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву в якому заперечує проти позову у зв"язку з необгрунтованістю вимог позивача.
Просив у позові відмовити.
Представник позивача у судове засідання не з"явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності позивача.
Представник відповідача просив суд розглянути справу в письмовому провадженні з врахуванням відзиву на позовну заяву.
Судом встановлено.
ОСОБА_1 (далі - Позивач) є власником земельної ділянки з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041, площею 0,1420 га, яка розташована в с. Старий Кривин Славутського району (на теперішній час - Шепетівський район) Хмельницької області, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Вказану земельну ділянку позивач придбала у громадянина ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу земельної ділянки від 12 лютого 2021 року, посвідченим приватним нотаріусом Нетішинського міського нотаріального округу Хмельницької області, Франоською Л.С., і зареєстрованим в реєстрі за № 222. Попередньому власнику - ОСОБА_2 ця земельна ділянка належала на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №540544, виданого Старокривинською сільською радою Славутського району Хмельницької області 17 травня 2010 року та зареєстрованого управлінням Держкомзему у Славутському районі 20 травня 2010 року в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011076000080 (п. 1.2 Договору купівлі - продажу земельної ділянки).
02.07.2021 позивач звернулася до Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради із заявою про видачу будівельного паспорту забудови вищевказаної земельної ділянки, до якої було надано необхідний пакет документів.
Листом-повідомленням від 09 липня 2021 року № К/02-01-36/2021 відповідач відмовив позивачу в наданні будівельного паспорта. Підставою для відмови у видачі будівельного паспорту з поверненням пакету документів слугувала невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам, а саме: відповідно до містобудівної документації, затвердженої рішенням 38 сесії Старокривинської сільської ради 7 скликання від 13 липня 2018 року № 4 «Про затвердження Генеральних планів сіл Старий Кривин та Новий Кривин», дана земельна ділянка (кадастровий номер 6823987300:01:033:0041) потрапляє в зону С-1 (Зона озеленених територій спеціального призначення в санітарно - захисних зонах). У даній зоні не передбачено будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків.
Не погодившись з таким рішенням позивач звернулася до суду з позовним вимогами.
Вирішуючи спірні правовідносини судом враховано наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Положеннями статей 13, 14, 22 Конституції України встановлено, що держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб`єкти права власності рівні перед законом.
Згідно з частиною першою, четвертою статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується з громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
Частиною четвертою статті 373 Цивільного кодексу України передбачено, що власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.
За змістом статті 375 Цивільного кодексу України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.
Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038-УІ), який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Відповідно до частин другої, третьої статті 8 Закону № 3038-УІ планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.
Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.
Згідно з частиною четвертою статті 26 Закону № 3038-УІ право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.
За змістом положень статті 27 Закону № 3038-УІ забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).
Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об`єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.
Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Порядок видачі будівельного паспорта визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Для використання уповноваженими органами містобудування та архітектури та іншими суб`єктами містобудування при вирішенні питань забудови присадибних, дачних і садових земельних ділянок призначений Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2011 року № 103 (далі - Порядок № 103).
Пунктом 1.4 Порядку № 103 передбачено, що розроблення будівельного паспорта в межах населених пунктів здійснюється відповідно до наявної містобудівної документації на місцевому рівні.
Згідно з пунктом 2.1 Порядку № 103 видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять: заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку; засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію; ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об`єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об`єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо); проект будівництва (за наявності); засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.
Відповідно до пункту 2.3 Порядку № 103 уповноважений орган містобудування та архітектури на підставі отриманих документів визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам чинної містобудівної документації на місцевому рівні, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Пунктом 2.4 Порядку № 103 передбачено, що пакет документів для видачі будівельного паспорта або внесення змін до нього повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику з таких підстав: неподання повного пакета документів, визначених пунктом 2.1 або 2.2 цього розділу; невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки від 12 лютого 2021 року, посвідченого приватним нотаріусом Нетішинського міського нотаріального округу Хмельницької області, Франовською Л.С., і зареєстрованого в реєстрі за № 222, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 12 лютого 2021 року № 244149675 та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 26 травня 2021 року № НВ-6813881702021, у приватній власності позивача знаходиться земельна ділянка з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041, площею 0,1420 га, з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована в с. Старий Кривин Славутського району (на теперішній час - Шепетівський район) Хмельницької області.
Вказану земельну ділянку позивач придбала у громадянина ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу земельної ділянки від 12 лютого 2021 року, посвідченим приватним нотаріусом Нетішинського міського нотаріального округу Хмельницької області, Франовською Л.С., і зареєстрованим в реєстрі за № 222. Попередньому власнику - ОСОБА_2 ця земельна ділянка належала на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №540544, виданого Старокривинською сільською радою Славутського району Хмельницької області 17 травня 2010 року та зареєстрованого управлінням Держкомзему у Славутському районі 20 травня 2010 року в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011076000080 (п. 1.2 Договору купівлі - продажу земельної ділянки).
Цільове призначення земельної ділянки: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Землі житлової та громадської забудови.
Рішенням 38 сесії Старокривинської сільської ради 7 скликання від 13 липня 2018 року № 4 «Про затвердження Генеральних планів сіл Старий Кривин та Новий Кривин», дана земельна ділянка (кадастровий номер 6823987300:01:033:0041) потрапляє в зону С-1 (Зона озеленених територій спеціального призначення в санітарно - захисних зонах).
Отже, приймаючи рішення Старокривинська сільська рада 7 скликання від 13 липня 2018 року № 4 «Про затвердження Генеральних планів сіл Старий Кривин та Новий Кривин» не врахувала, що земельна ділянка з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041 на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЛ №540544, виданого Старокривинською сільською радою Славутського району Хмельницької області 17 травня 2010 року ОСОБА_2 та зареєстрованого управлінням Держкомзему у Славутському районі 20 травня 2010 року в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011076000080, має цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Землі житлової та громадської забудови.
Частиною 10 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Водночас, у ст. 3 Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.
Цей принцип знайшов своє відображення й у ст. 74 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", згідно з якою органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами.
Частиною першою статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Позивач, придбавши у громадянина ОСОБА_2 за договором купівлі-продажу вказану земельну ділянку мала сподівання, як власник земельної ділянки, використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.
Відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» та Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (ст. 1 Протоколу 1) кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права, й за змістом статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини: основоположних свобод та рішення Європейського суду з прав людини у справі «Стретч проти Сполученого Королівства» від 24 червня 2003 року самі по собі допущені органами влади порушення при передачі майна у власність особи не можуть бути безумовною підставою для повернення цього майна державі, якщо вони не допущені внаслідок винної, протиправної поведінки самого набувача майна.
Згідно частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Враховуючи вище викладене суд дійшов висновку, що відповідач приймаючи рішення про відмову позивачу в наданні будівельного паспорта, діяв не на підставі та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), тому є всі підстави визнати протиправними дії Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради щодо відмови позивачу у видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, оформленої листом - повідомленням від 09 липня 2021 року №К/02-01-36/2021.
Щодо вимоги позивача про зобов`язання відповідача видати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки площею 0,1420 га з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041, що розташована в с. Старий Кривин Шепетівського району Хмельницької області, суд зазначає про наступне.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Частиною 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини 2 цієї статті, суд може зобов`язати відповідача суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
За приписами вказаної правової норми слідує, що у разі, якщо суб`єкт владних повноважень використав надане йому законом право на прийняття певного рішення за наслідками розгляду звернення особи, але останнє визнане судом протиправним з огляду на його невідповідність чинному законодавству, при цьому суб`єктом звернення дотримано усіх визначених законом умов, то суд вправі зобов`язати суб`єкта владних повноважень прийняти певне рішення.
Такий підхід, встановлений процесуальним законодавством, є прийнятним не тільки при розгляді вимог про протиправну бездіяльність суб`єкта владних повноважень, але і у випадку розгляду вимог про зобов`язання вчинити дії після скасування його адміністративного акту.
Відповідно до частин 1, 2 статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту), кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
У рішенні від 31 липня 2003 року у справі «Дорани проти Ірландії» Європейський суд з прав людини вказав, що поняття «ефективний засіб» передбачає запобігання порушенню або припинення порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.
Таким чином, для ефективного юридичного захисту позивача слід зобов`язати Відділ містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.07.2021 №К/43-02-01/2021 щодо видачі будівельного паспорту на забудову земельної ділянки площею 0,1420 га з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041, що розташована в с. Старий Кривин Шепетівського району Хмельницької області та прийняти рішення, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За змістом статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Отже, з врахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що позивач довів правомірність позовних вимог в частині, а відповідач не обгрунтував правомірність свого рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Щодо заявлених вимог позивача щодо витрат на правничу допомогу, суд зазначає наступне.
Згідно ч.7 ст.139 КАС України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Отже, враховуючи заяву позивача про намір подати докази судових витрат, суд надає можливість надати такі докази на протязі п"яти днів після ухвалення рішення суду.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради щодо відмови ОСОБА_1 у видачі будівельного паспорту забудови земельної ділянки, оформленої листом - повідомленням від 09 липня 2021 року № К/02-01-36/2021.
Зобов`язати Відділ містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 02.07.2021 №К/43-02-01/2021 щодо видачі будівельного паспорту на забудову земельної ділянки площею 0,1420 га з кадастровим номером 6823987300:01:033:0041, що розташована в с. Старий Кривин Шепетівського району Хмельницької області та прийняти рішення, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
В решті позову відмовити.
Стягнути з Відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради за рахунок бюджетних асигнувань судовий збір в сумі 908,00(дев"ятсот вісім) грн на користь ОСОБА_1 .
Зобов"язати позивача надати докази про судові витрати на протязі п"яти днів з дня ухвалення рішення по справі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 30 листопада 2021 року
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Відділ містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету Нетішинської міської ради (вул. Шевченка, 1,Нетішин,Хмельницька область,30100 , код ЄДРПОУ - 34256751)
Головуючий суддя П.М. Майстер