
Справа № 569/24207/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2021 року місто Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в складі судді Галінської В.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк Оксани Олександрівни, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до державного земельного кадастру,-
В С Т А Н О В И В :
В Рівненський міський суд 26 листопада 2021 року з позовом до Державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк Оксани Олександрівни, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до державного земельного кадастру звернувся ОСОБА_1 .
У своєму позові позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління держгеокадастру у Рівненській області Каленюк О.О.: №РВ-5600848482021 від 23.06.2021; №РВ-5600848512021 від 23.06.2021; №РВ-5600848492021 від 23.06.2021; №РВ-5600848502021 від 23.06.2021; №РВ-5600848522021 від 23.06.2021; №РВ-5600848542021 від 23.06.2021; №РВ-5600848532021 від 23.06.2021; №РВ-5600848562021 від 23.06.2021; №РВ-5600848572021 від 23.06.2021; №РВ-5600848582021 від 23.06.2021; №РВ-5600848442021 від 23.06.2021; №РВ-5600848462021 від 23.06.2021; №РВ-5600848472021 від 23.06.2021 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до державного земельного кадастру; зобов`язати державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк О.О. прийняти заяви ОСОБА_1 від 14.06.2021 та зареєструвати в Державному земельному кадастрі земельні ділянки щодо яких розроблений проект землеустрою, який поданий разом із заявами ОСОБА_1 14.06.2021 Державному кадастровому реєстратору відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк Оксану Олександрівну шляхом присвоєння нових кадастрових номерів; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати по справі, а саме виплати на правову допомогу.
Дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов таких висновків.
Згідно із ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб"єктів владних повноважень.
Положеннями ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб"єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб"єкта владних повноважень протиправними та зобов"язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб"єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб"єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб"єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб"єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб"єктів владних повноважень. До суду можуть звертатися в інтересах інших осіб органи та особи, яким законом надано таке право. Суб"єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом установлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Так, як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління держгеокадастру у Рівненській області Каленюк О.О.: №РВ-5600848482021 від 23.06.2021; №РВ-5600848512021 від 23.06.2021; №РВ-5600848492021 від 23.06.2021; №РВ-5600848502021 від 23.06.2021; №РВ-5600848522021 від 23.06.2021; №РВ-5600848542021 від 23.06.2021; №РВ-5600848532021 від 23.06.2021; №РВ-5600848562021 від 23.06.2021; №РВ-5600848572021 від 23.06.2021; №РВ-5600848582021 від 23.06.2021; №РВ-5600848442021 від 23.06.2021; №РВ-5600848462021 від 23.06.2021; №РВ-5600848472021 від 23.06.2021 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до державного земельного кадастру; зобов`язати державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк О.О. прийняти заяви ОСОБА_1 від 14.06.2021 та зареєструвати в Державному земельному кадастрі земельні ділянки щодо яких розроблений проект землеустрою, який поданий разом із заявами ОСОБА_1 14.06.2021 Державному кадастровому реєстратору відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк Оксану Олександрівну шляхом присвоєння нових кадастрових номерів; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати по справі, а саме виплати на правову допомогу.
Отже, позовні вимоги ґрунтуються на протиправності дій Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління держгеокадастру у Рівненській області, як суб"єкта, наділеного владними функціями.
Водночас у рамках цивільного процесу суд не може досліджувати та встановлювати правомірність дій, рішень чи бездіяльності Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління держгеокадастру у Рівненській області, оскільки така можливість передбачена лише в адміністративному процесі в силу приписів статті 19 КАС України,.
Таким чином, у даній справі дослідженню будуть підлягати виключно владні, управлінські рішення та дії вчинені відповідачем, як суб"єктом владних повноважень, а тому даний спір є публічно-правовим та підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
Відповідно до ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 Цивільного процесуального кодексу України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для відмови у відкритті провадження у справі за даною позовною заявою.
Керуючись ст.ст.186,260,353 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора Відділу у м.Рівному Міськрайонного управління у Рівненському районі та м.Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Каленюк Оксани Олександрівни, Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до державного земельного кадастру.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду або через Рівненський міський суд Рівненської області протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя -