
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №500/6102/21
29 листопада 2021 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, в якій просить .
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації щодо припинення житлової субсидії, призначеної ОСОБА_1 ,
- скасувати акт обстеження матеріально-побутових умов №194 від 29.03.2021,
- скасувати повідомлення від 15.04.2021 Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про припинення житлової субсидії з 01.04.2021 та повернення сум надміру виплаченої житлової субсидії в розмірі 43098,96 грн,
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації відновити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 нарахування та виплату субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з дати припинення виплати.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач ОСОБА_1 скористалася своїм правом на отримання адресної державної соціальної допомоги і отримувала в період з 2018 року по 2021 рік житлову субсидію на оплату комунальних послуг згідно поданих заяв від 22.10.2018, від 22.05.2019, від 11.10.2019.
Однак 15.04.2021 відповідачем надіслано позивачці ОСОБА_1 повідомлення про припинення надання житлової субсидії, оскільки на підставі висновків проведеної органом соціального захисту населення Чортківського району перевірки (верифікації) виявлено, що позивач протягом 30 календарних днів не проінформувала УСЗН про придбання транспортного засобу (мотоцикл) з дати випуску якого минуло менше п`яти років. Внаслідок цього позивачці надмірно виплачені кошти протягом періоду з 01.10.2018 по 31.03.2021 в сумі 43098,96 грн, які підлягають поверненню.
Вважає, що вказане рішення у формі протоколу про припинення житлової субсидії та повернення сум надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки не ґрунтується на нормах чинного законодавства України.
Так, з повідомлення про надання житлової субсидії від 15.04.2021 не міститься документально підтверджених результатів верифікації у відповідності до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат" та дій відповідача у відповідності до Порядку здійснення верифікації та моніторингу державних виплат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. №136.
Стосовно того, що у власності сина позивачки є мотоцикл з дати випуску якого минуло менше п`яти років, то норми Постанови КМУ від 20 жовтня 2019 р. №878 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 і від 27 липня 1998 р. №1156" внесено зміни до п.14 Положення №848, які 22.10.2019 набрали чинності, та якими врегульовано, що наявність у домогосподарства у власності такого транспортного засобу, зокрема, причепу, не позбавляє права на призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період).
Тобто, на момент прийняття рішення у вигляді повідомлення про припинення надання житлової субсидії від 15.04.2021, відбулися зміни у законодавстві, якими факт наявності мопеда вже не є підставою для позбавлення права на призначення субсидії.
Відповідачем при прийнятті спірного рішення не враховані зміни та безпідставно прийняте рішення, яким позивачці відмовлено у виплаті житлової субсидії з 01.04.2021, оскільки особа, яка має у власності мопед, зареєстрований у встановленому законом порядку як транспортний засіб, має право на субсидію.
Ухвалою суду від 28.09.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи визначено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідно до статей 162-164 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідач подав заперечення на позовну заяву, яку суд розцінює як відзив по справі №500/6102/21 та проти позовних вимог заперечує в повному обсязі.
Зазначає, що ОСОБА_1 неодноразово зверталася до Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації із заявами про призначення житлової субсидії 22.10.2018, 22.05.2019 11.10.2019, які були прийняті та розглянуті відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 із змінами, чинними на момент подачі заяви.
Під час звернення також подавалися декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у розділі 4 яких "Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)" остання не вказала, що її син ОСОБА_2 є власником транспортного засобу мотоцикла Spark spl50s-17, 2018 року, що стало підставою для припинення субсидії відповідно до пункту 119 Положення №848.
Зауважує, що обов`язок щодо надання достовірної інформації покладено на отримувача субсидії, а при звірці верифікації виявлено, що громадянин ОСОБА_2 син позивачки придбав мотоцикл 12.09.2018, рік випуску якого - 2018, про що також складено акт №194 від 29.03.2021 обстеження матеріально-побутових умов сім`ї.
В зв`язку із неправомірним отриманням житлової субсидії та згідно пункту 22 Положення №848, у випадках, якщо громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про те, що будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда), на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення сума перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи 22.10.2018 ОСОБА_1 користуючись своїм правом на отримання адресної державної соціальної допомоги зверталася до Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації (далі Управління) із заявою про призначення житлової субсидії, декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, заявою про розгляд заяви на засіданні комісії щодо призначення субсидії на оплату житлово - комунальних послуг.
Управлінням дані документи були прийняті та протокольним рішенням від 06.12.2018 року №16 ОСОБА_1 призначено субсидію на оплату житлово - комунальних послуг.
22.05.2019 ОСОБА_1 звертається до відповідача із аналогічною заявою про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ "Ощадбанк" та додає декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, яка була розглянута та згідно витягу з протоколу №10 від червня 2019 року ОСОБА_1 призначено субсидію на оплату житлово - комунальних послуг.
Надалі 11.10.2019 ОСОБА_1 звертається із заявою про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі через АТ "Ощадбанк" та додає декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, які Управлінням були прийняті та протокольним рішенням від 27.11.2019 №19 ОСОБА_1 призначено субсидію на оплату житлово - комунальних послуг.
У січні 2021 року під час здійснення верифікації Управління отримало інформацію, щодо наявності в сина особи, яка отримує субсидію, ОСОБА_2 транспортного засобу, а саме мотоцикла з моменту випуску якого не минуло 5 років і який 22.10.2018 при зверненні за субсидією ОСОБА_1 повинна була вказати у декларації про доходи і витрати осіб.
29.03.2021 відповідачем складено акт №194 обстеження матеріально-побутових умов сім`ї позивача, в якому зокрема зазначено наявність у ОСОБА_2 мотоцикла, 2018 року випуску та відмічено про припинення субсидії і нарахування переплати, оскільки ОСОБА_2 12.09.2018 придбав вказаний мотоцикл, що виявлено при верифікації 29.01.2021.
15.04.2021 Управлінням прийнято повідомлення про припинення надання житлової субсидії ОСОБА_1 з 01.04.2021 та повернення сум надміру виплаченої житлової субсидії за період з 01.10.2018 по 31.03.2021 в сумі 43098,96 грн
Не погоджуючись з таким рішенням та діями відповідача та вважаючи порушеними свої права на соціальний захист, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до частини першої статті 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII "Про житлово - комунальні послуги" (далі Закон №2189-VIII) житлово - комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Приписами пункту 7 частини першої статті 4 Закону № 2189-VIII встановлено, що до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.
Положеннями пункту 5 частини другої статті 7 Закону № 2189 визначено, що індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами
Питання щодо надання субсидій врегульовано Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (далі - Положення №848) із змінами на момент звернення позивача в редакції від 20.10.2018.
Згідно з пунктом 1 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Пунктом 2 Положення №848 передбачено, що право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках)
Відповідно до пункту 3 Положення №848 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Згідно з пунктом 4 Положення №848 Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов`язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 2 пункту 6 Положення №848 визначено, що житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім`ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років (крім мопеда).
При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.
Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов`язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу.
Отже, станом на момент звернення позивача із заявою про призначення житлової субсидії Положенням №848 було передбачено відсутність права громадян на призначення житлової субсидії в разі наявності у членів домогосподарства або членів сім`ї особи із складу домогосподарства транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації і з дати випуску яких минуло менше п`яти років (крім мопеда). При цьому за наявності вказаних обставин житлова субсидія могла бути призначена за рішенням комісії відповідно до вимог пункту 7 Положення №848.
Для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява);
декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
договір найму (оренди) житла (у разі наявності). (пункт 13 Положення №848)
Під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням.
Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, у випадках, передбачених цим Положенням, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для розгляду комісією питань.
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії (пункт 14 Положення №848).
Пунктом 22 Положення №848 передбачено, що за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли, коли, зокрема, у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.
Таким чином, подання суб`єктом звернення за призначенням житлової субсидії недостовірних даних у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію, є підставою для припинення надання раніше призначеної субсидії.
Так, наказом Міністерства соціальної політики України від 02.05.2018 №604 затверджено форму Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у розділі IV якої зазначаються відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання).
Як слідує з матеріалів справи 22.10.2018 під час звернення до відповідача із заявою про призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг позивач подала декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у розділі 4 яких "Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)" не вказала, що її син ОСОБА_2 є власником транспортного засобу Spark spl50s-17, 2018 року.
В результаті проведеної верифікації по позивачу було виявлено невідповідності та встановлено, що в поданій декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, позивач не задекларувала відомості про наявність у її сина транспортного засобу мотоцикла марки SPARK SP150S-17, 2018 року випуску, з дати випуску якого минуло менше п`яти років.
Зі змісту довідки Територіального сервісного центру МВС №6145 (ТСЦ МВС №6145) від 16 липня 2021 року №31/19/5/48-Со/п видно, що згідно Єдиного державного реєстру МВС, станом на 16.07.2021 року за ОСОБА_2 зареєстровано 12.09.2018 року SPARK SP150S-17, 2018 року вартість якого складає 10270 грн.
Не заслуговують на увагу твердження представника позивача про наявність у ОСОБА_2 мопеда, оскільки у вказаному транспортному засобі двигун має об`єм 149 куб.см.
Так згідно постанови Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 "Про Правила дорожнього руху" мопед - двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об`ємом до 50 куб.см або електродвигун потужністю до 4 кВт;
мотоцикл - двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об`ємом 50 куб.см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг.
Отже, в жовтні 2018 року при зверненні за субсидією у власності сина позивача був наявний транспортний засіб, мотоцикл SPARK SP150S-17, 2018 року випуску, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п`яти років, а відтак такий (транспортний засіб) мав бути внесений до Розділу ІV "Відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім`ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)" декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
У заяві від 22.10.2018 ОСОБА_1 зазначила, що усвідомлює, що у разі подання нею неповних або недостовірних відомостей про осіб, які входять до складу домогосподарства та членів сім`ї зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання)", їхні доходи, майновий стан і витрати, їй може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов`язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивач на час подання заяви про призначення житлової субсидії 22.10.2018 та не вказавши у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії про наявність у сина транспортного засобу - мотоцикла SPARK SP150S-17, 2018 року випуску не мала права на її призначення відповідно до підпункту 2 пункту 6 Положення №848.
З огляду на встановлені під час розгляду справи обставини, приймаючи рішення про припинення нарахування житлової субсидії та повернення надміру виплаченої суми житлової субсидії, відповідач діяв правомірно, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, з використанням наданих повноважень, обґрунтовано та з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
При цьому суд вважає за можливе врахувати позицію Європейського суду з прав людини, яку він висловив у справі "Федорченко та Лозенко проти України" (заява №387/03, 20 вересня 2012 року, п.53), відповідно до якої суд при оцінці доказів керується критерієм доведення "поза розумним сумнівом", тобто, аргументи сторони мають бути достатньо вагомими, чіткими та узгодженими.
Одночасно суд враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану у справі "Серявін та інші проти України" (№4909/04), згідно з якою у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (RuizTorijav. Spain) №303-A, пункт 29).
Окрім того, відповідно до пункту 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Залишаючи без оцінки окремі аргументи учасників справи, суд виходить з того, що такі обставини лише опосередковано стосуються суті і природи спору, а їх оцінка не має вирішального значення для його правильного вирішення.
Закріплений у частині першій статті 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
За змістом частини першої статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, наявні у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд вказує, що відповідно до частини першої статті 139 КАС України судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 29 листопада 2021 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );
відповідач:
- Управління соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації (місцезнаходження: вул. Шевченка, 34, м. Чортків, Тернопільська область, 48501, код ЄДРПОУ: 03195613).
Головуючий суддя Мартиць О.І.